FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-01-07 16:03  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To fakt nie ma nowości z AH, na moje usprawiedliwienie powiem, że tego działu dokładnie nie przeglądałem.
Dla mnie ciekawy był również wywiad z Markiem Pacyńskim, plusem jest też dobry papier ;-)

--


 
26-01-07 16:07  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Seweryn 

 

Marcin ty lepiej napisz poradnik jak sklejać kartonówki i wydaj, dostępne są poradniki do modeli plastikowych to czemu nie może być do kartonówek. Gwarantowana sprzedaż.

--
Seweryn

 
26-01-07 16:23  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A zauważyliście w zapowiedziach nowego Richelieu z Gomiksu ? !!

 
26-01-07 19:50  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widziałem, przejżałem, odłożyłem :-) (pewnie ten sam egz co Marcin ;-) )

Na pewno osoby nie mające dostepu do sieci ucieszą się z tego pisemka. Niestety ja dostęp do netu mam i taki już jestem że nie potrafię oddzielić opinii nt osoby TADa od opinii o pisemku, szczególnie że oprócz tego że jest Naczelnym to jeszcze autorem wielu tekstów (szczególnie to o moderatorach :-) mistrzostwo świata, zostać wyrzuconym z forum i zostać red Nacz pisemka żeby móc o tym napisać :-) to się nazywa motywacja ;-)) ). Model fajny, ale mam już P-26 Answerową więc nie nie skusił mnie. (BTW model w pisemku to chyba jedyny model z wręgami na kredzie i resztą na normalnym papierze :-)) )

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-01-07 19:56  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

najlepszym kwiatkiem jest to ze KFa wydaje answer - wiec bedzie tuba propagandowa tego wydawcy
raczej nie ma co liczyc na obiektywizm - zreszta sam red nacz to napisal na sasiednim forum

dlatego jakos nie spodziewam sie niczego specjalnego w przyszlosci (zreszta w przeszlosci tez sie nie popisywal - kopiowanie tematow itp)
najbardziej smieszy mnie porownanie la7 z WAKu i answera - ciekawe ktory wygra?
no i dlaczego nie porownano npT34 czy Ki43 od answer'a i AH?

--

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

Post zmieniony (26-01-07 19:58)

 
26-01-07 21:42  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

ESP "Kartonówka" wydawana była przez GPM i jakoś nikogo nie raziło, że piszą wyłącznie o swoich modelach ;-)

--


 
26-01-07 22:34  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tylko że GPM (jak i ludzie tej formy) trochę innaczej wypowiada się na forach.

--

 
26-01-07 22:45  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
ESP   

Kartonowka byla GPMu i sie z tym, nie kryla - pozatym opisywala tylko swoje modele i bylo wiadomo dlaczego.
no i nie silili sie na porownywanie swoich modeli z innymi ;)
pozatym do GPM mam spora doze szacunku - robia swoje - nie musza krasc pomyslow i zawsze cos swiezego na rynek wrzuca: tutaj storch tam ju52 gdzies bf108 :)

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
26-01-07 23:15  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Rzeczywiście idealnym czasopismem było by takie, które wydawała by osoba spoza środowiska modelarskiego i niezwiązana z żadnym wydawcą kartonówek. Ale powiedzmy prawdę, to jest raczej nie możliwe. ;-) Kto chciałby się w to bawić ?
Przejrzałem zapowiedzi tego periodyku na innych forach i nie zauważyłem, żeby Answer ukrywał że to On jest jego wydawcą. Sam Tad napisał, że teksty będą Jego subiektywną oceną i ewentualnych innych piszących (np. tekst StuGa traktujący o 7TP z GPM).
Co do porównania Ła-7 do końca z Tadem się nie zgadzam, ale to nie znaczy, że Go i czasopismo "skreślam". Każdy ma swoje wyrobione zdanie.
ESP nie chcesz chyba powiedziec, że Answer nie wydał nic świeżego i ciekawego? Bo jeśli tak , to będę musiał powiedzieć, że jesteś mocno uprzedzony ;-)

--





Post zmieniony (26-01-07 23:27)

 
26-01-07 23:21  Re: Kartonowy Fan - reaktywacja!
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Kupiłem, przeczytałem i znalazłem kilka literówek i nieco dziwnych stylistycznie zwrotów. Brakuje zapowiedzi np. Ansaldo z WAKu (choć to już kawałek czasu temu było), ale zasadniczo, to wygląda mi na periodyk, który szuka jeszcze swojej formy, tego "czegoś". Brak też ludzi, bo rynek w Polsce jest taki, że jedna osoba tego nie ogarnie w 100%. Poza tekstem o moderowaniu (nie tyle tematyka, ile forma) lektura sprawiła mi niejaką przyjemność. Wreszcie jest stricte kartonowa prasa. A że sponsorowana... proszę wygrzebać sobie wątek sprzed bodajże 1,5 roku o prasie dla kartonowców i modelarzy wogóle.... Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Mamy kapitalizm, a pretensje o brak takiego typu pisma można kierować np. do LOK-u. W końcu pracuje z naszych podatków :>
Za cienki w uszach jestem, żeby krytykować sam się nie wykazując konstruktywnie (ale o poprawność polszczyzny dopominać się będę ;)), jednak myślę, że większa ilość osób chętnych do współpracy może podnieść poziom merytoryczny (galerie, porady, wywiady, recenzje).
O ile dobrze zrozumiałem, to modele będą pochodzić raczej z puli już wydanych. Szkoda, bo marzy mi się nadal PZL-62, o którym p.Marek przebąkiwał dokładnie rok temu jeszcze na tym forum.

Moim zdanem; dać im szansę, bo to się dopiero tak naprawdę urodziło.
Spokojnych, kartonowych snów wszystkim życzę.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024