FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-07-06 15:54  [Relacja/Galeria] ORP Garland - MM 9-1986 ---> Szczęśliwy Koniec
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam
Jest to moja pierwsza relacja, jej tematem będzie polski okręt ORP Garland. Jako że jestem początkującym modelarzem liczę na podpowiedzi, rady itd.

Wycinanka przedstawia Garlanda w latach 1942-43. opracowana została przez pana Andrzeja Kraśnickiego w skali 1:200.

Na początek okładka:


Garść historii :-)
"Garland" został zbudowany w stoczni Fairfield S.B. & Engineering Co. Ltd. w Glasgow. Stępkę położono 22 sierpnia 1934 roku, wodowanie nastąpiło 24 października 1935 roku, a ostatecznie ukończony został 3 marca 1936 roku.

Niszczyciel otrzymał nazwę HMS "Garland" jako 14. okręt Royal Navy. Pierwszy okręt o tej nazwie występuje już w kronikach z 1242 roku.

Po ukończeniu budowy okręt wszedł w skład Floty Atlatyckiej, a później floty Morza Śródziemnego. Po doświadczeniach z początkowych działań w II wojnie światowej już w 1940 roku przeprowadzono jego modernizację, zmieniając mu uzbrojenie i przystosowując je do zadań jakie spełniał tj. ochrony konwojów morskich. Zwiększono mu uzbrojenie przeciwlotnicze oraz przeciwko okrętom podwodnym, a zmniejszono uzbrojenie główne. W trakcie tej modernizacji okręt wypożyczono Polskiej Marynarce Wojennej.

Później okręt był jeszcze kilkakrotnie modernizowany w celu przystosowania go do zadań eskortowych, zmieniano mu wtedy uzbrojenie. Po przezbrojeniu dokonanym w 1944 roku stał się już typowym niszczycielem eskortowym, ze zredukowanym o połowę uzbrojeniem głównego kalibru oraz zainstalowanym miotaczem pocisków głębinowych Hedgehog ("jeż").

W okresie od 3 maja 1940 roku do 24 września 1946 roku okręt służył w Polskiej Marynarce Wojennej. Po zwróceniu go w 1946 roku Brytyjczykom, służył w Royal Navy jako HMS "Garland" do 1947 roku. 14 listopada 1947 roku został sprzedany Holandii. W 1949 roku wszedł w skład floty holenderskiej otrzymując nazwę "Marnix" jako szkolny okręt artyleryjski, a następnie fregata. W 1964 roku został skreślony z listy floty holenderskiej, a w 1968 roku sprzedany do stoczni złomowej w Antwerpii.

Warto dodać, że z 9 niszczycieli typu G, tylko "Garland" i "Griffin" (przekazany Kanadzie), przetrwały II wojnę światową, pozostałe zostały zatopione

fotki:


Szkielet kleił się świetnie, wszystkie części pasowały prawie idealnie.

Mam do Was pytanie :
#1 który kolor poszycia jest lepszy (ten z lewej to oryginalny z wycinanki)


--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (28-03-09 22:43)

 
15-07-06 11:58  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 12:38)

 
15-07-06 12:56  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Zdecydowanie lepszy jest z wycinanki, tan po prawej ma kolor w stylu sino-koperkowy-róż i raczej by nie pasował

 
16-07-06 10:54  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No cóż fotka troche przekłamuje :-( ten z wycinanki jest bardziej jak kolor koszulek piłkarskiej reprezentacji Holandii :-P . Poszukam w Tarnowie jakiegoś kartonu bardziej odpowiedniego dla dna,a obecnie robię bulaje, w tygodniu wrzucę foty.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (24-07-06 14:51)

 
24-07-06 14:44  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam.
Foty miałem zamieścić w poprzednim tygodniu, ale przez te upały budowa nic nie ruszyła. Zrobiłem tylko bulaje, jednak wczoraj w przypływie weny przykleiłem burty :

Wszystko było pięknie, ładnie , aż tu nagle rufa......nie rozumiem dlaczego jest tak nie spasowana, burty wyszły niemal idealnie,a rufy nie można skleić :


Co z tym zrobić ??? Myślałem nad tym i chyba przetnę burte wzdłuż tej linii

Co wy na to ?

