FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
17-02-07 14:05  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hook6 napisał:

> OzzY - na tym właśnie Ci zależało?

Chyba na tym mu zależało. W taki sposób można skrytykować nawet Kaplicę Sykstyńską czy Słoneczniki van Gogha, gdy się tylko chce...

--

 
17-02-07 15:00  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

No to mamy następne wydawnictwo, które nie pokaże żadnej zapowiedzi na forum ?
Tylko w ten sposób "karani" są wszyscy modelarze zainteresowani danym modelem, a nie tylko jeden (kilku) narzekający . A gdzie postawa fair play ;-)
Podobno nie ma odpowiedzialności zbiorowej .

--


 
17-02-07 15:01  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Orlik Team , nie Zrażajcie się !! Śmiało Pokazujcie relacje i prezentacje surówek , gdyż już one są sztuką samą w sobie . Nie tylko reklamują , ale i pomagają ! Wierzę też , że większość forumowiczów podziela moje zdanie :)

PS. Chyba czas na wielki rachunek sumienia
--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (17-02-07 18:53)

 
17-02-07 15:39  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Orliki, nie karzcie całego stada ze grzechy jednej (czy dwóch) czarnej owcy. Nie ważne co kto pokaże, zawsze znajdzie się krytykant... Mam nadzieję że zmienicie zdanie, gdyż dla mnie i dla większości modelarzy takie krytyki nie mają żadnego znaczenia i model ten na pewno kupimy.

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

Post zmieniony (17-02-07 15:42)

 
17-02-07 16:32  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
CoCu   

Oto, co się dzieje, jak ktoś się przyczepi jak rzep psiego ogona jakiegoś tematu, całkowicie bez powodu. Chyba złośliwie, czy też na siłę doszukując się wad czegoś. Przecież surówka to tylko surówka. Po to właściwie jest, by miała błędy, a nie to, co zostanie wydrukowane końcowo i sprzedane. Ale widać, na forum są osoby chcące poprawiać specjalistów, nie biorąc wcale pod uwagę, że to próbne sklejenie surówki, a nie już wydanego modelu. Zresztą, modele wydawnictwa Orlik zawsze są na tak wysokim poziomie, że jakoś po wydaniu kolejnego modelu nie słyszy się od razu słów krytyki pod jego adresem. I pewnie będzie tak jak piszecie, że Ci co najwięcej krytykują to może wcale modelu nie kupią, bo i tak sklejać nie porafią, tylko się za dużo pięknie sklejonych modeli naoglądali na forum, więc im się wydaje że coś wiedzą. Albo będzie przeciwnie. Potrafią sklejać i zaraz jako pierwsi kupią i będą się straszliwie cieszyć z kolejnego pięknego modelu i wspaniałego opracowania.
A potem ktoś mi pisze, że głupie i bezsensownie i bezpodstawnie krytyczne wypowiedzi niektórych osób nie wpływają źle na osoby opracowujące modele. Nadal się z tym nie zgadzam, bo jak widać jest inaczej.

 
17-02-07 16:46  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mnie osobiście zaprezentowana tu surówka Sm 79 zachęciła do zakupu modelu tej maszyny... A co do poniektórych wypowiedzi - można przecież stosować zdrową krytykę a nie krytykanctwo Panowie... Ze strony wydawnictwa Orlik byłoby naprawdę miło gdybyśmy mogli na Forum zobaczyć surówki modeli Waszego wydawnictwa. Taka jest moja opinia... Pozdrawiam!!!!

 
17-02-07 16:51  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
OzzY 

 

Tak Panowie to ja jestem ten niedobry! Oczywiście przyznaje się do wszystkiego, moim oczywistym zamiarem było wyszydzenie i zniszczenie Wydawnictwa Orlik (*, to ja z premedytacja wynalazłem milimetrowe szpary w poszyciu i zasadniczo to ja powinienem być podejrzewany o ich spowodowanie.. zapewne wielu tak sądzi...
Przyznaje się, że NIE zapytałem o jakiś mityczne, wydumane błędy typu
czy ogon jakiegoś samolotu powinien być czerwony czy szary, czy plamy są za mało rozmyte, czy kolory sa cyrkowe czy nie... tylko zapytałem czy sa POPRAWIONE FAKTYCZNE usterki opracowania. Na temat jakichs wydumanych błędów można dyskusje, a raczej przepychanki prowadzić miesiącami... Ja niestety zapytałem o fakty... Nie szydziłem, nie wyśmiewałem, nie poddawałem w wątpliwość umiejętności projektanta, grafika ani sklejacza - wychodząc z założenia ze sa profesjonalistami!
Ba! Jak by ktoś uważnie czytał, co pisałem, to zapewne dostrzegł by mój uśmiech po odpowiedzi Kol. Syk'a! I tyle! Nie drążyłem dalej tematu uznając go za ZAŁAWIONY.
Nie jestem żadną rozdarta babą by "brandzlowac" sie nad rozlanym mlekiem - zadałem pytanie, dostałem odpowiedz i temat uznałem za zamknięty! FINITO
Pytanie o te szpary zadałem ni mniej ni więcej tylko dlatego ze mam świadomość, jaki jest problem z przerysowaniem ręcznego opracowania na komputer(Imho łatwiej stworzyć model robiąc go od początku w kompie niż działając w ten sposób).

