FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-01-07 08:45  Re: Nowe modele od Hala
yak   

Yako yak najbardziej cieszę się z yaka.

A i tak kupię wszystkie (yak również Fuso z konkurencji).

Fajny ten Nowy Rok......... Pozdrowienia dla wszystkich. ,
Howgh!!!

 
22-01-07 19:17  Re: Nowe modele od Hala
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem zszokowany i zdziwiony, ale bardzo się cieszę, że "Fuso" wchodzi do "klasyki" wydawnictwa AH. Takim mianem określiłbym tylko "Yamato", którego AH wydawało "od zawsze". Mam nadzieję, że "Fuso" będzie również, co kilka lat poprawiany i wznawiany. Zacznie się nowa epoka w moim życiu. Do "Yamato" zawsze miałem pecha, i jego wlokąca się kilkanaście lat (sic!) budowa zaczyna mnie powoli wykańczać ...
Może plotę bzury, ale naprawdę jestem w szoku. NIGDY nie myślałem, że zwyczajowe wojny wydawnicze na mescherschmitty i bismarcki będą dotyczyć kiedyś modeli moich marzeń!
Życzę opracowania na poziomie KGV !
P.s.
Czy do modelu "Fuso" będzie dostępny wycinany laserem szkielet ? Konkurencja już to obiecuje.



Post zmieniony (22-01-07 19:33)

 
22-01-07 19:54  Re: Nowe modele od Hala
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zgadzam się z Tobą Włodek - jak tylko jako nastolatek zobaczyłem "Fuso" zakochałem się w tej sylwetce (zaczytywałem się w "Burzy nad Pacyfikiem"). Teraz nie odmówię sobie przyjemności w sklejeniu go :)

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
22-01-07 20:27  Re: Nowe modele od Hala
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tylko zastanawiam się ilu modelarzy wykończy tak skomplikowany model zanim on wykończy ich ... Tak coś czuje że te nowe wydania pancerników przebiją wszystko co było do tej pory i ciekawe gdzie jest granica .

--

Teoretyk ostatnio...

 
23-01-07 15:51  Re: Nowe modele od Hala
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Im lepszy model, tym przyjemniej sklejać. Skomplikowany model jest bardziej okazały. A to również pomaga w pracy. Najgorsze modele jakie robiłem pochodziły z MM, bynajmniej nie były skomplikowanne. Yamato wykańcza mnie głównie swymi gabarytami. Z każdego miejsca wystaje i jest bez przerwy przewracany, zrzucany itp. (mam dwójkę małych szkrabów, bardzo interesowanych modelarstwem i mikroskopijne mieszkanie). Robiłem do tej pory już 4 kadłuby.
Nie rozumiem narzekania, na ZBYT DOBRE modele. To chyba jakieś polska choroba, żeby narzekać za wszelką cenę.



Post zmieniony (23-01-07 15:52)

 
24-01-07 11:07  Re: Nowe modele od Hala
archjc   

Sebastian B napisał >
"W tym wszystkim najbardziej śmieszne jest to że wielu bije pianę o poprawność historyczną..."

Powiem tak: jeżeli na źle zaprojektowany model nałoży się jeszcze złe wykonanie, to będzie masakra...
Dla Ciebie poprawnośc historyczna nie ma znaczenia? To moze wydawcy powinni wydawać pudełka do butów zamiast modeli?

Model może być prosty... OK... ale wierny oryginałowi! Nie moze to być wariacja na temat... niestety wiele modeli to właśnie takie wariacje na temat... Wykonanie modelu (o podobnej detalizacji) wiernego historycznie i wariacji na temat trwa tyle samo czasu. Ja wolę ten czas poświęcić na model wierny historycznie...

 
24-01-07 11:38  Re: Nowe modele od Hala
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja powiem jedno (o USS HEERMANN) - dreams comes true :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
24-01-07 12:54  Re: Nowe modele od Hala
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To się muzea i instytuty historii techniki ucieszą, jak fajnie być wiernym historycznie, tylko zastanawiam się co to znaczy? Wierność plątaninie stali, kabli, drutów czy faktów co doprowadziły do powstania tych wspaniałych maszyn pływających...a pudełko po butach też się może przydać przy budowie modelu okrętu.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-01-07 14:14  Re: Nowe modele od Hala
Diabolique 

 

Mam pytanie do Pana Halińskiego: Jaki będzie nakład Fuso?

--
amicus certus in re incerta cernitur

 
24-01-07 17:09  Re: Nowe modele od Hala
PL_Alf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapowiada się wysyp IJN, Nareszcie :o)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024