FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
04-04-07 16:46  Re: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
Aston 

 

I ja, i ja! Bardzo proszę...

 
07-04-07 17:16  Re: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
stach48 

 

Uszanowanie=również uprzejmie proszę (dla mojego ośmioletniego sąsiada, nie chwaląc się jam to uczynił że zaraził się kartonem). Adres w profilu.
Życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

 
07-04-07 20:42  Re: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I ja też sie jeszcze załapałem prosze wysłac na pawelzimer@wp.pl

 
13-04-07 18:47  Re: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam serdecznie!

Mam nadzieję, że zajączki dokicały do wszystkich 10 adresatów - choć dwie ostatnie czwórki (bo dla towarzystwa kicały po cztery) na pewno już po świętach - przepraszam - byłem poza siecią. (Ulubionych kolorów nikt nie zgłaszał - więc zajączki dostały futerka w kolorach "standardowych"... Może już u Was stoją - pokażcie :o) Nota bene: dla tych, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję, będzie co najmniej jeszcze jedna okazja pozyskania interesujących modeli dla początkujących...

Dobiega półmetek etapu przygotowaczego akcji.
Niestety, nie jest aż tak dobrze, jak mogłoby być...
Obydwu wątków unika wciąż zbyt wielu uznanych projektantów oraz wydawnictwa kartonowe (mimo prywatnie wyrażanej sympatii dla idei a nawet wstępnych propozycji ufundowania wycinanek).
Wybaczcie - nie mogę nie zadać tego pytania: Czy modele dla dzieci są dla Prawdziwych Modelarzy aż tak passe ...?
Mimo podtrzymywanych deklaracji poparcia, również z redacji "Misia" dochodzą do mnie niepokojące wieści - wciąż brak funduszy na wkładki kartonowe z modelami... :o(

Po okresie przygotowawań nadszedł więc czas konkretów, dlatego wszystkich, którym zależy, by kartonowe wycinanki powróciły do "Misia" (a tym samym do olbrzymiej grupy potencjalnych małych modelarzy) proszę o podjęcie wymiernych działań i poinformowanie o nich.
W związku z istniejącą sytuacją, musimy możliwie jak najszybciej dokończyć projekty wycinanek i wspólnie z Redakcją rozpocząć poszukiwania niezbędnych funduszy.
Nie ma już wiele czasu - jeśli chcemy zdążyć przed 1 czerwca (międzynarodowym dniem dziecka) - komplet materiałów do druku (w tym i te "szeleszczące, w małych wymiarach") muszą być złożone najpóźniej do 20 maja - nie możemy też poprzestać na kilku wycinankach - musi być ich na tyle dużo (i na tyle dobrych), by "Miś" mógł podjąć decyzję o rozpoczęciu druku całej serii 14 wycinanek.

Nie zamierzam rezygnować z tego zamierzenia - niemniej bardzo liczę i na Waszą (jawnych i niejawnych Czytelników) odrobinę większą pomoc w jego urzeczywistnieniu.

Wszystkim uczestnikom i samej akcji życzę powodzenia - a sam zabieram się do opracowania ostatniej, z zaplanowanych przeze mnie, wycinanki - więcej wkrótce w wątku dla projektantów.
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
22-01-08 22:09  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam

Długo zbierałem się do tego wpisu...

"...Powstała razu pewnego piękna idea, która rosła w siłę i już zdawało śię, że docelowy brzeg jest bardzo blisko... Lecz mimo bezinteresowniej pracy wielu osób i poparciu jeszcze kilku, rozbiła się ona niestety o rafy polskiej rzeczywistości.... Niszczała na skale jeszcze kilka miesięcy, aż zapadła się w odmęty."

Oficjalna informacja od fundacji, która wydaje Misia brzmi: "Musimy odłożyć publikację z powodu braku środków". Jednak użyte przez redaktora naczelnego Misia, w bezpośredniej rozmowie nad opracowanymi projektami ew, misiowych wycinanek sformułowanie "....mamy wyrzucać pieniądze w błoto..." bardzo dosadnie (acz boleśnie) obrazuje zaistniałą sytuację.... Smutne, ale jakże rzeczywiste...

Dziękuję zatem wszytkim tym, którzy wsparli nie tylko moje syzyfowe prace nad tym projektem. Będę je mimo wszystko dalej realizował, choć niestety w innej (zapewne mniejszej) formie - choćby rozwijając "serię pod niebieską linijką" (niebawem pojawią się tu nowe modele).

Tym samym akcję "Popieram Misia..." ogłaszam za zakończoną, szczerze jednak życząc tak zasłużonemu wielu pokoleniom modelarzy tytułowi - wszystkiego najlepszego.

Pozdrawiam
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
23-01-08 15:37  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przykro to słyszeć.

Od siebie mogę tylko powiedzieć, że skoro projekty są to jak tylko
będzie jakaś impreza gdzie można rozdać dzieciakom wycinanki
to ja mogę kilkadziesiąt (kilkaset) sztuk zasponsorować.

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
23-01-08 22:04  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Bardzo dziekuję empak - okazji zapewne nie zabraknie i na pewno kiedyś się do Ciebie zgłoszę.:o) - rozwijamy właśnie żagle w stronę wrocławskich szpitali i domów dziecka...

