FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-01-07 22:25  [Zapowiedź] Nowe modele od Hala
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Na stronie wydawnicta "Haliński" pojawił się wpis cytuję
"Pod koniec stycznia 2007 r. ukaże się Military Model nr 6/2006 z modelem niszczyciela USS HEERMANN, skala 1:200. Zeszyt będzie się składał z 8 ark. kartonowych formatu B4 (kolor) i 5 ark. papieru (szkielet, szablony). Opis budowy uzupełnią rysunki montażowe 3D (ponad 150). Cena 45 zł.

W Military Model nr 1-2/2007 zamieścimy model pancernika IJN FUSO w skali 1:200. Cena 100 zł.

Na początku marca do kiosków trafi Kartonowy Arsenał nr 1/2007 z modelem radzieckiego myśliwca Jak-1b. Cena 25 zł."

Ja osobiście cieszę się z modelu Jak-1b :D Nie jestem "okręciarzem" ale myśle, że Heermann'a też kupię :D

 
19-01-07 22:30  Re: Nowe modele od Hala
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

USS HEERMANN to duża niespodzianka , ale Fuso to sie spodziewałem...

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
19-01-07 22:37  Re: Nowe modele od Hala
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

A ja chyba będę miał przymusową przerwę w budowie F-117A :(( Jak-1b to był mój pierwszy model jaki sklejałem w życiu i to do tego z plastiku. Więc to będzie wspomień czar i to od Hala. Sam miód :))

 
19-01-07 22:40  Re: Nowe modele od Hala
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No proszę, jak fajnie zaczyna się weekend :) O Heermanie wiedziałem wcześniej, ale pozostałe zapowiedzi mnie zaskoczyły - w końcu coś dużego dla okrętowców. Ponieważ Fuso ma się ukazać również nakładem Answera, modelarze znów będą mieli możliwość wyboru. Wróżę rychłe rozpoczęcie dyskusji na temat tego, który wydawca któremu wchodzi w paradę i jakie to ma znaczenie dla przeciętnego sklejacza modeli oraz na PKB Mołdawii :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
19-01-07 22:58  Re: Nowe modele od Hala
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No okładka Heermana ładna
Nie będe pisał o pewnym atrybucie tego modelu gdyż pewnie wydawca sam sobie to tak skalkulował.
Fuso - ciekawe, aczkolwiek dziwi mnie fakt opóźnienia KA zapewne to z tego powodu i będzie się robił aby wyjśc w podobnym terminie co ten drugi już zapowiedziany a moze się mylę.
Szkoda że wydawca nie pomyslał o bliźniaku, który by zapewne bardziej zadowolił klientelę bo i tak każdy kupiłby taki model anizeli drugi okręt o tej samej nazwie, ale to pewnie tez wydawca przemyslał ;)
Więcej pisął nie będe po takie przepychanki wśród wydawców zaczynając być nudne i o ile wydając samoloty jeszcze jest to w jakims stopniu zrozumie ( wielkość produkcji samolotów można liczyć w tysiącach) o tyle dublowanie tego samego okrętu wydaje mi się chybionym pomysłem, chyba ze tu nie chodzi o klienta.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
19-01-07 23:01  Re: Nowe modele od Hala
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A ja to tak z rezerwa trochę do tego bym podszedł :/ surówka niszczyciela jest i nadzieja, że się ukaże także :)), co do pozostałej dwójki, to żeby nie wyszło na to, że będzie tak jak z legendarnym Mig-iem albo Ił-em... Jak nie zobaczę to nie uwierzę :P

--

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (19-01-07 23:04)

 
19-01-07 23:45  Re: Nowe modele od Hala
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Konkurencja na rynku to bardzo pożyteczna rzecz. "Podstawowe zasady higieny" o tym mówią...Idę sobie do modelarskiego i mam do wyboru plastikowy model Tygrysa z 10 różnych firm. Oglądam wszystkie, wybieram jeden najbardziej mi odpowiadający, płacę i zadowolony idę do domu sklejać. A jak np. w praniu wyjdzie, że model jest "do zupy", idę do tego samego sklepu i kupuję sobie drugi - już innej firmy...I wraca mi humor :)

