FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-02-07 08:40  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ładnie wychodzą Ci te drobiazgi. To dla mnie duza przyjemność oglądać jak z tego co się narysowało powstaje prawdziwy, "rasowy" model.

Pytania: czy na imitację poszycia użyłeś jakiegoś szczególnego papieru, czy go czymś impregnowałeś, no i czym przykleiłeś?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-02-07 08:55  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Cieszę się, że Ci się podoba, to mnie zachęca do pracy. Na poszycie, podobnie jak i na inne części używam gładkiego kartonu 160g/m2, podobny jak na wizytówki tylko trochę cieńszy, w zasadzie nie impregnuje wcześniej tylko po przyklejeniu maluję farbką akrylową o zbliżonym kolorze i szlifuję drobnym 800 papierem aby pozbyć się kłaczków, poszycie kleiłem butaprenem, ma tę zalete, że nawet jak wycieknie poza element można go "zwałkować" i usunąć. Obecnie jestem na etapie stępek przechyłowych, następnie chcę zrobić śruby, stery. muszę skończyć podwodną część aby gdy przykleję ten cienki paseczek (nadburcie) już kadłuba nie kłaść do góry dnem.

 
01-03-07 15:04  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

 
02-03-07 19:46  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziś zrobiłem wentylator.



Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (02-03-07 20:53)

 
03-03-07 08:38  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Kamil Zoszak   

Napisz mi jeśli możesz... W jaki sposób wykonałeś ten zaworek na szczycie wentylatora??
Taka mała rzecz a cieszy a sam w przyszłości będę miał z takimi rzeczami "REBUS" gdyż będę wykonywał centrale bojową w UBOOCIE typ VIIC (1:35).
Świetna robota.
POZDRO

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
03-03-07 10:29  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

A więc jeśli da się słowami opisać to by było tak. Wydrukowałem z Corela rzut pokrętła z góry, następnie wyciąłem kółko środkowe razem z krzyżem, który następnie wyciąłem (tak było łatwiej, ze względu na maleńkie wymiary otworków w środku pokrętła). Następnie wkleiłem krzyż spowrotem do środka pokrętła (maleńkimi ilościami super glue), i wyciąłem ostatecznie całe pokrętło. Później z obu stron pokrętła naniosłem po dwie warstwy kleju patex, coś jak wikol, jak również na środek krzyża. Oś to dwa milimetry druta, chyba 0,6 mm. W podobny sposób wykonałem imitacje śrub, na wieczku i na kryzie z boku wentylatora, (kropelki patexa na czubku zaostrzonej zapałki).
Muszę jeszcze popracować nad malowaniem, bo jak na razie to farba zamiast upiększyć to szpeci.

 
03-03-07 11:48  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Kamil Zoszak   

Spoko dzięki za radę... Bankowo się przyda... farba na tym wydaje mi się jakby nie była odpowiednio rozcieńczona...Hmmm, mogę się mylić ale postaraj się ją rozcieńczyć.
THX za wskazówki jeszcze raz... POZDRO

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
04-03-07 20:41  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Po rozrywce z drobiazgami pokładowymi postanowiłem dokończyć kadłub aby można było go w końcu pomalować (kiedyś trzeba się odważyć, jak to mówi stara panna).
I tu mam kilka pytań do nieocenionej pomocy kolegi Waldka K. Pod polery zastosowałem podkładki w celu wyrównania poziomu, są to zaokrąglone prostokoąty większe niż podstawa polera, na rysunku malowania są w kolorze podkładu; czy dobrze rozumuję?



Kolejne pytanie dotyczy dużego otworu na burcie, małe wykonałem wklejając rurkę papierową, ale przy tym większym, myślę że można by go jakoś w środku uzupełnić, nie wiem może jakieś rury wydechowe, siatka czy dekielek na odpowiedniej głębokości. Prosił bym o jakąś wskazówkę lub rysunek poglądowy.



Kolejne pytanie dotyczy koloru kluz przed kabestanem, czy powinny być w kolorze pokładu jak na rysunku malowania, czy tak jak inne wyposarzenie pokładowe w kolorze kamuflarzu.



Natym samym rysunku zaznaczyłem zieloną strzłką skrzydełka przy lampie na kluzie, czy mają jakiś okreslony kolor tu i na rufie. Domyślam się że to są odblaski do lamp. i przy okazji czy sama lampa jest przezroczysta, tak tu jak i na bokach nadbudówki.

Przepraszam, alę męczę dalej:
czy dopuszczalne jest wykonanie żeluzji w nadbudówce śródokręcia w stanie zamkniętym (na forum widziałem tego typu żaluzje jako równoległe paski, ale tak było by łatwiej, tylko nie wiem czy prawidłowo)
i pytanie do drugiego skanu, jak zamodelować pionowe paseczki na wywietrzniku, czy jest to wielokąt czy może coś w rodzaju pionowej rolety.



Zdaję sobie sprawę, że te pytania są błache, ale nie jestem obeznany w wyposażeniu okrętów. Chciałbym jednak jak najlepiej wykonać ten model.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
05-03-07 11:32  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Podziwiam i odpowiadam:
1. Polery zrobiłeś chyba nawet lepiej niż stocznia, gdyż w oryginale ta prostokątna blacha była płaska, a podcięta (tzn. dopasowana do krzywizny pokładu) była sama podstawa polera. Kolory OK
2. Rury wydechowe raczej nie miały żadnego dekielka w środku, a tylko poziome żeberko (taka przegródka widoczna na rysunku). Ta rura najprawdopobniej zaginała się w dół w pewnym oodaleniu od burty.
3. Wszystkie przeloty łańcuchów kotwicznych w kolorze pokładu. "Skrzydełka" przy lampach były ruchome i służyły ograniczeniu kąta widzenia światła, a więc raczej kolor kamuflażu. Same lampy (wszystkie) przeźroczyste.
4. Niestety nie wiem, czy te żaluzje były ruchome.
5. Wywietrznik miał pionowe skrzydełka.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-03-07 15:57  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wielkie dzięki, a więc zabieram się do dalszej pracy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024