Ubolewam, ze przez moja "bezlitosna", "arogancką" i "bezpodstawną" "krytykę" uraziłem dziecięcą wrażliwość Wydawców, którzy zamiast po prostu pokazać, ze wszystko jest O'k zabierają zabawki z piaskownicy i znikają... Zapewne w oczach Hooka Szóstego i paru forumowiczow jestem piątą kolumna niszczącą forum... Nie koledzy, mylicie sie jestem zwykłym klientem, który oczekuje od producenta, ze to za co płaci jest TYM za co płaci.
Panowie Wydawcy – dobrowolne izolowanie się od klienta? Bądźmy dorośli, nie tedy droga. Szanuje Wasza prace i zaangażowanie, szanuje chęć sprawienia frajdy modelarzom, ale szanuje również, a może przede wszystkim, swoje pieniądze! Model nie kosztuje mało (prawie 2x tyle co Mosquito, z którego prezentacja surówki na forum jak pamiętam nie było problemow!) Wiec przepraszam bardzo, ze nie daje sobie wmówić ze wszystko jest O'k jak WIDZE, ze nie jest O'k (tym bardziej, ze to - jak sami pisaliście - druga surówka).
Po raz pierwszy spotykam sie z reakcja, ze producent na pytanie klienta - ktory ma zamiar WYDAC U NIEGO PIENIADZE!! reaguje tak histerycznie. Obraca sie do niego plecami! Ba.. nieczęsto sie zdarza by jakikolwiek producent pokazywał prototyp w takim stanie... Normalnym jest, pokazanie towaru, w takiej postaci by moc sie moc nim chwalić - jaki jest dobry i w ten sposób zachęcić klienta do kupna!
Konsternacje wywołało u mnie jak można pokazać cos takiego i oczekiwać oklasków! Oklaski DOSTALIŚCIE! za TEMAT - łącznie z MOIMI! Ale od wyboru tematu do końca realizacji droga jeszcze długa.
Konsternacje moja była tym wieksza, ze wszystkie dotyczczasowe zapowiedzie byly WZORCOWE! Zapewne i Wy i inny zauwazyliscie, ze nie wypowiadalem sie w tamtych watkach, wiec tym bardziej dziwi mnie i porusza Wasza reakcja TERAZ.

Reasumując:
Szanowne Orliki - mam nadzieje, ze to czytacie - powiem w żołnierskich słowach: - Nie zachowujcie sie jak baby, róbcie swoje, produkujcie modele, pokazujcie surówki i odpowiadajcie rzeczowo na nasze - KLIENTOW pytania. Bez uraz.
Szanujmy sie obopólnie - my za Waszą prace, Wy za nasze pieniadze!
Kwestie "zwijania" sie z tego forum nazwał bym strzelaniem sobie w stope i udowodnienie, ze to inni mieli racje... wiec - nie "róbcie jaj" i wracajcie na "ring"!!
:)

---
(* - to oczywista ironia....



Post zmieniony (17-02-07 17:19)

 
17-02-07 16:55  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Moim zdaniem relacja z budowy surówki pokazuje czy model jest skomplikowany czy dośc prosty i dobrą rzeczą jest pokazywanie go na forum. Osoby kupujące dany model będą mogły nawet skorzystac z zdjęc w tej relacji w budowie już normalnego kolorowego wydania modelu. Model moim zdaniem i pomysł n aniego jest bardzo ciekawy. Myślę że go zakupie jak tylko się ukarze. A ekipa orliku niech się nieprzejmuje tym.

PS: Raduss jakie wydawnictwo niechce pokazywac zapowiedzi tutaj??

May the force of superglue be with you :-)

Post zmieniony (17-02-07 17:05)

 
17-02-07 17:58  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
Seweryn 

 

Między innymi Pan Haliński. Kiedyś pokazywał modele testowe, ale zawsze kamuflarz był nie ten, brakowało 2 nitów na skrzydle i wogóle model był do bani i po co go było wydawać. Orlik ma racje po co pokazywać tutaj surówki, model Savoi powstaje od roku, sklejano go testowo, poprawiano, znowu skejano. To nie jest model projektowany na szybko, na wyścigi, tylko kilkukrotnie sprawdzony i przetestowany projekt. Czy ktoś z Was sklejał kiedykolwiek model Tadeusza Grzelczaka? Ja skleiłem kilka (między innymi Herkulesa), modele projektowane przez Pana Grzelczka ZAWSZE były bardzo dobrze opracowane, spasowane i kleiło się je bez problem, więc pewnie i tutaj będzie podobnie tym bardziej żę model jest SPRAWDZONY.

--
Seweryn

 
17-02-07 18:07  Re: [zapowiedź ORLIK 38] Savoia Marchetti SM.79 Sparviero
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Skończcie tą nagonkę na Ozzy`ego bo ma całkowitą rację, błędy widać, a że zostały poprawione okazało się po Jego wpisie, więc w czym problem ? Wszystko jest jasne

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024