FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-05-02 23:01  [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pojechalem dzis z Zona na zakupy... Kwiatki, ciuszki, ziemia do kwiatkow... "Pojde do kiosku zobaczyc pisemka" - mowie juz "ledwo cieply" ;-) Poszedlem i ...zdebialem! Meka zakupowa przerodzila sie w cudowny i pelen niespodzianek wyjazd! "Co sie stalo, ze jestes taki radosny?" - pyta Zona, gdy wracamy juz do domu. "Wspaniale zakupy!" - odpowiadam zgodnie z prawda :-)



Jest taki jaki mial byc. I taki jakiego oczekiwalem. Wzorcowy. Przechodze od razu do szczegolow.

Konstrukcja modelu jest bardzo podobna do niedawno wydanych: Hayabusy i Hiena. Przez Andrzeja Halinskiego - rzecz jasna :-)
Malowanie i oznakowanie takie jak na okladce. Bardzo ladna kolorystyka. Typowa dla AH delikatna waloryzacja. Ladnie naniesione nity i linie podzialu blach. Na kadlubie widoczna faktura plociennego poszycia. Cieniutkie linie obrysu czesci!

Kadlub

Zadnych podwojnych wreg. Metoda laczenia na sklejki.



Czesc szkieletu, nazwijmy ja "kabinowa", jest bardzo solidna. Pare wreg, polwreg, wzmocnienia... W tym miejscu bedzie przytwierdzony od dolu caly plat. I w tej czesci - naturalnie miesci sie kabina pilota.



Kabina pilota

Nic dodac - nic ujac. Jest wszystko co trzeba. Dzwignie, manetki, wzmocnienia, slowem cale wyposazenie. Tablica zegarow na pierwszy rzut oka malo wyrazna, ale wlasnie przez to wyglada prawdziwie i nie razi w oczy kolorowymi lampkami. Sa oczywiscie pasy przy fotelu.
Owiewka bardzo przyjemna, poniewaz sklada sie z samych plaskich elementow.



Skrzydla

Dosc zlozona konstrukcja szkieletu centroplata oraz skrzydel zapewni swietna sztywnosc calego plata. Centroplat, po umieszczeniu w nim luku podwozia i oklejeniu poszyciem, jest przytwierdzany do kadluba. Nastepnie do niego przyklejane sa skrzydla.



Podwozie

Oczywiscie jest wszystko to, co ma byc widoczne w luku podwozia. I nie namalowane ;-)



Stateczniki poziome i pionowy maja rownie solidny co skrzydla szkielet.

Nie pisze o wszystkim, poniewaz chcialem pokazac najwazniejsze elementy modelu. Wszystko co powinno byc - jest. Nie ma takich gadzetow jak ruchome lotki, stery kierunku i wysokosci. Ale to zupelnie mi nie przeszkadza.
Model jest swietny. Subtelne ale wyrazne szczegoly rysunku, ladne kolory, konstrukcja jest solidna i logiczna.

Cena: 14,98 zl

Wszystkie powyzsze rysunki, ktore pozwolilem sobie tu zamiescic, pochodza z:

Andrzej Halinski - Kartonowy Arsenal 1/2002
"Hawker Hurricane" 1:33

 
11-05-02 23:25  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Kartonowy Fan       

No, no, no... ładne cacuszko!

 
12-05-02 04:55  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Mirek 



 - 2

Diabli, Konradus - po Twoim opisie chyba nie wytrzymam nerwowo i sobie bede musial tego "ptaszka" kupic. Moze najwyzej zmienie mu malowanie na jakies z Singapuru moze :-))))))

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
12-05-02 08:07  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Witold       

Również ucieszyłem sie z tego modelu, ale mam jednak wątpliwości co do malowania waloryzacyjnego. Podziwiałem je przy wcześniejszych modelach, ale tu wydaje mi się przesadzone zwłaszcza widac to na skrzydłach i dolnej części poszycia. To juz nie są zabrudzenia, ale plamy. Poza tym sam miód, niestety jak to się skleja trudno powiedzieć, ale chyba będzie dobrze, bo autor sprawdzony.

 
12-05-02 10:42  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witold ....
>>> ale tu wydaje mi się przesadzone zwłaszcza widac to na skrzydłach i dolnej części poszycia.

Przyznaje, ze troszke sie wczoraj wahalem piszac, ze waloryzacja jest delikatna. Owszem - jest mniej delikatna niz zwykle, ale jest utrzymana w jednej tonacji kolorystycznej - bez "rdzawych przegiec"...

>>>niestety jak to się skleja trudno powiedzieć, ale chyba będzie dobrze, bo autor sprawdzony.

Zobaczymy. Nigdy do konca tego nie wiadomo. Ja po obejrzeniu modelu jestem optymista :-)

 
12-05-02 19:28  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
MARIUSZ       

O rany,mało nie zemdlałem.Ręce mi się trzęsą.Nareszcie jest!!! Zamówiłem go już dawno,zaraz po ukazaniu się anonsu.Teraz liczę już dni do otrzymania paczki.Mam nadzieję,że jakiś wesołek na poczcie nie złoży koperty na pół.No kurczę,znowu mam się o co martwić... MARIUSZ

 
12-05-02 22:01  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Mushler       

Haliński i już......!

Mushler

 
13-05-02 08:44  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Pawel       

Model cacuszko, ale...
>Witold ....
>>> ale tu wydaje mi się przesadzone zwłaszcza widac to na skrzydłach i dolnej części poszycia.

No właśnie, smugi od k-mów na dolnej powierzchni skrzydeł przypominają mi za bardzo pasy inwazyjne, ale poza tym miodzio. No i jestem pod wrażeniem zapowiedzi wydawniczych ( Mig-29).
pozdrawiam

 
13-05-02 09:20  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
Aviator       

Gratulacje z udanego zakupu. Czekam na fotki z przebiegu montażu. Pozdrawiam.

 
13-05-02 20:02  Re: [nowość] AH 1/2002 - Hawker Hurricane
MBig       

Qrde, gdzie ja znajdę czynny jeszcze kiosk. Jadę na poszukiwania. Papa. MBig
P.S. Wrócę, jak znajdę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024