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (19-01-07 23:46)

 
19-01-07 23:57  Re: Nowe modele od Hala
Legionista   

Pożyjemy, zobaczymy. Każdy będzie mógł wybrać ten lepszy, dokładniejszy, ładniej wydany według własnej oceny. Szkoda, że jeden z tych Fuso nie będzie Yamashiro, wtedy wilk byłby syty i owca cała ;)
Ciekawe w jakim malowaniu będzie Jak 1b, może by tak 1 PLM "Warszawa" ?
http://www.elknet.pl/historia-lotnictwa/av_hist/planes/jak_1/01.jpg

--

Better Dead Than Red



Post zmieniony (19-01-07 23:58)

 
20-01-07 00:00  Re: Nowe modele od Hala
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A mnie ciekawi jaka będzie reakcja forumowiczy jak zobaczą kto jest projektantem FUSO Ale będzie ździwko jak to będzie MM czy inny Mały Modelarz. Skoro Marcin już dla pan Halinskiego nie projektuje , wnioskuję to z tego że Marcin zaczĄł się na forach wypowiadać , a pan Haliński jak jego ludzie cokolwiek mówią publicznie.
Jak się okaże że to jakiś nowy projaktant o którym wcześniejszych projaktach nikt nic nie słyszał........... co będzie
A jak Fusao będzie przedstawiać model z okresu 39 -42 ?? taka tam zbieranina różnych detali z różnego okresu , oby duŻo.
A co do tego HEERMANNa to taki jakiś pusty jan na najlepsze wydawnictow nie sądzicie ??
pozdr

 
20-01-07 00:06  Re: Nowe modele od Hala
Legionista   

Też mnie zainteresowała ta pustka na pokładzie Heermanna, ale coś tam chyba będzie skoro model ma mieć 8 B4 arkuszy z częściami.

--
Better Dead Than Red

 
20-01-07 00:51  Re: Nowe modele od Hala
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Haha, opracowywałem go dla Hala w 1995 roku. Trochę czasu jednak minęło, podejrzewam więc że jest całkowicie przerysowany albo wręcz zaprojektowany od nowa - kto tam jest podany jako projektant?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-01-07 08:47  Re: Nowe modele od Hala
Wacek   

No fajnie.
Nareszcie nowe opracowanie niszczyciela typu Fletcher. Co do jakości wydaje mi się, że surówka jest mocno niedokończona. Prawdziwy wygląd pewnie poznamy po ukazaniu się modelu. Okręt w kamuflażu z okresu bitwy pod Leyte będzie ciekawym dodatkiem do USS Gambier Bay.
A jeżeli chodzi Fuso to po prostu trzeba zaczekać na konkrety. Nie wiadomo z jakiego okresu służby będzie ani innych informacji. Myślę, że pierwszymi konkretnymi informacjami bedzie możliwość porównania zdjęć surówek obu zapowiadanych modeli.
Co do rzetelności zapowiedzi, to pamiętajmy, że akurat obie firmy zapowiedziały tego samego Miga i nic.
Poczekamy, zobaczymy.

--

 
20-01-07 11:29  Re: Nowe modele od Hala
Barbarossa 

 

Poza tym chwalmy dobrodziejstwo wolnego rynku:)
Pomyślcie ile by kosztował Fuso od Hal'a, gdyby nie było tego Answerowego, zważywszy na cenę Heermanna.
Od przybytku głowa nie boli, poczekajmy aż wszystkie zapowiedane modele znajdą odzwierciedlenie w kartonie, oby tylko wyścig który pewnie teraz się rozpocznie nie przełożył się na jakość...

--
per aspera ad astra...

 
20-01-07 11:36  Re: Nowe modele od Hala
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cieszę się że p. Halińśki też wydał Fuso, bo jako fan japońskich okrętów będę miał wybór między Angrafem i Halem. Troszkę zaczynam żałować że zacząłem po Kiji sklejać Isuzu :-)) Co do niszczyciela to jest on oczywiście śliczny, ale w najbliższym czasie przynajmniej go nie kupie.

