FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-01-07 22:25  [Zapowiedź] Nowe modele od Hala
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Na stronie wydawnicta "Haliński" pojawił się wpis cytuję
"Pod koniec stycznia 2007 r. ukaże się Military Model nr 6/2006 z modelem niszczyciela USS HEERMANN, skala 1:200. Zeszyt będzie się składał z 8 ark. kartonowych formatu B4 (kolor) i 5 ark. papieru (szkielet, szablony). Opis budowy uzupełnią rysunki montażowe 3D (ponad 150). Cena 45 zł.

W Military Model nr 1-2/2007 zamieścimy model pancernika IJN FUSO w skali 1:200. Cena 100 zł.

Na początku marca do kiosków trafi Kartonowy Arsenał nr 1/2007 z modelem radzieckiego myśliwca Jak-1b. Cena 25 zł."

Ja osobiście cieszę się z modelu Jak-1b :D Nie jestem "okręciarzem" ale myśle, że Heermann'a też kupię :D

 
19-01-07 22:30  Re: Nowe modele od Hala
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

USS HEERMANN to duża niespodzianka , ale Fuso to sie spodziewałem...

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
19-01-07 22:37  Re: Nowe modele od Hala
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

A ja chyba będę miał przymusową przerwę w budowie F-117A :(( Jak-1b to był mój pierwszy model jaki sklejałem w życiu i to do tego z plastiku. Więc to będzie wspomień czar i to od Hala. Sam miód :))

 
19-01-07 22:40  Re: Nowe modele od Hala
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No proszę, jak fajnie zaczyna się weekend :) O Heermanie wiedziałem wcześniej, ale pozostałe zapowiedzi mnie zaskoczyły - w końcu coś dużego dla okrętowców. Ponieważ Fuso ma się ukazać również nakładem Answera, modelarze znów będą mieli możliwość wyboru. Wróżę rychłe rozpoczęcie dyskusji na temat tego, który wydawca któremu wchodzi w paradę i jakie to ma znaczenie dla przeciętnego sklejacza modeli oraz na PKB Mołdawii :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
19-01-07 22:58  Re: Nowe modele od Hala
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No okładka Heermana ładna
Nie będe pisał o pewnym atrybucie tego modelu gdyż pewnie wydawca sam sobie to tak skalkulował.
Fuso - ciekawe, aczkolwiek dziwi mnie fakt opóźnienia KA zapewne to z tego powodu i będzie się robił aby wyjśc w podobnym terminie co ten drugi już zapowiedziany a moze się mylę.
Szkoda że wydawca nie pomyslał o bliźniaku, który by zapewne bardziej zadowolił klientelę bo i tak każdy kupiłby taki model anizeli drugi okręt o tej samej nazwie, ale to pewnie tez wydawca przemyslał ;)
Więcej pisął nie będe po takie przepychanki wśród wydawców zaczynając być nudne i o ile wydając samoloty jeszcze jest to w jakims stopniu zrozumie ( wielkość produkcji samolotów można liczyć w tysiącach) o tyle dublowanie tego samego okrętu wydaje mi się chybionym pomysłem, chyba ze tu nie chodzi o klienta.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
19-01-07 23:01  Re: Nowe modele od Hala
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A ja to tak z rezerwa trochę do tego bym podszedł :/ surówka niszczyciela jest i nadzieja, że się ukaże także :)), co do pozostałej dwójki, to żeby nie wyszło na to, że będzie tak jak z legendarnym Mig-iem albo Ił-em... Jak nie zobaczę to nie uwierzę :P

--

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (19-01-07 23:04)

 
19-01-07 23:45  Re: Nowe modele od Hala
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Konkurencja na rynku to bardzo pożyteczna rzecz. "Podstawowe zasady higieny" o tym mówią...Idę sobie do modelarskiego i mam do wyboru plastikowy model Tygrysa z 10 różnych firm. Oglądam wszystkie, wybieram jeden najbardziej mi odpowiadający, płacę i zadowolony idę do domu sklejać. A jak np. w praniu wyjdzie, że model jest "do zupy", idę do tego samego sklepu i kupuję sobie drugi - już innej firmy...I wraca mi humor :)

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (19-01-07 23:46)

 
19-01-07 23:57  Re: Nowe modele od Hala
Legionista   

Pożyjemy, zobaczymy. Każdy będzie mógł wybrać ten lepszy, dokładniejszy, ładniej wydany według własnej oceny. Szkoda, że jeden z tych Fuso nie będzie Yamashiro, wtedy wilk byłby syty i owca cała ;)
Ciekawe w jakim malowaniu będzie Jak 1b, może by tak 1 PLM "Warszawa" ?
http://www.elknet.pl/historia-lotnictwa/av_hist/planes/jak_1/01.jpg

--

Better Dead Than Red



Post zmieniony (19-01-07 23:58)

 
20-01-07 00:00  Re: Nowe modele od Hala
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A mnie ciekawi jaka będzie reakcja forumowiczy jak zobaczą kto jest projektantem FUSO Ale będzie ździwko jak to będzie MM czy inny Mały Modelarz. Skoro Marcin już dla pan Halinskiego nie projektuje , wnioskuję to z tego że Marcin zaczĄł się na forach wypowiadać , a pan Haliński jak jego ludzie cokolwiek mówią publicznie.
Jak się okaże że to jakiś nowy projaktant o którym wcześniejszych projaktach nikt nic nie słyszał........... co będzie
A jak Fusao będzie przedstawiać model z okresu 39 -42 ?? taka tam zbieranina różnych detali z różnego okresu , oby duŻo.
A co do tego HEERMANNa to taki jakiś pusty jan na najlepsze wydawnictow nie sądzicie ??
pozdr

 
20-01-07 00:06  Re: Nowe modele od Hala
Legionista   

Też mnie zainteresowała ta pustka na pokładzie Heermanna, ale coś tam chyba będzie skoro model ma mieć 8 B4 arkuszy z częściami.

--
Better Dead Than Red

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024