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (29-10-06 13:40)

 
24-07-06 18:52  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Hej
Kilka zdjęć sklejonego Garlanda znajdziesz na naszej stronie klubowej. Kliknij w banerek poniżej lub w tego linka
Pozdrawiam :)

--

 
24-07-06 19:05  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
stach48 

 

nie radzę przecinac w zaznaczonym miejscu., ja skrócilbym na końcu-tak na oko to chyba nie wiecej jak 2 mm i nie przybyłoby szwów;))))
NAJLEPSZEGO=

 
24-07-06 20:37  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

chrisss jak Ci się kleji ten model ?

--

 
24-07-06 22:18  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zrób dokładnie jak poradził Stach , a na przyszłość przygasić wenę i najpierw spasować części :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
24-07-06 23:14  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć
Chriss: kiedyś, dawno temu sklejałem ten model, ale nie przypominam sobie, żeby coś było nie tak z oklejaniem szkieletu...
Tak, czy siak nie ma tragedii. Takie coś, powinno się bez problemu dać naprawić do stanu określanego mianem OK ;-)
Pozowdzenia!

Pozdrawiam
Glutation

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
25-07-06 07:32  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wydaje mi się, że problem wynika z opadającego pokładu na rufie (przynajmniej tak widać na przedostatnim zdjęciu – chyba, że to złudzenie optyczne). Przyłóż jakąś prostą linijkę na pokład i zobacz, czy nie ucieka on w dół na rufie. Teraz to już ciężko coś poradzić. Gdyby nie było przyklejonej prawej burty, można by spróbować podgiąć całość do góry.

--
pzdr
Kemot

 
25-07-06 08:25  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam
JaCKyL - Dzięki za fotki napewno się przydadzą.
Stach - Masz rację, Twoja metoda znacznie lepsza.
Paweł - ze sklejalnością jest naprawdę dobrze, zacząłem wycinać i pasować nadbudówkę śródokręcia i jak narazie wszystko pasuje idealnie.
Sebastian - Najciekawsze jest to,że burty przymierzałem 3 razy (bardzo chce pokazać coś dobrego na forum) a gdy kleiłem wyszło "takie coś"
Glutation - Też mam taką nadzieję ;-).
Kemot - Sprawdzałem i przechył jest, ale minimalny ok.0,5, ale dlaczego prawa burta pasuje dobrze ?


Dzięki za odzew i rady .

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
25-07-06 09:45  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ciężko powiedzieć, dlaczego prawa pasuje. Może pokład dodatkowo lekko ucieka na lewo? Na tych zdjęciach nie da sie tego stwierdzić. Trzebaby wziąć kadłub w łapy i zerknąć. Być może lewa burta jest po prostu inaczej wykreślona (nie jest to idealne lustrzane odbicie prawej - wszak to model rysowany ręcznie). Kleiłem ten model, ale bardzo dawno temu i prawdę mówiąc już nie pamiętam czy też miałem tam problemy.

--
pzdr
Kemot

 
29-07-06 12:39  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

W ciągu tego tygodnia prace nad polskim niszczycielem posunęły się nieco do przodu. Wykonałem 3 z 5-ciu części poszycia dna (moje pierwsze poszycie "w standarcie") nie wyszły one idealnie m.in pojawiły się "krowie żebra" (ale to chyba wina zbyt długich części poszycia dna). Wykonałem też małą nadbudówkę, która jest na śródokręciu oraz prawie skończyłem wyrzutnie torped ( Garland musi się bronić przed złymi niszczycielami osi ;-) ).