--

 
20-01-07 12:44  Re: Nowe modele od Hala
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Prace nad projektem modelu FUSO trwają i niebawem zostanie on wydany. Niezadowolenie występujące w niektórych wypowiedziach jest dla nas niezrozumiałe. Większa konkurencyjność powoduje obniżenie cen i podniesienie jakości produktów, w związku z czym modelarze mogą na niej jedynie zyskać. Będą mieli możliwość kupienia modelu bardziej odpowiadającego ich wymaganiom.
Model HEERMANNa został opracowany od podstaw przez Marcina Dworzeckiego i Michała Markiewicza. Zdjęcia zamieszczone na naszej stronie nie przedstawiają gotowego modelu a jedynie jego surówkę. W związku z tym elementy powtarzające się są sklejone w jednym egzemplarzu w celu sprawdzenia ich poprawności/sklejalności.
Model składa się z około 2750 części papierowych i kartonowych oraz 140 szablonów. Jako przykład szczegółowości opracowania może być wyrzutnia torped składająca się z 75 części (bez torped) i kilkunastu elementów z drutu.
Poniżej przedstawiamy przykładowe rysunki montażowe na których szczegółowość modelu jest widoczna lepiej niż na surówce.
Pozdrawiamy
M. Dworzecki, M. Markiewicz







 
20-01-07 12:59  Re: Nowe modele od Hala
Legionista   

Wyrzutnia torped rozłożyła mnie na łopatki...
Czy Fuso jest opracowywany przez te same osoby co Heermann ?

--
Better Dead Than Red

 
20-01-07 13:11  Re: Nowe modele od Hala
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Powiem krótko..... te rysunki mnie zniszczyły ;-) Szkoda tylko że to MM a nie KA i nie będzie go w kioskach.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
20-01-07 13:44  Re: Nowe modele od Hala
Wacek   

Skoro już głos zabrali przedstawiciele Wydawcy, to może uchylą rąbka tajemnicy nt. Fuso.
Na początek wystarczyłaby informacja jaki stan okrętu przedstawia opracowanie.

 
20-01-07 14:32  Re: Nowe modele od Hala
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pierwotnie model miał być wydany jako KA (z tego powodu przerwaliśmy prace nad Fuso), ale okazał się zbyt obszerny jak na temat "kioskowy".
Model Fuso będzie kosztował 100 zł bez względu na cenę innych modeli tego okrętu - gdybym myślał podobnie jak Barbarossa, kosztowałby 80 zł. Podobnie jest zresztą z modelami Bismarcka.
Tematy będą się dublować. Spitfire, Bf 109, Zero, Bismarck, Fuso, T-34, Tiger i inne - to klasyka, która niejako utrzymuje wydawnictwa i pozwala im co jakiś czas "wypuszczać" modele mniej znane lub niezbyt "kasowe". Napastliwe wpisy typu "jedyne szłuszne wydawnictwo", czy "....super- wiadomojakiewydawnictwo", czy znacznie gorzej (żółte forum) niczego tu nie zmienią. Pokazujemy tylko takim zachowaniem, że jesteśmy narodem warchołów i malkontentów (tak, budzimy uśmiechy politowania u naszych sąsiadów). Krytyka rzecz potrzebna - mobilizuje autorów i wydawców - ale niech będzie uzasadniona i poparta dowodami. Nie wystarczy p. Jamer/Piter ATS (jak tam ma się TKS - rozumiem, że prace zbiżają się do końca i jest przygotowany wg naszych ustaleń - wszak minął rok) jakiś rysunek z instrukcji obsługi T-34, bo jest szereg innych publikacji omawiających wybrane problemy. Oczywiście forma i ton przekazu ma duże znaczenie.
Zachowajmy spokój i obiektywizm - klient jest najlepszym sędzią.
Pozdrawiam
A.Haliński



Post zmieniony (20-01-07 22:53)

 
20-01-07 15:00  Re: Nowe modele od Hala
Grabciu 

 

a można by kilka informacji na temat jaka Panie Andrzeju ? bo nie wiem czy już dopisać wzmianke w budżecie na marzec ; ) w jakim malowaniu i kto opracował.

