FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
14-02-07 08:24  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja i tak poczekam na oba. Popatrzę, ocenię "na oko". Wybiorę ten, który mi się bardziej spodoba. Według mojej SUBIEKTYWNEJ oceny. Po raz kolejny napiszę, że od nadmiaru głowa mnie nie boli. Ne wiem po co znów szuka się dodatkowych podtekstów.

Cieszą mnie uwagi merytoryczne, dotyczące malowania. Sam zwracam na takie detale uwagę. Tylko może nie demonizuję i nie przekreślam z góry całości na podstawie jednego szczegółu. Po prostu model tak jest zrobiony i koniec. Na moją subiektywną ocenę końcową wpływa wiele czynników...

I to tyle w temacie.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (14-02-07 08:30)

 
14-02-07 11:15  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

A czy ktoś wie jakie będzie malowanie u AH?
Może będzie tak jak i u KI-43 w planach był zielony a gotowy wyszedł srebrny :)

Oby obydwa miały inne malowania to kupie obydwa :) ja KI-43



Post zmieniony (14-02-07 11:16)

 
14-02-07 13:18  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję Markowi Pacyńskiemu i Marcinowi G. za rzeczowe uwagi i komentarze dotyczące opracowania modelu oraz dostępnej dokumentacji. Proszę jednocześnie wszystkich kolegów modelarzy o ewentualne linki do zdjęć Jaka-1b pilotowanego przez Pokrowskiego.

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
14-02-07 22:33  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Byłem w sklepie zobaczyć tego Jaka. Obejrzałem i...kupiłem:-) A najbardziej cieszą mnie zapowiedzi: "Hawker Hurricane Mk.II w sprzedaży w marcu 2007":-) A jak fajny fajny:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-02-07 15:01  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A ja byłem w salonie, obejrzałem i .......nie kupiłem. Przyczyna jest prosta. Model jest większego formatu niż A4, więc często dociera do kiosków w stanie delikatnie mówiąc pogniecionym. Winą są również bardzo cieniutkie okładki, które niestety nie chronią zawartości wycinanki. Z 6 egzemplarzy nie znalazłem nawet jednego nadającego się do kupna. Prośba do wydawcy na przyszłość , żeby coś zrobił z tym problemem.

--





Post zmieniony (15-02-07 18:25)

 
15-02-07 17:11  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A mój był w foliowej torebce, niepognieciony i niewymacany:D

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-02-07 21:47  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Jak kupujecie tzn. ze warto go kupic?

 
15-02-07 22:34  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy ktoś może zweryfikować dane, które wyczytałem w Monografii Lotniczej nr 46. Głównie chodzi mi o rysunek zamieszczony na stronie 75 i tekst ze strony 14 - wygląd kabiny pilota Jaka-1b. Według tej publikacji podłoga kabiny była pozioma natomiast za fotelem pilota była ściana ze sklejki zasłaniająca wnętrze kadłuba. W opracowanym modelu podłoga wznosi się w kierunku przodu samolotu zaś za fotelem pilota mamy wgląd we wnętrze kadłuba - dokładnie tak jak to opisano w Monografii Lotniczej dla ... Jaka-3. Czy kabina w modelu została poprawnie opracowana? Może ktoś dysponuje dodatkowymi materiałami by to zweryfikować?

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
16-02-07 09:27  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

A może jest to zapowiadany Jak-3 po szybkiej konwersji do Jak-1b bo chyba dużo się nie różnią jaczki >?

 
16-02-07 10:12  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Posiadam egzemplarz Klubu Skrzydlatej Polski z plami Jaka 1 w skali 1:72. Podłoga w kabinie ma delikatny wznios. Niestety co do płyty sklejkowej za kabiną nie ma tam informacji, jednak podejrzewam (jak to w ZSRR było podczas wojny) ze taka płyta niekoniecznie musiała być, Rosjanie często oszczędzali z powodu braków materiałów, a taka ścianka była na pewno zbędna, wiec zapewne nie musiała być we wszystkich egzemplarzach Jaka-1. Moim zdaniem ocenić to, czy w tym samolocie była płyta sklejkowa czy nie, można tylko po zdjęciu kabiny samolotu Pokrowskiego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024