--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (29-10-06 13:40)

 
29-07-06 12:48  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Alberto14 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Nom muszę ci powiedziec że dość odważniej z twojej strony że postanowiłeś skleić coś z takiego starego papieru ja sklejałem Ark Royala i ty chyba też i papier to było największe moje utrapienie ;-/

--
AlBeRtO ;D

 
29-07-06 16:24  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

No fakt papier idealny może nie jest (co wyszło przy zwijaniu wyrzutni torped) ,ale nikt nie mówił że będzie łatwo. :)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
29-07-06 16:50  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
PawełG   

Witam

Wyrzutnia w tym Garlandzie jest trochę za długa i warto byłoby ją trochę skrócić. Proponuję żebyś zamiast zaginania elementów zaczął je rozcinać, bo jak już zauważyłeś papier jest gruby i trudny w formowaniu. Więcej pracy ale i efekt lepszy.
Kadłub zszedł mi się prawie idealnie, nie wiem czemu u Ciebie wyszly takie problemy.

--

 
29-07-06 22:12  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

Paweł czemu nie, spróbować zawsze można. Celowo wybrałem starszy model aby na nim potrenować bo PO CO BRAĆ SIĘ ZA RÓŻNE JAMATA GDY NIE ZNA SIĘ PODSTAW KLEJENIA. Co do kłopotów z kadłubem to głównie moja wina gdyż nie potrzebnie kombinowałem z poszyciem, przerysowałem je na brystol i przy czyms takim zawsze mogą wystąpic jakies przesunięcia.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (29-07-06 22:24)

 
06-08-06 23:08  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Uprzątnąłem ostatnie kilka wpisów nie związanych z relacją.
Chrisss - czekamy na kontynuację:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-08-06 17:44  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam.... po przerwie.


W ciągu tych prawie 3 tygodnii budowa ruszyła trochę do przodu, jednak nie było co pokazywać , dopiero w ciągu ostatnich 3 dni budowa ruszyła z "kopyta" . Zerwałem poszycie i przykliełem nowe - oryginalne z wycinanki, wykonałem podstawową bryłę nadbudówki dziobowej,skończyłem małą nadbudówkę na śródokręciu i zrobiłem tratwy aha zacząłem robić też kominy.





Poszycie kleiłem od dziobu i rufy ( chciałem spróbować tej metody) ale niewłaściwie przyciąłem srodkowy element i wyszła brzydka szpara, na szczęście dla widza normalnie nie widoczna.


A tu fotka całości z położonymi na sucho elementami.



Ps. Dzięki Stugu za zaprowadzenie porządku.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (16-08-06 17:53)

 
28-08-06 16:22  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

Finisz wakacji, a końca modelu nie widać ;-). Ostatnie tygodnie to przede wszystkim przygotowania do roku szkolnego i .... sezonu piłkarskiego, więc czasu na klejenie było jak na lekarstwo, mimo wszystko udało mi się coś tam zlepić :

Najważniejsze - ukończony napęd.... :



... pozwolił na zamocowanie wszystkich dotychczas zbudowanych elementów, na pokładzie, :



a w ramach pastwienia się nad nadbudówką dziobową ..... :


...prawie gotowy falochron.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (28-08-06 16:39)

 
29-08-06 07:49  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czy mi się wydaje, czy kominy nie stoją w jednej linii? (patrząc od dziobu)

--
pzdr
Kemot

 
29-08-06 13:33  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tylni komin jest minimalnie krzywy , ale nie aż tak jak na fotce. Zwróć uwagę na to że model stoi "pod kątem" i sprawia to wrażenie że kominy nie są w jednej linii.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
15-10-06 09:58  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam po bardzo długiej przerwie.
Niestety nauka w liceum i sezon piłkarski dają się mocno we znaki, czasu na hobby jest jak na lekarstwo więc postępy w budowie mizerne.
Oto co udało mi się dotychczas skleić



I tu pojawia się problem, może mi ktoś powiedzieć, co to jest część 71?