 
20-01-07 15:10  Re: Nowe modele od Hala
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Tu zgadzam się z panem p.Andrzeju w 1000%. Gdyby tak każde wydawnictwo wydawało w takim tempie każdy inny model to byłoby tak, że na rynku są modele oczekiwane tylko mały problem bo wydało to nie lubiane wydawnictwo i opracowanie nie takie i co wtedy? Tak to idę sobie do sklepu modelarskiego biorę do ręki 5 może 10 modeli i wybieram taki który mi najbardziej się podoba, (malowanie, szczególowość, dokładność, cena itp.). Takie, panowie są prawa rynku, PRL już dawno minął i plan dziesięcioletni też.
Osobiście wielokrotnie sparzyłem się na wszystkich wydawnictwach, także na "AH", ale dzięki konkurencji mogę skleić taki model na jaki mam ochotę, a nie tylko ten jedynie słuszny.

Pozdrwaiam.

Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Post zmieniony (20-01-07 15:11)

 
20-01-07 15:49  Re: Nowe modele od Hala
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

KPaweł napisał ;

>Niewiele wniosę w tej dyskusji ale ....

To tak jak 95 % Twoich przedmówców , więc się nie przejmuj :-)))

--

Teoretyk ostatnio...

 
20-01-07 15:56  Re: Nowe modele od Hala
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

W kwestii wyjaśnienia. Słowa "jedynie słuszne wydawnictwo" napisane przeze mnie, nie było atakiem na wydawnictwo A.H., tylko prztyczkiem w nos tym modelarzom , którzy właśnie wyznają taką "wiarę". A tacy są. Przypomina to zachowanie fanatyków religijnych lub politycznych, którzy uważają, że 'ich' jest jedyne i słuszne.
Jeśli model mi odpowiada to kupuję go niezależnie od wydawcy czy projektanta.
Na Jaka czekam z niecierpliwością, podobnie na Jaka z Answeru.
Koniec i kropka.

--





Post zmieniony (20-01-07 16:10)

 
20-01-07 16:11  Re: Nowe modele od Hala
Wacek   

Nie trzeba czytać tematu, żeby się dowiedzieć, o czyjej zapowiedzi ten wątek. Niestety.
Martwi mnie brak bliższych informacji o Fuso mimo wypowiedzi wydawcy i autorów.
Fuso kupię tego, który mi będzie bardziej odpowiadał, nie mniej cieszy mnie fakt możliwości wyboru stworzony przez czołowe wydawnictwa.
Faktem równiez jest, że modele AH mimo ze ukazywały się w takich sytuacjach jako ostatnie (nieraz dużo później niż konkurencji), były najlepsze(vide: Bismarck, KGV).
Dlatego ponawiam prośbę o bliższe informacje o pancerniku, ponieważ nie ukrywam, że może to mieć wpływ na mój wybór.

 
20-01-07 16:44  Re: Nowe modele od Hala
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"warcholy" !!!??? ludzie lubia dyskutowac na calym swiecie,jedni sa za inni przeciwko ,prosze mi wierzyc, nawet za Odra

Zgadzam się - dyskusja jak najbardziej, ale poparta argumentami. Ostatnio poddano surowej krytyce naszego T-34/76. Być może model ten ma jakieś błędy (w końcu opracował go nowicjusz, choć wg nie tylko mnie wykonał kawał dobrej roboty) , ale osoba krytykująca go nie zgłębiła dostatecznie tematu. Pozwolę sobie przytoczyć fragment książki "Bronietankowaja technika CCCP wtaroj miroboj wojny 1939-45" przełożony przez mojego znajomego z Rosji:

