FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-02-07 18:22  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Raczej po zakończeniu budowy opiszesz całość w "MO" :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
16-02-07 08:48  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Aston 

 

?????? napisał:

> dzieki za odpowiedż .Zmylił mnie widać kolor pianki u nas kwiaciarze uzywaja takiej samej i wiele razy ja widziałem tyle ze była zielona i stąd moje pytanie.
>
O ile pamiętam, to zielona pianka jest do układania kwiatów "na mokro", ta beżowa - do kwiatów suchych - bardziej się nadaje do "naszych" celów - przynajmniej tak mi się wydaje.
Pozdrawiam



Post zmieniony (16-02-07 08:49)

 
20-02-07 19:59  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne fotki z budowy. Kadłub oklejony pasami imitującymi spawane poszycie i trochę drobnicy pokładowej.

 
21-02-07 09:22  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

:))))))))

Aż miło popatrzeć na taką robotę. Kluzy świetne, kadłub też. Gdyby Ci się udało znaleźć rozsądne linie podziału pionowego blach, warto byłoby je dodać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-02-07 09:41  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

QN z tego co się naoglądałem na zdjęciach (a trochę tych zdjęć przeglądnąłem), to łączenia pionowe są niewidoczne, gdyż spawano je czołowo, tzn "na styk", i najpewniej jeszcze i szlifowano.
Co ciekawe budowane w tym samym czasie o.p. typów Gato/Balao/Tench miały kadłuby lekkie (te zewnętrzne) całe spawane "na styk", a tam wszystkie spawy są wypukłe i doskonale widoczne... Moze inna technologia spawania?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
21-02-07 10:51  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dzięki za pozytywną ocenę. Niedługo przyjdzie mi wziąść się za malowanie kadłuba. I tu mam wielki problem. Zupełnie gubię się w różnych typach farb oferowanych w sklepach internetowych. Na pokład (Deck green) wybrałem Tamije xf26 (Deep Green) nie wiem czy dobrze? [http://www.mojehobby.pl/katalog.php?pwd[6]=&sortuj=&grp=&start=&grupa_p=6&grupa_rek[6]=&aukcja=&producent=&marka=&filtr_dost=3&f_pkt=&kateg=115243], natomiast nie wiem jakie wybrać na kamuflaż, G2(fs 34373) i G3(34158) oraz na dno (ceglasta czerwień).
Po prostu tych numerów nie oferują. Kupuję w sklepie MojeHobby.pl. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w wyborze odpowiedników, byłbym wdzięczny. Będę malował farbą akrylową, matową.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
21-02-07 11:13  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tutaj możesz spróbować dopasować kolor - podane są gotowe odpowiedniki lub mixy. A tutaj możesz zobaczyć te odcienie i ewentualnie dobrać własny mix. Jako ostatnia deska ratunku pozostaje zakup farb WEM Colourcoats (mają te odcienie) ale to dośc droga impreza.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
21-02-07 11:23  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wielkie dzięki za wskazówkę, będę próbował coś wykombinawać.

 
21-02-07 18:35  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziś powstały polery. Na razie się błyszczą ale ostatecznie będą pomalowane na mat.



Bardzo przydała się pomoc Sleepwalkera. Teraz mogę zobaczyć wszystkie dostepne kolory FS i porównać je z ofertami. Jeszcze raz dziękuję.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
26-02-07 17:20  Re: [Relacja] kanonierka PGM17 [MO 7_2006]
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Prace powoli posuwają się naprzód. Powstały kluzy kotwiczne, i parę drobiazgów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024