W opracowaniu trochę dziwnie to wygląda i chciałbym ją poprawić . Wydaje mi się że jest to koło sterowe... lub coś podobnego, ale nie jestem pewien więc wolę zapytać.
Braki w retuszu nie są zbyt widoczne, ale na fotach wygląda to potwornie więc trzeba to poprawić ;-)

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (15-10-06 09:59)

 
15-10-06 17:09  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no wyglada jak kolo sterowe. moj przepis na jego wykonanie jest taki- bierzesz cieniutkie paski papieru [kartonu], sklejasz je na krzyż i jeszcze raz na krzyż, tyle, ile ma byc poprzeczek koła [poprzeczki to chyba nie jest odpowiednie okreslenie ale chyba wiesz o co mi chodzi ;]]. na tym etapie jeszcze moga byc długie, nawet z 5 cm, zeby bylo latwiej nimi manipulować. Potem bierzesz obręcz z ienkiego druciku i naklejasz na środku wczesniej przygotowanych poprzeczek. Obcinasz nadmiar pasków naokoło obreczy tak, zeby zostawic maly zapas naokolo zeby marynarz mial za co trzymac, malujesz i gotowe ;] oczywiscie sa lepsze metody wykonywania kół, ale ta do takiego modelu chyba zupelnie wystarczy pry czym jest dosc efektowna. nalezy pamietac tylko o tym ze paseczki musza byc naprawde cieniutkie zeby po ich pokrzyżowaniu nie "zapchać" wnetrza koła...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-10-06 17:31  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Korsarz. Już się bałem że prowadzę tu monolog i moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, ;-) a jednak ktoś się interesuje tą relacją ;-)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
22-10-06 11:30  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Siemka
Pomost na śródokręciu gotowy. Wykonałem też koło sterowe metodą Korsarza (dzięki za poradę). Banderę dokleję na końcu (z wiadomych względów ;-))
[URL=www.fotosik.pl][/URL]




Teraz zabieram się za wyższe poziomy nadbudówki dziobowej.
Ps. Przepraszam, że nie kadrowałem i nie kompresowałem zdjęć, teraz znalazłem fajny program pakietu Microsoft Office 2003, w którym można łatwo obrabiać zdjęcia.


Pozdrawiam Chrisss

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (22-10-06 11:32)

 
22-10-06 12:33  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no i sliczne kółeczko. nawet niewiem czy nie za ładne bo niepasuje do reszty modelu- stary łamliwy karton, druk itp. [nie mowie oczywiscie o wykonaniu modelu bo to -wbrew wszystkiemu- jest dobre] ;] moim zdaniem powinieneś wziac sie za Garlanda z Qestu. ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-10-06 18:07  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarz mam Garlanda z Questu, ale troche się boję wziąć go na tapetę żeby go nie zniszczyć, więc wolę poćwiczyć na MM-ach. Wiem że ten model nie jest idealny, przedewszystkim retusz za bardzo rzuca się w oczy, ale w następnym modelu się poprawię.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
25-10-06 19:32  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nie wiem jaka to farbka, ale pewnie za gęsta. Ja używam farbki wodnej - akwarelki - i przy odpowiednim rozwodnieniu zostawia ładny retusz bez przerw i niedoróbek.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


_____________________________
Edited by Rafael - Korsarz, zwroc czasem uwage na duze litery i znaki przestankowe - wtedy nieco lepiej sie czyta ;)

 
25-10-06 22:34  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

To jest zwykła farbka plakatowa odpowiednio zmieszana, trochę już wyschła i dlatego jest zbyt gęsta.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
26-10-06 20:30  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

to rozwadniaj przed kazdym uzyciem tzn maczaj pedzel w wodzie zanim nabierzesz farbe ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-10-06 15:24  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarz dolałem do niej trochę wody, a retuszuję .... wykałaczką, jest mi wygodniej i robie to dokladniej niż pędzlem. ;-)

Edit do postu niżej.
Tak właśnie robiłem, ale ostatnio przerzuciłem się na wykałaczkę, wystarczy znaleźć tylko odpowiednio "ostrą"

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (27-10-06 20:33)

 
27-10-06 18:46  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a jak uzywasz pedzla? uzywajac odpowiednio cienkiego i malujac nie czubkiem tylko bokiem wychodzi duzo lepiej

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-10-06 13:25  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam!

