FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
21-03-07 11:05  Re: [galeria] T-34/85
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

To nie do końca jest tak, że retuszuje po sklejeniu. Retusz krawędzi robie przed, ale zdecydowałem się na pewien eksperyment wynikający ze specyfiki starych MM. Chodzi mi o często różne odcienie kolorów jak i niejednorodność barwy. jako ze nie potrafiłem dobrać idealnie koloru do retuszu to postanowiłem lekko zmienić odcień całej malowanej powierzchni. Zrobiłem to tylko z kolorem niebieskim, zielonym i tym ala szary a bardziej ziemistym. Więcej jest w mojej relacji.
Klej na krawędziach utrudnia retusz, ale go nie uniemożliwia. Konieczne jest też zabezpieczanie tak retuszowanej powierzchni bo pastele się ścierają. Dlatego w tym celu lakieruje najpierw Humbrolem, a na niego matową Pactrą. Co z tego całego eksperymentu wyniknie przekonamy się wkrótce. Rokowania są pomyślne.
T34 to nowe wydanie czy w tym przypadku to by się udało, trudno orzec trzeba by spróbować. W końcu nie ma gotowych recept i tylko eksperymenty posuwają nas do przodu.

Wisa czy te farby akrylowe po zaschnięciu można reaktywować wodą?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-03-07 14:43  Re: [galeria] T-34/85
Jacekredfive 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nie rób nic z modelem.
Nic tak nie cieszy oka jak rozwijanie własnych umiejętności.
To bardzo ciekawie wygląda w kolekcji.
Zresztą modelarstwo to nie wyścig szczurów.

 
26-03-07 08:58  Re: [galeria] T-34/85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Witam ponownie. Po analizie wszystkich postów stwierdziłem że jednak trochę go poprawię. Głównie chodziło mi o elementy wykonane z drutu i widoczne krawędzie elementów podklejonych tekturą. Pomalowałem to matową farbką humbrola, wyszło jak wyszło, oceńcie sami, więcej jednak nic nie będę robił. Tak jak to ujął Jacekredfive niech już zostanie jak jest, mam nadzieję że następne modele będą lepsze, pozdrawiam wszystkich serdecznie.


 
26-03-07 09:20  Re: [galeria] T-34/85
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jak dla mnie to Twoja czystość klejenia jest idealna . Wszystko ładnie spasowane . Oby tak dalej .

 
26-03-07 09:54  Re: [galeria] T-34/85
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Wyszło conajmniej bardzo dobrze :o) Ten naprawdę dobrze sklejony model zasługiwał na to - wygląda teraz o niebo lepiej!
kujot -mam nadzieję, że dziś nie masz mi za złe mojego pierwszego postu w tym wątku - celowo "włożyłem kij w mrowisko" - teraz widzę, że wielu również na tym skorzystało (w tym i ja).
Jacekredfive w zasadzie doskonale tę dyskusję podsumował - od siebie tylko na koniec dodam, że mam nadzieję, iż w ocenie przyszłych prac na forum (w tym i moich, kiedy takie się tu pojawią) - będę miał w Was - Panowie - życzliwych, ale i obiektywnych oceniajacych, o tak uznanych projektantach jak p. Paweł M. już nawet nie marząc....
Pozdrawiam - PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
26-03-07 12:19  Re: [galeria] T-34/85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Jak mógłbym mieć Tobie coś za złe, cieszę się z każdej wypowiedzi i oby takich wytykających błędy jak Twój post PD było więcej. Właśnie kończę Su-76 z MM i już niedługo wam go pokażę.

A propo pana Pawła Mistewicza, to w życiu bym nie pomyślał że zechce zabrać głos i wydać opinię na temat sklejonego przeze mnie modelu. Wielki szacunek dla Pana i fajnie że jest Pan obecny z nami na forum.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024