FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-09-11 08:41  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
GreyNeo   

Czołem. Zastanawiałem się nad zakupem używanego kompresora. Ma ktoś pojęcie gdzie można by kupić dobry kompresor używany. Myślałem o montażu własnego kompresora ale rozważam też inne gotowe rozwiązania.

 
03-04-13 21:33  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
riko77   

Ja od 3lat używam zestawu złożonego z: butli na gaz techniczny, dławika akwarystycznego, 2m igielitu i aerografu. Największą zaletą jest totalna bezgłośność sprzętu i praktycznie niezniszczalność. Po prostu nie ma się co popsuć:) Jedyna wada to koszt "nabicia" butli, korzystam z CO2 więc koszt 1,2kg gazu około 12-15pln

--
lepię bo lubię

 
04-04-13 12:35  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
amz20 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W tych postach jest praktycznie wszystko na temat budowy kompresora tzw "lodówkowca"
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=231226&t=231226#reply_231226
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=195806&t=195715#reply_195806
czytajcie wszystko a budowa takiego cuda będzie banalnie prosta .

--

 
07-09-13 18:09  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Podbijam temat usunięty z forum - jaki wybrac aerograf + kompresor ?
Nie wiem dlaczego usuniety bo wydaje mi sie ,że technika idzie do przodu z miesiąca na miesiąc.

wisa-Polecam jeden z dwóch modeli Harder&Steenbeck. Osobiście używam Infinity CRplus Two in One, ale Evolution 2w1 też jest super. Zero problemów z czyszczeniem - dysza nie jest wkręcana a samocentrująca. No i jest bezproblemowy dostęp do części.
MichalR- Ja pracuje na czymś takim od kilku lat:
kompresor:
http://www.jadarhobby.pl/mar-ad4000-mini-kompresor-do-zasilania-aerografu-p-27000.html
aerograf:
http://www.jadarhobby.pl/mar-aerograf-ad7790-dyszami-03mm-02mm-p-20467.html
i wszystko pracuje dobrze. Nie ma problemów z częściami do aerografu, choć nic do tej pory nie potrzebowałem.
Mario-A ja tam mam chinola za 150zł, ciut inny niż MichalR pokazał i się na niego nie obrażam, że skośnooki ;-) , maluje jak trzeba. Wprawdzie nie używam go wiele, ale jeszcze mi się nic nie zepsuło.
Bizon- Jeśli chodzi o kompresor to najlepiej jak ma dodatkowy zbiornik. Jak masz do wydania 350 zł, to możesz kupić bardzo fajny kompresor firmy stanley.
Jeśli chodzi zaś o aerograf to w tej cenie co podałes ciężko wybrać najlepszy.
Za chyba 250 jest firmy pasche. A do 200 najlepszy jest ew770.
Poszukaj tutaj podobnych tematów, bo już wiele razy poruszano temat aerografu.
marcin2248- Zgadzam się z Bizonem. Jeżeli kompresor to ze zbiornikiem. Ja mam coś
takiego:

http://allegro.pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg-180-zestaw-malowania-i3449982543.html

Kompresor ma wyłącznik ciśnieniowy i sam kontroluję ciśnienie. Jestem z niego bardzo zadowolony. Aero może d**y nie urywa, ale na początek daję radę. Wiadomo, że na czymś trzeba się uczyć. Z czasem można wymienić.
Pozdrawiam
Marcin

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-11-14 16:34  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chcę wykorzystać coś takiego do do pokrywania kartonu lakierem, caponem . Nie ma z tym problemu ale TOTALNIE nie wiem do czego sluży częśc oznaczona strzałką . Ten aerograf to w sumie tylko do tego sie nadaje ale zrzera mnie ciekawśc po co ta część , nie mogę tego rozgryźć. Nie ma gwintu , nie daje się nakręcić na zbiorniczek. Czy ktoś wie ?


--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-11-14 16:57  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie jestem pewien, ale chyba to jest "zawór" do butli z powietrzem.
Ciekawy jestem Twojego malowania Caponem. Ja kiedyś próbowałem malować za pomocą aero takim j/w, ale gdzieś zamiast lakieru wylatywały "nitki".
Pochwal się jak tobie poszło.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
11-11-14 17:25  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak tylko spróbuje dam znać , do jakiej butli ? Ja nie mam butli :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-11-14 17:41  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

To jest zaworek nakładka do jednorazowych butli takiej jak w linku http://www.ef3m.pl/2439,powietrze-sprezone-gaz-pedny-do-aerografow.html

--

Post zmieniony (11-11-14 17:42)

 
11-11-14 18:32  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzieki , a więc mnie niepotrzebne.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
11-11-14 19:09  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dokładnie. To jest dynks do zamontowania butli z powietrzem. A co do aero - Używam identycznego do lakierowania arkuszy przed klejeniem, jak i lakierowania gotowego modelu i sprawdza się znakomicie do tego celu. Bo do malowania dokładniejszego raczej kiepsko...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024