FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
07-05-08 21:56  Odp: [relacja] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25 KONIEC
Kamil Zoszak   

A ja czekam aż go ujrzę w ŁAMBINOWICACH na konkursie... Chciałbym go wtedy na żywo pooglądać... Mam nadzieję że będzie okazja

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
25-03-16 10:06  Odp: [relacja/galeria] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam.
Pozwolę sobie na chwilę odgrzebać ten temat.

Znajoma mi osoba zażyczyła sobie na prezent lokomotywę, koniecznie polskiej produkcji. Osoba jest raczej amatorem jeśli chodzi o modelarstwo więc domyślam się, że może polec. Wiem, że ogólnie zrobienie lokomotywy parowej nie należy do rozsądnych wyborów na początek, co dopiero dla laika, jednak skoro chce, niech spróbuje.

Pytanie tylko, czy ów model, OKz32 nie pokona go błędami projektowymi. Wyczytałem kilka opinii na temat modelu i są dość rozbieżne.
Bardzo proszę o merytoryczną odpowiedź kogoś kto kleił ten model, zaczął i skończył.

P.S. Jeśli uważacie, że macie lepszą propozycję(lokomotywę) w 1:25(bo ma być duuuuża) to bardzo chętnie wysłucham.

Przepraszam, za zaśmiecanie wątku, nie chcę zakładać nowego i robić większego bałaganu niż jest. Dziękuję.

 
25-03-16 10:26  Odp: [relacja/galeria] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kalafioru... a może Oelkę modelikową? Jest prostsza, a też polska i okazała.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-03-16 11:30  Odp: [relacja/galeria] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Sęk w tym, że o Ol49 wyczytałem w internecie wiele opinii, właśnie głównie negatywnych na temat błędów w projekcie. A osobnik który będzie to to kleił raczej do tytanów internetu nie należy, więc i do informacji o tym jak takowe ominąć pewnie nie dotrze.
Stąd też zależy mi na odpowiedzi, czy OKz-tka jest opracowana na tyle dobrze, że laik poradzi z nią sobie z taką jaka jest, bez potrzeby nadmiernego główkowania, tylko trzymając się rysunków i opisu budowy.

Ol49 skreśliłem właśnie z tego powodu.

 
25-03-16 12:49  Odp: [relacja/galeria] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25
monster666 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mój fawory po Olce. Ładnie wygląda. Super robota.

 
25-03-16 15:21  Odp: [relacja/galeria] Budowa parowozu tendrzaka OKz32 w skali 1:25
bathory   

Na pierwszy duży parowóz proponuję manewrowy TKh Ferrum z "Modelika", w opracowaniu Jana "Kierownika" Kołodzieja. Bardzo odpowiada mi sposób projektowania, rysunki czytelne i opis budowy krok po kroku ułatwi sklejanie. Model niezbyt skomplikowany, a efektowny. Do tego elementy wycinane laserowo.
Ponizej link do zdjęcia Ferruma:
http://lokomotywy.info/wp-content/uploads/2014/06/tkh49.jpg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024