FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-01-07 17:22  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

kupowalem starego KFa, nawet jak juz zaczal powoli sie wygaszać. Ale za czasow jego swietnosci, jeszcze na formacie A4 kupowalem, bo niemialem jeszcze dostepu do internetu [lub mocno ograniczony] a w KFie bylo sporo ciekawych artykułów o technice, nowosciach itp, jak to bywa w czasopismach modelarskich. Przyznam że jak zaczalem kupowac starego KFa to wyszedlem z e swoich prywatnmych "mroków średniowiecza" i nastąpił rozkwit w mojej dzialalnosci- KF byl jedynym moim kontaktem z resztą świata modelarskiego . Zobaczylem że mozna inaczej sklejac i ze wogole jest cos takiego jak retusz ;] [zreszta wtedy zaczynalem wogole sklejac 'na powaznie'.] Teraz jak mam internet to stwierdzam ze pisma sa mi poprostu nie potrzebne ;]
Sorry za wywody osobiste ale taka wlasnie refleksja naszla mnie jak zobaczytlem ten watek i zastanowilem sie czy warto to kupowac czy nie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-01-07 17:31  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A tak jeszcze jedno - ciekawe czy w nowym KF-ie powrócą stare działy - ot chociażby przegląd modeli samolotów z danego kraju wydanych na przestrzeni czasu. Swoją drogą to byłby niegłupi pomysł...

--

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (27-01-07 18:05)

 
27-01-07 18:10  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Hmm... jak wywnioskowałam z zapowiedzi wydawnictwa, to pismo jest kierowane chyba właśnie do tych, którzy do modelarstwa sieciowego nie mają stałego dostępu, więc pewnie i potrzeba zakupu u "internetowców" znacząco mniejsza, niż u członków pierwszej grupy.
Po obejrzeniu tego pisma przy świetle dziennym i na spokojnie ;) zauważam więcej plusów i przy ekstrapolacji z zapowiedzi kierunku rozwoju ma szansę wyjść naprawdę coś ciekawego.
Bardzo przypadł mi do gustu np. taki drobiazg ze "stopką modelu" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) - cena-skala-autor-wydawca. Miłym dla oka pomysłem są też kolorowe brzegi poszczególnych działów (wabi się chyba paginator). Swietnej jakości zdjecia. Moja narzeczona pochłaniała je oczami :D O treści wypowiedział się Fitter, więc powtarzać nie będę. Liczę, że cykl wywiadów z projektantami będzie kontynuowany.

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (27-01-07 18:15)

 
27-01-07 18:59  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Agnieszko, o Richelieu z Gomixu jest tylko krótka wzmianka, że "ukaże się wkrótce".

Pewnie nie będzie to dobry początek na tym forum, gdy spytam, za co właściwie tad dostał od Was bana?

 
27-01-07 21:06  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lelum Polelum napisał:

> Pewnie nie będzie to dobry początek na tym forum, gdy spytam,

Dobry początek na tym forum, to odesłać potwierdzenie rejstracji, czego jeszcze od 5 dni nie uczyniłeś ;-) Jeśli masz z tym problem, poinformuj mnie w Testach lub mailowo.
Przepraszam za OT.

--

 
29-01-07 15:38  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Przyznam że dziwią mnie wypowiedzi "nie kupie przez Tada". Osobę red. nacz. nie kazdy musi lubieć, ale tak czy inaczej chłopak odwalił kawał dobrej roboty. I narzekanie teraz, że ktoś kto wyleciał z dwu for jest red nacz. świerszczyka zalatuje mi na typowa polską zawiść...Równie dobrze Tad mógł się podpisać jako Krasnal Chałabała i nikt - poza wąskim gronem wtajemniczonych - nie połapałby się. NIe rozumiem tez oburzenia że skoro Tad jest związany z wyd. z Olkusza to jest to bee i dyskwalifikuje pismo. To zupełnie tak samo jak MG jest związany ze Stegną a Fitter z Wrocławiem. Ot poprostu pewni ludzie będą zawsze kojarzeni z określonymi wydawnictwami i nikt tego nie zmieni. Najzwyczajniej trzeba to zaakceptować. Wydaje mi się, że powinno się oceniać zawartosć pisma, a nie jego skłąd redakcyjny.

Budzi też mój sprzeciw chrakter wpisów w stylu " wyd A kradnie pomysły...", czy też kol ESP -"ktos zapowiada - nagle sie okazuje ze wydaje go answer... slynny juz il2 - to mnei zraza do wydawnictwa a nie zacheca". Nie jestem ani obrońcą wyd A ani tow. TP, ale jako autor w/w modelu znam kulisy jego powstania oraz powstania modeli konkurencyjnych wydawnictw lepiej niż kol. ESP, w zwiazku z czym kol. ESP wypowiadajac takie sądy mógłby najpeirw rzetelnie swoje informacje sprawdzić.

 
29-01-07 15:40  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

witam. Ja mam taka prośbe, czy mógłby ktos wrzucic skan lub fotke tylnej okładki? :D Brzmi głupio, ale w kioskach w moim mieście ciągle nie ma KF, a w jednym z kiosków, gdzie gość ma modele kartonowe itp. wyjmuje, oglądai mówi, że nie ma, a ja moge podziwiać tylko tyl okładki ;] Wydawało, mi się, że miał coś świecącego z logo answeru w sobote ale mówi, że nie ma. :/

pozdrawiam

 
29-01-07 18:10  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No coż, wydawnictow A samo sobie zasłużyło.... Porzez taką propagandę i dwie główne tuby (chyba wiadomo o kogo chodzi)...

--



Post zmieniony (29-01-07 18:14)

 
29-01-07 20:23  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
TAGEZ222   

Widzałem poczytałem ,pozyjemy zobaczymy jak to się dalej rozwinie poziom całości jest ok .
Pierwsze koty za płoty ,kazde nowe wydawnictwo musi mieć jakiś początek ,a pózniej albo przetrwa lub zniknie jak masa innych tego typu publikacji ,włączając w to modele kartonowe .
Redaktor naczelny ...............hm?
Może to forum wymaga wietrzenia ,czyszczenia lub innego tego typu zabiegów upiększających ,lub tylko odkurzenia kanapy .

--
Karton na wieki.

 
29-01-07 23:53  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
OzzY 

 

"woskowany papier".... hahahahahaha

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024