Rozpisałem się tu swego czasu o akcji jak w tytule, licząc na znalezienie ludzi, którym bardziej niż przeciętnie zależy na rozwoju politechnicznym dzisiejszych dzieciaków - i paru poznałem - może kiedyś jeszcze zrobimy coś razem? Twój post kolejnym dowodem na to, że faktycznie może tak być. Mam wielką nadzieję :o)

Niemniej "Misia" żal, podobnie jak dawnych ABCaków czy KalejdoskopuTechniki i praktycznej likwidacji ZPTów w szkołach... Mamy tego potem widoczne efekty, choćby w postaci zgody - ba nawet "pomocy" państwa w zamykaniu produkcji ostatnich polskich samochodów, samolotów, ale przede wszystkim wciąż powszechnego, ogólnego założenia, że polskie na pewno gorsze, nie warto i "nie-da-sie".
Mnie to wciąż irytuje...

PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
24-01-08 10:30  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Taki miałem wczoraj szalony pomysł.

Gdyby założyć stowarzyszenie, którego celem byłoby wspieranie zainteresowania
"kartonem" wśród dzieci. Wyobrażam to sobie tak, że stowarzyszenie byłoby
w posiadaniu prostych projektów wycinanek, które każdy zainteresowany mógłby
wziąć i dołączyć za darmo do swojego produktu. Sam ostatnio sprzedałem mnóstwo
kalendarzy dla rodzin z dziećmi i chętnie bym dołączył do każdego gratis jakąś
wycinankę. Niestety sprawa utknęła bo nie zdążyłem na czas przygotować projektu.
Pewnie znalazło by się wiele firm, które by się chętnie dołączyły
do akcji. Co jakiś czas może by się dało namówić jakieś czasopismo aby
załączyło wycinankę itd. Nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju szkołach
i świetlicach. Być może nasze wspaniałe wydawnictwa kartonowe mogłyby
do każdego modelu dodawać jedną kartkę z wycinanką dla dzieci.

Model działania wyobrażam sobie następujący. Stowarzyszenie udostępnia
w wersji elektronicznej wycinanki dla dzieci, które każda firma, która chce wspomóc
"sprawę" może wykorzystać (ale sama musi zapłacić za druk, musi umieścić
informację o "sprawie" i stowarzyszeniu i oczywiście musi je rozdawać
za darmo).

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
24-01-08 11:25  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Empak napisał "Taki miałem wczoraj szalony pomysł"
- przez grzeczność nie przeczę... ;o)

Z jego realizacją wiążą się jednak przynajmniej "dwie ale", które warto przedtem poznać:
1. Czy znasz procedury związane z założeniem i prowadzeniem stowarzyszenia?
2. Czy potrafisz wyciągnąć racjonalne wnioski choćby z efektów akcji opisanej w tym wątku?

Niemniej - co by nie mówić - pomysł, w jego uproszczonej wersji już od dawna realizuję: do dziś opublikowane zostały już 4 moje modele, za które nie wziąłem złotówki (choć otrzymałem mniej lub więcej egzemplarzy autorskich, które jak dotąd - jedynie rozdaję dzieciakom :o)
To mimo wszystko zdecydowanie prostsza "proceduralnie" metoda, którą także i Tobie - też w tym przypadku - polecam. Nie można powiedzieć, że nie zyskuje na tym wydawca/mecenas/sponsor - bo by tego nie robił. I choć mizerny (bądź żaden) przynosi dochód autorowi - a za to ile daje bezcennej satysfakcji!... ;o)

Zdrowia do realizacji takich szalonych pomysłów! :o)
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
24-01-08 13:35  Odp: [Akcja] Popieram 'Misia - przyjaciela najmłodszych' kartonowych modelarzy
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie wiem co trzeba zrobić aby założyć stowarzyszenie ale znajomi
kiedyś zakładali i mówili, że to bardzo proste i nic nie kosztuje.

Podstawowa zaleta stowarzyszenia jest taka, że ma własną osobowość
prawną. Osoby chętne mogą mu przekazywać swoje projekty a ono
je może potem legalnie wykorzystywać zgodnie ze swoim statusem.
W przypadku kontaktów z firmami lub wydawnictwami jest to sprawa
absolutnie kluczowa.

Można oczywiście robić dokładnie to samo prywatnie tyle, że idąc
do kogoś jako przedstawiciel stowarzyszenia wyglądasz dużo poważniej
niż jak jesteś prywatnie. Nie mówiąc już o tym, że prywatnie możesz działać
tylko w oparciu o swoją własną pracę bo jakby inni ci przekazywali
swoje projekty to prędzej czy później ktoś "życzliwy" zacznie dociekać
jakież to masz z tego profity. W przypadku stowarzyszenia te problemy
w większości znikają.

Podsumowując. Działając sam jesteś sam. Inni Ci pomagają mniej lub
więcej ale zawsze jest to Twoja indywidualna działalność społeczna.
W momencie powstania stowarzyszenia jest możliwość aby przedsięwzięcie
nabrało rozmachu bo może się w nie angażować wiele osób.

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024