FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-01-07 21:26  Budowa Liberatora B24
X   

Rozpocząłem budowę modelu kartonowego Liberator B24, postanowiłem się nim zająć
ze względu na jakiś sentyment do tych maszyn które broniły naszego Polskiego nieba.
Chce zbudować również model w podziałce 1:10 z odtworzeniem kokpitu i niektórych elementów wnętrza. Wymiary będą ( 2,20 metra długość kadłuba, na 3,30 metra rozpiętość skrzydeł). Mam już wycięte szablony wręg dziobowych gdzie będzie odtworzona kabina. Model kartonowy robie jednocześnie.

Proszę o pomoc i wsparcie duchowe w tym przedsięwzięciu. Każdy kto chce się przyłaczyć do pracy online jest na wagę złota. Stwórzmy sztab budowy.

Pozdrawiam

--
Szczególnie lubie bombowce z II wojny światowej.

 
15-01-07 21:29  Re: Budowa Liberatora B24
Hook6   

 

Możesz napisac coś o wersji, malowaniu, okresu z jakiego ma pochodzić itd?
Z pewnością masz juz jakies ustalenia w tym zakresie?

--

 
15-01-07 21:46  Re: Budowa Liberatora B24
X   

Tak mam ustalenia, okres początku wojny interesuje się katastrofami Liberatorów i Halifaxów w Polsce, czytam o tym. Chce go wymalować na srebrny metalik, bo ten kolor najbardziej pasuje do Liberatora, oznaczenia chce zrobić alianckie, dam szachownice na dziobie, tak jak były oznaczone Liberatory z 1586 Eskadry Specjalnego Przeznaczenia, zresztą teraz kleje Liberatora kartonowego używanego przez tą eskadrę.

--
Szczególnie lubie bombowce z II wojny światowej.

 
15-01-07 22:02  Re: Budowa Liberatora B24
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Czy ten model w skali 1:10 będzie z kartonu ????
CZy przewidujesz pokazać z tej budowy fotki ?

--


 
15-01-07 22:23  Re: Budowa Liberatora B24
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ale krowa to będzie:P No wsparcie duchowe się przyda napewno....chciałbym, żeby Ci się to udało...;] Kibicuje i może jakieś fotki??

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-01-07 22:52  Re: Budowa Liberatora B24
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

X - precyzyjnie proszę.
Oznakowanie alianckie: co to znaczy? Amerykańskie czy brytyjskie? O ile wiem, inne nie latały w zauważalnych ilościach.
Nad Polskę zalatywały Liberatory Mk VI w malowaniu Olive Drab / Neutral Grey w oznakowaniu RAF, jeśli chcesz robić "polskiego" Liberatora, to najlepiej takiego.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-01-07 23:31  Re: Budowa Liberatora B24
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Powinnien też byc ze szklarnią zamiast wieżyczki dziobowej, część "naszych" liberatorów miała standardowe wieżyczki ogonowe zamienione na wieżyczki Bulton-Paul, i nie miały wieżyzki podkadłubowej, orócz tego jeszcze kilka żeczy w nich pozmieniali, musiał bym sobie odświerzyć temat ;o)
A ten "mały" liberator to co za jeden? Przybliż temat.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
16-01-07 07:35  Re: Budowa Liberatora B24
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ten "mały" pachnie mi modelem z kolekcji Muzeum Powstania Warszawskiego. Mam rację?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
16-01-07 20:07  Re: Budowa Liberatora B24
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7


No , jestem ciekaw tego kolosa . W jakim hangarze będziesz go budował ? Na pewno będę stałym bywalcem tej relacji więc czekam na konkrety . Powodzenia !!! Sam mam za sobą B - 52 ale to jest skromne 170 cm na 148 , maleństwo .

Pozdrawiam !



HEY HEY !

 
16-01-07 20:17  Re: Budowa Liberatora B24
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

A ja coś czuję, że to znów relacja bez żadnego zdjątka, a może sie mylę

Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%




Post zmieniony (16-01-07 23:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024