FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
13-02-07 22:01  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

A czy to takie ważne, czy gwiazda jest milimetr przesunięta w tą lub w tamtą...............Najważniejsze, że to radziecka gwiazda, a nie biała Jankesów. ;-)
Co do jakości druku to się z Tobą zgodzę. Jest już 21 wiek, więc nie przejdzie model wydrukowany "w stylu" lat 80 ubiegłego wieku.

--


 
13-02-07 22:17  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Prawda jest taka ,że gwiazda przesunięta o milimetr w górę lub w dół to pryszcz dla jednych i koniec świata dla drugich. Tacy ogólnie jesteśmy my - modelarze. "Jaś" sklei sobie model jak go wydano i postawi na półce, "Krzyś" zaś będzie drążył, drążył i drążył temat śrubki na osłonie silnika znajdujacej się tam, gdzie być jej nie powinno. Wydaje mi się, że obaj mogą być szczęśliwymi ludzmi :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
13-02-07 22:23  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

ja jutro zapoznam się z modelem, oglądnę w kioseczku na błoniach;)
No szefuńcu Marcinciu - uważam, że trzeba robić WSZYSTKO aby obaj (Jaś i Krzyś) byli szczęśliwi... jutrzejsza premiera to zweryfikuje

--

 
13-02-07 22:46  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Wiesz Marcin, ja jeśli zobaczyłbym śrubkę lub nit w miejscu gdzie było płócienne poszycie , również zdziwiłbym się i powiedzieł, że projektant tego modelu nie ma zielonego pojęcia o konstrukcji samolotu. Następnym razem uważniej przyglądał się Jego twórczości. Malowanie (kamuflaż) to jednak nieco inna rzecz.
Niech Jaś i Krzyś będą zadowoleni.
Czy słowo premiera oznacza, że model będzie od jutra w kioskach ?

--


 
13-02-07 22:48  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

TAD napisał, że nie jest to wycinanka dla początkujących ani nawet dla średnio-zaawansowanych, jednocześnie napisał, że ma ślinke na ten model i zatem chyba bedzie go kleił....więc moim zdaniem to wszystko z poziomem i jego klejeniem się gryzie :/

no dobra koniec żartów :)

uważam, że całkiem elegancko jest model wydany choć sklepany na biegu ( obstawiam, że dlatego nie widzimy jeszcze huragana, ze względu na to, że answer na siłe postanowił wyprzedzić Hala, w KartonowymTadzie jest zapowiedz hurricana i napisane jest, że będzie w połowie stycznia, jakoś go nie ma...za to jest Jak..niezapowiadany..dziwne..ale to zostawiam wszytskim do rozstrzygnięcia w swoich głowach) :) wracając do modelu ...to jasne można się czepiać takich rzeczy i tu się podpisuje pod wypowiedzią Marcina, jednemu to przeszkadza, drugiemu nie..ja jestem tym co mu przeszkadza.

JAK CZEPIAMY SIE INNYCH O PODZIAŁ BLACH I CIENIE TO DLACZEGO NIE MOŻEMY SAMI ZROBIĆ IDEALNIE?? (i tu przypomina się dłuuuuga dyskusja Tada na temat błędów w P47 i Oskara Hala)

 
13-02-07 22:49  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Tomek 

 - 2

Pomylić się zdarza i najlepszym. Przechodząc z wątku kartonowego do plastikowego podpowiem, iż firma Italeri, która należy do takich, które robią modele na kieszeń szarego Polaka, dosyć często podaje kolorystykę samolotu niezgodną z rzeczywistością. Jak poczytać o takich potentatach jak Revell czy dajmy na to Hasegawa- też można znaleźć błędy. Mam w tym momencie pytanie: Czy po sklejeniu w standardzie komisja sędziowska obniży za kamuflaż i oznakowanie samolotu punkty? Nie, gdyż modelarz jest w tym wypadku niewinny. Dobrze jest, że pilnujemy jakości, wierności historycznej, ale wydaje mi się, że robimy to w telewizyjnym stylu. Wytknąć, wyłapać, obnażyć błędy, nie zostawić suchej nitki. Dzięki takim komentarzom urabiamy konkretnemu wydawnictwu renomę (raz lepszą, a raz gorszą). Czy nie lepiej byłoby skierować nasze monity bezpośrednio do wydawnictwa? Pozdrawiam wszystkich!

 
13-02-07 23:00  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

>..dziwne..ale to zostawiam wszytskim do rozstrzygnięcia w swoich głowach) :)
Już nie zostawiłeś, bo napisałeś o tym głośno ;-))
>JAK CZEPIAMY SIE INNYCH O PODZIAŁ BLACH I CIENIE TO DLACZEGO NIE MOŻEMY SAMI ZROBIĆ IDEALNIE?? (i tu przypomina się dłuuuuga dyskusja Tada na temat błędów w P47 i Oskara Hala)
Podobnie jak tu ,to i tamta "afera" o podział blach wywarła na mnie piorunujące wrażenie niesmaku.

--


 
13-02-07 23:34  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
pepo ciufakers   

// [offtopnik] to tak jak w polityce zamiast robic konkretne rzeczy, zamydlają ludziom oczy pierdami w stylu ten wspolpracowal, a ten nie, czy tez uszczesliwiania ludzi na sile wbrew ich woli itp. ta dyskusja jakoś nawiazuje do ogolnej sytuacji wiejskiej:) [w sensie - na wiejskiej:)](tak mi sie skojarzylo:)) //to teraz czas na lustracje kto wspolpracowal z "answerem" a kto z "halem":)//

 
13-02-07 23:51  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 23


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bez sensu ta dyskusja. Zamiast się cieszyć, że pojawia się taki fajowy samolot biadolicie na temat złego podziału blach i o przesunientej o kilka mm błyskawicy....Raduss zgadzam się z tym "wrażeniem niesmaku". Ciekawe czy np. 10 lat temu też byście narzekali na przesunięte znaki na poszyciu:P Mi to nie robi żadnej różnicy czy błyskawica kończy się pod tyłkiem kota czy kawałek dalej:] Bardziej irytuje mnie fakt, że Answer wydaje Jaka-1, a o modelach zapowiedzianych wczesniej, min. Jak-3 i Hurricane (na którego bardzo, ale to bardzo czekam) nic się nie mówi, (może już wogóle z nich zrezygnowano??)
Answer chciał być przed Halem, no to jest. Niestety poległ już przed premierą, a Halowy Jak będzie pewnie lepszy o błyskawicę, która skończy się idealnie pod zadkiem kota:-)) Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-02-07 23:55  Re: Pośpiech jest złym doradcą czyli o Jaku-1b z Answeru uwag kilka
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kij ma dwa końce , agresywny marketing chyba jednak też , jak tak se patrze :-)))

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024