"W 1942 roku w konstrukcije T-34 byly wniesone nowe modyfikacije zeby uproscic je, zwiekszyc bojowu moc i manewrowe zdolnosci czolgu. Oprocz armaty F-32 stala montowac sie armata F-34 z lufa 41.3 kalibra, dane balistyczne ktorej byly jak u ZIS-3, ZIS-5, jakie dotychczas satwili sie na czolgah KW. Lufa juz wychodzila za przedni kraj czolgu, komplekt nabojew stanowil 97 czy 100 szt. Opore capf armaty byly przenesione do przodu, za przedni list pancerzu, co dalo zmoge zwiekszyc miejscie w wieze.
Na czolgu montowali scesciokutowu wiezu (nie spawanuju, ale nie wiem jak "litaja" po polski), zwiekszonego rozmiaru, z pancerzem grubosciu do 70 mm w kadlubie i 52 mm - wiezy. Strop wiezy mial dwa okraglyh luka dla komandira i ladowniczego.
Zamiast 4-biegowej byla zaprowadziona 5-bu\iegowa transmisija, co dozwolilo zwiekszyc ... (znow nie wiem jak po [polski) parametry silnika. Uzbrojenie ostalos sie bez zmiany (jak rozumiem - to o karabinah maszynowyh). Wewnatrz kadluba byly rozmejszone dodatkowe zbiornika po 40 l, a zewnatrz - na kormie - dwa kwadratowyh baka, co dozwolilo zwiekszyc zasieg z 300 km do 400 km.Kola byly rozne dla koznego zawoda ... Radistacije 9-R zamiast 71-TK-3 stali montowac na wszystkih czolgah, nie tylko na komandirskih"

Oczywiście są różne źródła, a być może za kilka lat usłyszymy jeszcze jakieś nowiny o T-34, ale jeżeli model już przed wydaniem jest krytykowany (jak się okazuje bezpodstawnie) i taką krytykę uprawia osoba bezpośrednio związana z konkurencyjnym wydawnictwem, które w tym samym niemal czasie wydaje ten sam temat, to dla mnie jest to zwyczajne warcholstwo.
Proszę poczytać sobie niektóre wpisy na "żółtym" - sięgnęliśmy już dna, czy tylko mnie się tak zdaje?
Co prawda są to odosobnione przypadki - ot, grupa młodych "luzaków", którzy czasem dla idei, a czasem dla darmowego modelu pokrzyczą sobie. Nie jest to jednak miłe.
Poczekajmy z opiniami do ukazania się modeli.
Pozdrawiam
A.Haliński
ps. Fuso - 1944 r., lufy i elementy fototrawione są przewidziane, ale jeszcze nie podam konkretnego terminu. Do Heermanna lufy już są, elementy fototrawione będą nieco później.
Jak-1b w malowaniu mjr-a Ługańskiego.



Post zmieniony (20-01-07 16:59)

 
20-01-07 16:58  Re: Nowe modele od Hala
Wacek   

Panie Andrzeju: bardzo dziękuję za interesujące mnie informacje o Fuso.
Model z Pana wydawnictwa będzie przedstawiał okręt w konfiguracji takiej samej lub bardzo podobnej jak model konkurencji. Wobec tego z ostatecznym wyborem poczekam na Wasz model. Nawet jak musiałbym czekać rok (jak wcześniej pisałem nieraz się to opłacało).
Jeszcze raz dziękuję.



Post zmieniony (20-01-07 17:03)

 
21-01-07 08:52  Re: Nowe modele od Hala
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja to mam wyczucie....
A i tak swojego Leutze skleję ;))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-01-07 10:36  Re: Nowe modele od Hala
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A już myślałem, że będzie Yamato z wnętrzem...

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-01-07 13:00  Re: Nowe modele od Hala
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

witam

ja troche nie na temat...ale mam nadzieję, że skoro Pan Haliński to czyta również przecyta to co napisałem i ustosunkuje sie do tego....

otóż chodzi mi o elementy oszklenia w samolotach wykonywane przez wydawnictwo..jak wiadomo modele lotnicze są na bardzo wysokim poziomie, ale jak się kupuje owiewki ze Stegny to niestety pozostawiają wiele do życzenia..jeżeli już model jest tak doskonale opracowany to proszę się jeszcze zastanowić nad techniką tłoczenia owiewek...otóż są one niedostatecznie przezroczyste..nie znam się na tym i nie wiem jak poprawić ich jakość ale proszę się nad tym zastanowić...tak bogato wyposażoną kabine jeżeli przykryjemy obecnymi owiewkami to nic nie widać!! dlatego modelarze są zmuszeni robić otwarte kabiny. Ja osobiście mogę za te owiewki płacić nawet dwa razy więcej, ale chciałbym żeby były na poziomie wycinanki.

pozdrawiam

 
21-01-07 20:21  Re: Nowe modele od Hala
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z tymi oszkleniami jest problem - nie mamy lepszego tworzywa. Jutro będę widział się z wykonawcą - może znajdziemy jakieś rozwiązanie, by poprawić ich jakość.
Pozdrawiam
A.Haliński



Post zmieniony (21-01-07 22:25)

 
22-01-07 08:45  Re: Nowe modele od Hala
yak   

Yako yak najbardziej cieszę się z yaka.

