FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
23-06-08 13:56  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Chciałbym uzupełnić zdjęcia pokazujące obecny stan modelu po brudzeniu. Na zdjęciach z poprzedniego postu praktycznie nic nie widać. Zainwestowałem w statyw do apartatu fotograficznego oraz troche pobawiłem się ustawieniami manualnymi - owocem tego jest ta sesja fotograficzna. No i widać więcej, niż na poprzednich zdjęciach:







Do zrobienia została jeszcze korekta kosmetyczna brudzenia, nałożenie nieco metalizera, imitującego odpryski farby i parę innych drobiazgów.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
10-02-09 00:41  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Przedstawiam zdjęcia prezentujące pewien eksperyment w brudzeniu modelu. Polegało to mianowicie na naniesieniu brązowawego zabrudzenia (Pactra mocno rozcięczona wodą) za pomocą aerografu. Skusiłem się na ten zabieg przy okazji malowania gąsienic do SU-122. Zdjęcia prezentują stan modelu parę godzin po malowaniu (a miało to, de facto, miejsce parę tygodni temu ;p ). W wolnej chwili poprawię co nieco i dodam resztę kosmetycznych zmian. Dopiero przy obróbce zdjęć zauważyłem pare niedociągnięć. Zapraszam do komentowania :)




Aktualizacja, mam nadzieję, ze szybko nastąpi :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
10-02-09 08:12  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Całkiem ładnie to wygląda. Widać zróżnicowanie pomiędzy brudniejszym spodem a górą, która jest mniej narażona na błotko.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-02-09 21:47  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A nie wydaje się Wam, że to wszystko jest trochę za bardzo brudne?

--
serwusik

 
11-02-09 22:20  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Nie? Śnieg, błoto, wojenna rozpierducha i niemieckie buciory.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
12-02-09 17:58  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tam, gdzie niemieckie buciory - zgoda, ale wyżej, gdzie te wszystkie pokrętła i osprzęt, i gdzie buciory raczej dostępu nie mają ..., to nawet jak się cóś trochę upstrzyło, Frycek pewnie zaraz zaoliwioną szmatą przecierał. No ... tak myślę ...

--
serwusik

 
13-02-09 07:54  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Porcupine   

Rewelacja, gratuluję!!!

 
17-02-09 00:00  Odp: [Relacja] Flak 36/37 88mm - armata plot (Military Model'96)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Taki malutki update:

Przetarłem nieco krawędzie i tego typu podobne elementy "metalizerem", czyli kredką srebrzącą. Umieszczam pare zdjęć armaty, chociaż obawiam się, że ostatni zabieg metalizowania nie będzie zbyt widoczny. Tak się też zastanawiam czy by nie zakończyć już prac nad armatą - zdaje się że brudzenia już wystarczy :)



Oraz przedstawiam zdjęcia pobrudzonych wózków:



Tutaj zdaje się, ze dokonam jeszcze malutkiej korekty kosmetycznej.

W każdym razie prace nareszcie dążą do końca :) Muszę jeszcze poprawić malowanie i brudzenie kół. Będzie też podstawka dla całości :)

Co do kwestii stopnia ubrudzenia armaty, jak i wózków - celowo zrobiłem spody nieco brudniejsze. Należy wziąść pod uwagę, że armata ta była często transportowana. Przez różnorakie rosyjskie rozdroża, podczas topniejących śniegów i stopniowo wylegającego "generała błoto" pobrudziło się tu i ówdzie. Dodać tu należy dosyć ciężką sytuację Niemców, walczących głównie w odwodzie już (jak i częściowo w okrążeniu), będących często pod ostrzałem. Nie zawsze też była okazja by wyczyścić sprzęt.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024