W ciągu ostatniego tygodnia wykonałem główną bryłę wyższego piętra nadbudówki dziobowej. Teraz postaram się ją wyposażyć w detale.

[URL=www.fotosik.pl][/URL]


[URL=www.fotosik.pl][/URL]
--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (29-10-06 17:51)

 
29-10-06 17:51  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ok fotki sie nie wyświetlały, więc poprawiłem

Pozdrowienia Chrisss

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
29-12-06 13:14  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam po nieplanowanej dwumiesięcznej przerwie ( nauka w liceum nie sprzyja modelarstwu) ;-)

W tym czasie udało mi się ukonczyć nadbudówkę dziobową:


rozpocząć prace na rufie

i dla relaxu wykonać działo artylerii głównej


Szczęśliwego Nowego Roku życzy Chrisss :D

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
29-12-06 19:46  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

działo wygląda jak strzykawka z igłą... jeśli da sie je wymienić to radziłbym wziąć szpilke i nawinąć oporopowrotnik z cienkiego papieru, umiarkowaną warstwę. Także banderę bym zmienił, moze lepiej namaluj ją na cienkim papierze, nawet bez orła ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-12-06 19:51  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Korsarz działo poprawię, tylko czy masz może wymiary oporopowrotnika(trochę leniwy jestem ale jeśli trzeba to wygooglam ;-] ) ? Średnicę lufy można łatwo wyliczyć, ale gorzej z pozostałą częścią działa.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (29-12-06 19:54)

 
29-12-06 20:23  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

bez przesady ;] nie masz jakiegos szablonu do dziala? zrob oporopwrt na pół długości lufy a lufe ze szpilki a jak juz koniecznie chcesz wyliczac to niezapomnij dodac grubosci scian lufy czyli srednica ciut wieksza od przeskalowanego kalibru. Ale przy tym opracowaniu chyba nie warto bawić sie w chirurgizm, mysle ze jak dasz tak jak mowie to bedzie ok ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-07 17:07  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Hehe Szablon jest, ale jest niemal identyczny jak moje działo. Dla relaksu zrobilem reling na dziobie... właściwie na prawej burcie.


Teraz lece kleić reling na lewej burcie.
Pozdrowiam.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
20-01-07 16:53  Re: [relacja] ORP Garland - MM 9-1986 ----> Szczęśliwy Koniec ;]
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

KONIEC !

I tak oto mój drugi w życiu model, a pierwszy którego budowę relacjonowałem został ukończony. W ostatnim tygodniu tempo pracy zostało ostro podkręcone dzięki feriom które się rozpoczęły. Olinowanie zostało wykonane(w uproszczeniu) według rysunków zamieszczonym w wycinance Garlanda z wydawnictwa Quest.
Teraz garść fotek




I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to :


Jak widać maszt przechyla się w lewo (patrząc od dziobu) …. Chciałem to naprawić ,ale kilka linek urwało się więc zaniechałem prób.

plusy
+ dobre spasowanie
+ duża szczegółowość wycinanki

minusy
- "pancerny" karton
- brak schematu olinowania
- niektóre części są niepokolorowane ( zależy na jaki egzemplarz trafimy)


Na Koniec chciałbym podziękować wszystkim tym którzy odwiedzali tą relację, pomagali mi i dopingowali m.in. Korsarzowi i JacKylowi. I wielu innym ;-)

Ps. Przepraszam za jakość niektórych fotek, ale warunki oświtleniowe były dziś "słabe".

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (20-01-07 17:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024