A i tak kupię wszystkie (yak również Fuso z konkurencji).

Fajny ten Nowy Rok......... Pozdrowienia dla wszystkich. ,
Howgh!!!

 
22-01-07 19:17  Re: Nowe modele od Hala
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem zszokowany i zdziwiony, ale bardzo się cieszę, że "Fuso" wchodzi do "klasyki" wydawnictwa AH. Takim mianem określiłbym tylko "Yamato", którego AH wydawało "od zawsze". Mam nadzieję, że "Fuso" będzie również, co kilka lat poprawiany i wznawiany. Zacznie się nowa epoka w moim życiu. Do "Yamato" zawsze miałem pecha, i jego wlokąca się kilkanaście lat (sic!) budowa zaczyna mnie powoli wykańczać ...
Może plotę bzury, ale naprawdę jestem w szoku. NIGDY nie myślałem, że zwyczajowe wojny wydawnicze na mescherschmitty i bismarcki będą dotyczyć kiedyś modeli moich marzeń!
Życzę opracowania na poziomie KGV !
P.s.
Czy do modelu "Fuso" będzie dostępny wycinany laserem szkielet ? Konkurencja już to obiecuje.



Post zmieniony (22-01-07 19:33)

 
22-01-07 19:54  Re: Nowe modele od Hala
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadzam się z Tobą Włodek - jak tylko jako nastolatek zobaczyłem "Fuso" zakochałem się w tej sylwetce (zaczytywałem się w "Burzy nad Pacyfikiem"). Teraz nie odmówię sobie przyjemności w sklejeniu go :)

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
22-01-07 20:27  Re: Nowe modele od Hala
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tylko zastanawiam się ilu modelarzy wykończy tak skomplikowany model zanim on wykończy ich ... Tak coś czuje że te nowe wydania pancerników przebiją wszystko co było do tej pory i ciekawe gdzie jest granica .

--

Teoretyk ostatnio...

 
23-01-07 15:51  Re: Nowe modele od Hala
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Im lepszy model, tym przyjemniej sklejać. Skomplikowany model jest bardziej okazały. A to również pomaga w pracy. Najgorsze modele jakie robiłem pochodziły z MM, bynajmniej nie były skomplikowanne. Yamato wykańcza mnie głównie swymi gabarytami. Z każdego miejsca wystaje i jest bez przerwy przewracany, zrzucany itp. (mam dwójkę małych szkrabów, bardzo interesowanych modelarstwem i mikroskopijne mieszkanie). Robiłem do tej pory już 4 kadłuby.
Nie rozumiem narzekania, na ZBYT DOBRE modele. To chyba jakieś polska choroba, żeby narzekać za wszelką cenę.



Post zmieniony (23-01-07 15:52)

 
24-01-07 11:07  Re: Nowe modele od Hala
archjc   

Sebastian B napisał >
"W tym wszystkim najbardziej śmieszne jest to że wielu bije pianę o poprawność historyczną..."

Powiem tak: jeżeli na źle zaprojektowany model nałoży się jeszcze złe wykonanie, to będzie masakra...
Dla Ciebie poprawnośc historyczna nie ma znaczenia? To moze wydawcy powinni wydawać pudełka do butów zamiast modeli?

Model może być prosty... OK... ale wierny oryginałowi! Nie moze to być wariacja na temat... niestety wiele modeli to właśnie takie wariacje na temat... Wykonanie modelu (o podobnej detalizacji) wiernego historycznie i wariacji na temat trwa tyle samo czasu. Ja wolę ten czas poświęcić na model wierny historycznie...

