FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-01-07 16:15  [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

POLONEZ-POLTRUCK "POLICJA"
POLSKI WSPÓŁCZESNY POLICYJNY SAMOCHÓD TECHNICZNY WRD

* format zeszytu A4
* 6 arkuszy A4 z częściami
* 3 strony A4 z rysunkami montażowymi
* 3 strony A4 z historią pojazdu i opisem budowy modelu
* 3 zdjęcia sklejonego modelu
* model dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
* model posiada:
> kompletne wnętrze szoferki
> wnętrze zabudowy przedziału technicznego
> obracające się koła
> wyposażenie techniczne pojazdu



skala: 1:25
wielkość modelu po sklejeniu: 210 mm -> w rzeczywistości bedzie miał 240 mm

Jak już wspomniałem przy okazji komentowania innego modelu również zacząłem jego budowę. Model bedzie budowany jako waloryzowany, nie jestem jeszcze pewien czy model bedzie kompletnie malowany niemniej jednak wiekszość części wewnętrznych bedzie malowana jak i wykonywana od podstaw lub przerabiana z oryginalnej wycinanki.

Na dzień dzisiejszy stan prac garażowych przedstawia się następująco:

wykonano przód modelu zamontowano już przedni zderzak

zderzak został zaglutowany i poddany wstępnemu szlifowaniu. Pomiedzy narożnikami a "grillem" wykonane zostaną zagłębienia do mocowania reflektorów przeciwmgłowych. Wersje od 1998 roku posiadają już takie zagłębienia i w nich są te światła mocowane.

Jak pewnie zauważycie od spodu modelu wklejony jest kwadrat kartonowy zamykający dostęp do wnetrza . Zrobiłem to tak aby podczas szlifowania nie zwichrowac podłuznic .( oszczędność zużycia czarnej farbki > również)
W oczekiwaniu na wyschnięcie cześci podklejonych kartonem zabrałem sie za Tablice
Zegary zostały wyciete a przednia cześć podklejona brystolem z uwagi że w oryginale są one w lekkim zagłebieniu Na zegary nałożyłem tzw PŁYNNE OKNO używane przy modelach plastikowych do wykonywania szybek w małych okienkach. Nie wiem czy na fotce bedzie to widac.

otwory na zegary są jeszcze nie oszlifowane na gładko
w miedzy czasie powstaje również koło kierownicy bo oryginalna jest jakaś taka nijaka -
fotka kierownicy jak tylko zrobie.

No to chyba narazie tyle>Czekam na krytyke a może i pochwały.

Zdjecia wykonuje telefonem z nałożoną na wizjer lupką o powiekszeniu trzykrotnym.

--





Post zmieniony (29-01-07 22:48)

 
26-01-07 16:53  Re: Radiowóz POLICJI WRD
Solbus 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cieszę się że powstaje kolejny Polonezik. Ładnie Ci wychodzi. Życzę powodzenia i będę tu często zaglądał i podpatrywał. :)

--
Mój domowy warsztat:
Polonez Poltruck - prace zawieszone
Jelcz M11 - 5%

 
26-01-07 17:10  Re: Radiowóz POLICJI WRD
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Co to, jakaś Polonezomania, czy co?

Zasiadam do oglądania relacji i czekam na dalsze postępy :)

Widzę, że zrobiłeś otwory w dolnej części zderzaka. Będziesz to czymś podklejał czy zostawisz takie "na wylot"? Po moich próbach waloryzowania zderzaka musiałem go potem malować ;)

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
26-01-07 18:48  Re: Radiowóz POLICJI WRD
butterfly222   

Czy ja mam deżawi czy co. Ale teraz na poważnie sądzę że będzie się fajnie oglądać twoją relację bacznie będę oglądać. Pozdrawiam.

 
26-01-07 19:05  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To nie jest Polonezomania poprostu Komendant przyznał mi nowy radiowóz pod warunkiem, że sobie sam go złoże.

A tak na powaznie Gril nie bedzie zasłaniany od tyłu tylko tak jak jest . Domyslam się , że chodzi Ci o to ,ze wyglądaja na duże rozwarcie. patrząc w poziomie na nie jest minimalnie a tu poprostu takie ujęcie że wyszło idealnie w poziomie z obiektywem aparatu w kierunku otworu.

Prace trwają.

element był rozcinany na paski i sklejany w całość na wręgach.

--





Post zmieniony (26-01-07 20:19)

 
26-01-07 19:20  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Odpowiedni sprzęt w odpowiednich łapkach ;-D
Również jestem w tłumie oglądająco-podpatrującym.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
26-01-07 20:02  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wisa - Ty masz u mnie loże !!! Dzieki twojemu jelczykowi wiele podpatrzyłem . W moim poldziu napewno wykonam kierunkowskazy wg twojego patentu.

--


 
27-01-07 00:41  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Ja także rezeruję miejscówkę do obserwacji, mam już ten model i będę uważnie obserwował Twoją relację.
Pozdrawiam

 
27-01-07 15:51  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Fulcrum, jak by nie patrzyć cieszę sie, że zaczołeś sklejanie Trucka ( niewiedzieć czemu nazwanego tak dziwacznie " Poltruck" ), a tym bardziej cieszy fakt , że masz zamiar go trochę go zwaloryzować. W związku z tym mam gorącą prośbę, czy mógłbyś go w większym stopniu upodobnić do oryginału niż to zrobił projektant.

Pozdrawiam Wojtek

ps. lista moich zarzutów jest przy końcu wątku http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=108279&t=107963#reply_108279

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (27-01-07 16:00)

 
28-01-07 01:33  Re: [Relacja] Radiowóz POLICJI WRD
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzis dzień był przeznaczony dla syna ale pod wieczór znalazłem troszke czasu i co nieco dokleiłem. Wkleiłem poprawioną tablice wskaźników ( sorry cewa zegary zostały seledynowe)
na szybkach zegarów jest załozony przeżroczysty maskol wiec te czarne kreski znikna po jego zdjeciu i wskaźniki pozostaną czyste. Troche za bardzo mi sie ostatnio łapki trzęsą i bałem sie że zapackam w czasie retuszu ( jak widać obawy były słuszne) wstępny retusz czarnych powierzchni przy pomocy farbki Humbrol i paseczka tekturki 1mm Wykonuje w ten sposób ze rozprowadzam pędzelkiem farbe na elemencie a następnie wycieram prawie do sucha przy pomocy tekturki. Dodatkowo po zamontowaniu środkowej konsoli radio Safari 2 zostało wyposażone w pokrętła regulacji i szkiełko. Kierownica prawie ukończona brak nałozonej opaski antypoślizgowej.

Byłem w kilku marketach ale nie prowadzą takich rozmiarów. Zostaje samodzielne wykonanie z izolacji kabelków elektrycznych.

Na dzis to na razie tyle. Od jutra montarz podłogi i foteli oraz reszty bechów.

--





Post zmieniony (28-01-07 01:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024