FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-02-07 17:01  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czas wykończyć Dorę, więc na drobne detale przyszedł czas.

Na początek kołpak. Naprawdę chiałem zrobić go w standardzie. Tylko bez grubych krech w miejscu łączenia segmentów. Ściąlem więc czarne krechy i........ niestety. Model jest tak skonstruowany, że trzeba wycinać po zewnętrznej. Jak obciąłem linie, nic mi się nie chciało zgrać.



Będzie więc kołpak niestandardowy.

Wyciłem sobie jego kształt w korku od wina, okleiłem papierem, zaglutowałem i pomalowałem. Na razie na biało.



Przepraszam za nieostre 3 zdjęcie. Nie zauważyłem, że ostrośc złapał mi na tle, a do tego etabu budowy juz nie mogę się cofnąć i zrobić zdjęcia powtórnie :-( . Chciałem jednak pokazać, jak sobie poradziłem z pomalowaniem ślimaka. Na biały kołpak nakleiłem bardzo wąskie paseczki taśmy, które ładnie się ułożyły i pozwolą na równe pomalowanie czarnego ślimaka. Użycie szerszych pasków lub zamaskowanie całości jednym kawałkiem taśmy nie wchodzi w grę ze względu na obły kształt.

Po kołpaku zrobiłem śmigła.



Żadna filozofia. Lekko tylko zeszlifowane krawędzie (po sklejeniu i przed malowaniem - nie odpowiada mi kolor z wycinanki).

Następne w kolejności jest podwozie. Nie spodobało mi się to, co było w wycinance, więc zrobiłem sobie samemu od podstaw:



Gdyby ktoś był zainteresowany, to koła robine ręcznie, z użyciem ołówka, cyrkla, noża, papieru ściernego i superglue. Bez tokarek, szlifierek i wiertarek - bo nie mam takowych pod ręką ;-)
I na deser bomba 500kg:



Teraz to wszystko się maluje. To praktycznie koniec budowy, więc chyba w ciągu tygodnia uda mi się zamieścić ostatnią sesję zdjęciową.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-03-07 14:37  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Słowo się rzekło, kobyłka u płotu ;)))))

Na początek trochę zdjęc poszczególnych elementów ( te, które moim zdaniem warto obejrzeć):







--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (03-03-07 14:47)

 
03-03-07 14:46  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I ostatnie "widoki ogólne"









I na tym koniec. Dziekuję za oglądanie, kibicowanie, pomaganie, krytykowanie i wszelkie inne formy oceny mojej pracy ;))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-03-07 16:04  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Gratuluję, jak zwykle następny pięknie zrobiony model.
Pozdrawiam Janek

 
03-03-07 16:13  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No no... i QŃ i standard (prawie):))) I też pięknie:)
Gratuluję ukończenia modelu i wspaniałego efektu końcowego:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-03-07 16:23  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Piękna robota GRATULUJĘ modelu;-)
Lukasz

--

 
05-03-07 09:52  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Gratulacje, szkoda że rzadko sięgasz do "tematów lotniczych".

 
05-03-07 10:10  Re: [relacja] Długonosa Dora, czyli FW-190D9 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Do tej pory pokazałem tylko P-40, Lancastera i Dorę. Ale obiecuję porawę;))

Zdradzę zainteresowanym następny lotniczy projekcik.

Rok temu, będąc na spotkaniu we Wrocławiu dostałem od Chomika w prezencie Ła-7 i obiecałem pokazać, co z niego potrafię zrobić. Będę się starał wyrobić do następnego spotkania w czerwcu.

Dzięki uprzejmości VWSmoka mam już materiały pomocnicze w postaci zdjęć wnętrza kabiny i wnęk podwozia. Arkusze już wstępnie pomalowałem lakierem bezbarwnym.

A więc wkrótce powinna pojawić się moja następna lotnicza relacja ;) - "sponsorowana" by Chomik i WAK.

Model będzie sklejany w podobnej do Dory konwencji. Zewnętrzne siatki bez zmian, całe "bebechy" od podstaw.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024