 
24-01-07 11:38  Re: Nowe modele od Hala
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja powiem jedno (o USS HEERMANN) - dreams comes true :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
24-01-07 12:54  Re: Nowe modele od Hala
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To się muzea i instytuty historii techniki ucieszą, jak fajnie być wiernym historycznie, tylko zastanawiam się co to znaczy? Wierność plątaninie stali, kabli, drutów czy faktów co doprowadziły do powstania tych wspaniałych maszyn pływających...a pudełko po butach też się może przydać przy budowie modelu okrętu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-01-07 14:14  Re: Nowe modele od Hala
Diabolique 

 

Mam pytanie do Pana Halińskiego: Jaki będzie nakład Fuso?

--
amicus certus in re incerta cernitur

 
24-01-07 17:09  Re: Nowe modele od Hala
PL_Alf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapowiada się wysyp IJN, Nareszcie :o)

 
24-01-07 20:18  Re: Nowe modele od Hala
domek   

Mam takie małe pytanie do wydawnictwa.
Skoro wydawane są takie modele jak pancerniki w 1/200 to czemu nie wydacie niszczyciela w skali 1/100?

 
25-01-07 09:14  Re: Nowe modele od Hala
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Domek, no po prostu z ust mi to pytanie wyjąłeś. Jak oglądam, co wyprawia Jhradca z "Wichrem", bądź co bądź już leciwą wycinanką, to się ciągle zastanawiam, czemu nie ma nowych niszczycieli w tej skali? Czyżby było za małe zainteresowanie i wydawca (wydawcy) by się taki temat nie opłacił?
Mimo to taki typ "Fletcher" jest jednym z bardziej znanych niszczycieli (taki "Bismarck" wśród niszczycieli, hehe) i ma na tyle ciekawą sylwetkę, że zbyt powinien chyba być zapewniony?
Oczywiście, zawsze można sobie przeskalować ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-01-07 09:36  Re: Nowe modele od Hala
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Ja uważam że lepsza jest perfekcyjnie wykonana wariacja na temat jakiegoś modelu (oczywiście w granicach rozsądku) niż spaprana superdokładna replika. Dla mnie liczy się jakość wykonania. Jeśli model trochę odbiega od oryginalnego sprzętu ale się dobrze skleja to mi to pasuje. Bo prawdą jest, że po co brać się za liczące tysiące części modele jeśli nie umie się skleić prostopadłościanu lub walca.
pozdrawiam!

 
29-01-07 19:05  Re: Nowe modele od Hala
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chciałbym zakomunikować zainteresowanym, że jest dostępna osłona kabiny do naszego Ki-43-II. Trochę to trwało, przyznaję - jest za to bardziej przezroczysta, choć do ideału pewnie jeszcze trochę jej brakuje.
Pozdrowienia
A.Haliński

 
30-01-07 11:40  Re: Nowe modele od Hala
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A wracając do tematu, mam pytanie do Wydawcy, czy Fuso będzie jedynym wielkim okrętem wydanym w tym roku?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-02-07 18:00  Re: Nowe modele od Hala
Seweryn 

 

Widział ktoś już model USS HEERMANN? Ciekaw jestem jak prezentuje się w 2D.

--
Seweryn

 
06-02-07 19:21  Re: Nowe modele od Hala
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Modelik właśnie dziś dotarł do mnie do domu i mam go przed sobą. Postaram się dziś lub jutro wstawić kilka zdjęć i zrobić drobną prezentację modelu.

 
07-02-07 08:03  Re: Nowe modele od Hala
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czekamy na kilka słów o modelu. Proponuje jedynie założyć nowy wątek

--
pzdr
Kemot

 
09-02-07 20:39  Re: Nowe modele od Hala
Wacek   

Ciekawe co teraz będzie się działo?
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10218&highlight=

--



Krzys
Wacku Twój post ma naprawdę niewiele wspólnego z tematem tego wątku! Sugerował bym poczekanie aż oba modele będą w papierze, wtedy pogadamy:)

 
09-02-07 20:43  Re: Nowe modele od Hala
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wacek - a co ma się dziać? To nie Super Ekspres lub inny Fakt - nie szukajmy sensacji na siłę.

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024