FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
29-06-07 20:04  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam

Kleję Alerta z tego zestawu śledząc Twoją relację. Na początku myślałem,
że zrobię to jeszcze lepiej ale już na etapie deskowania kadłuba mi się
deski "poplątały". Od tego momentu jestem jeszcze bardziej pełen podziwu
dla Twojej pracy.

Ale ponieważ kleję ten model więc mam pytania. Każdy na pewno widział
Tego Alerta, do którego link był już w dziale okrętowym. To co mi się w tej
dioramie podoba to malowanie a dokładniej jego brak.
Tam burty są drewniane natomiast w modelu Shipyardu są pomalowane na żółto.
Czy ktoś wie jak powinno być naprawdę? Ja te drewniane burty wolę dużo bardziej
ale chciałbym mieć model zgodny z rzeczywistością. Jak patrzę na
stronę wydawnictwa to wszystkie inne żaglowce też mają drewniane burty.
Może ktoś kto się na tym lepiej zna mógłby coś tu wytłumaczyć?

Inna sprawa to różne detale, których na modelu w dioramie jest sporo więcej (nie liczę ludzików).
Czy można tą dioramę wykorzystać jako dokumentację do dodatkowej waloryzacji?

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
14-07-07 23:10  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć Modelarze!!!
Zaczęły się wakacje ale ja nie przerwałam pracy nad modelem wręcz przeciwnie teraz będę miała więcej czasu na swoje hobby.
Chciałam pokazać wam jakie zrobiłam postępy, oto zdjęcia







Na pierwszych trzech zdjęciach możecie zobaczyć jak przywiąywałam pierwszy żagiel na moim modelu.







Fotografie przedstawiają żagle gotowe, oklejone, wycięte według szablonów zamieszczonych w zestawie

















A oto szczegółowe zdjęcia olinowania stałego - wanty, sztagi, jufersy oraz węzły wyblinkowe także według instrukcji z zestawu.
Za parę dni dodam nowe zdjęcia kolejnych etapów olinowania .
Ten etap budowy modelu jest pracochłonny ale bardzo efektowny i daje wiele satysfakcji - z każdej kolejnej założonej liny.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (14-07-07 23:20)

 
14-07-07 23:26  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Witaj Marto.
Tak cały czas obserwuję tę relację - choć to nie moja działka i w czeluściach pamięci mam czyjeś słowa "że dostajemy półfabrykat" czy coś takiego. Przyznam się, z lenistwa nie chce mi się szukać kto to napisał ;-) Patrząc na Twoje wyczyny jestem pełen podziwu, osobiście bym sobie już dawno odpuścił taki model ze "sznurkami" ;-D i bym podziękował wszystkim za uwagę, dlatego będę dalej podziwiał Twój kunszt modelarski po cichutku ;-)))

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (14-07-07 23:27)

 
15-07-07 00:40  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Skończyłaś klejenie - zaczęłaś szycie? ;-b

Wrzuć fotkę całego modelu (tak specjalnie dla mnie).

--
serwusik

 
17-07-07 12:01  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

wow model robi wrazenie :) widac tu kobieca dlon od samego poczatku relacji, czysto schludnie elegancko :) az milo popatrzec :) Niewatpliwie model bedzie wspaniala ozdoba na puleczce :) bede tu zagladal bo naprawde jest sliczny .

Pozdrawiam :)

 
23-07-07 20:29  Relacja z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć Modelarze !!!
Chciałam pokazac Wam jeszcze dodatkowe zdjęcia jakie zrobiłam:







W najbliższym czasie postaram się pokazać jakie zrobiłam postępy w pracy nad moim modelem.

Dziękuje wszystkim za dobre opinie, oraz uwagi, które napewno się przydadzą.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (23-07-07 21:00)

 
23-07-07 23:23  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Okręty żaglowe mają coś z magii, łączą piękno z przygodą, podróżą, odkrywaniem tego co tylko znaleźć można w sobie samym...ja chętnie zaokrętowałbym się na tym Alercie, tak bardzo realistycznie wygląda, poproszę tylko o Polo-Coctę (szuflandia) :)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-07-07 22:49  Re: Relacja z budowy HMS Alert 1777
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Marta, jesteś kochana!!!

Panowie, ostatniego zdjęcia proszę nie oglądać! Jest moje i tylko moje! ;-)

--
serwusik

 
07-12-07 21:47  [Relacja] z budowy HMS Alert 1777
Marta 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam serdecznie wszystkich Modelarzy !!!!
Po długiej przerwie w mojej relacji z budowy Alerta mogę pochwalić się ukończonym modelem. W dużej ilości obowiązków związanych z pracą, które spowodowały moją długą nieobecność na forum znalazłam czas na to aby ukończyć model i nareszcie się udało a oto zdjęcia skończonego modelu



















Mam nadzieję, że zdjęcia są dobrej jakości i możecie dobrze się przyjżeć czy model jest dobrze zrobiony. Sklejanie tego modelu to była wielka przyjemność i nie miałam większych trudności w odczytaniu instrukcji.
Tak bardzo spodobało mi sie sklejanie, że teraz mam już w zawansowanym stopniu kolejny model także z Wydawnictwa SHIPYARD jest to Le Coureur 1776 jest to oczywiście zestaw wycinany laserowo tak jak Alert.
Za kilka dni postaram się rozpocząć nową relację z budowy i pokażę Wam zdjęcia z kilku etapów.
Przy budowie drugiego okrętu nie mam juz żadnych problemów po doświadczeniu z porzedniego modelu budowa postępuje o wiele szybciej i myślę, że na święta będę miała małą kolekcję dwóch okrętów z jednej bitwy jak dowiedziałam sie z zamieszczonej w instrukcji, historii okrętu.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-12-07 22:14)

 
07-12-07 22:37  Odp: [Relacja] z budowy HMS Alert 1777
tyg   

Gratuluję pięknego modelu. Super, że doprowadziłaś budowę do końca. Powodzenia przy następnym projekcie i oby wyszedł jeszcze piękniejszy.
Pozdrawiam
tyg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024