FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-12-06 13:07  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

zauważyłem drobny błąd...w częsci 27 z jednej strony nie ma zaznaczonego otworu do wycięcia :) Ale to raczej drobny błędzik, da się bez niego żyć

 
07-12-06 16:39  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Wreście i ja kupiłem ale ten na normalnym papierku, w kiosku były oba i ten mi bardziej pasuje, ten na kredzie jest zbyt świecący. Troszkę mi nie pasował połysk wypolerowanego aluminium i odrapana farba kamuflażu.

 
07-12-06 18:19  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja kupiłem "Hayabusę" na kredzie. Papier matowy powoduje, że ten srebrny kolor jest mało widoczny, bardziej przypomina szary. Aluminium zwłaszcza używane do budowy samolotów miało połysk i stąd wydanie na kredzie moim zdaniem jest lepsze, aczkolwiek klejenie na pewno będzie trudniejsze. Chyba jednak dla równowagi dokupię Hayabusę na papierze matowym... Sam model to po prostu bomba!!!

--
Maciej

 
07-12-06 20:09  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Ale aluminium się utlenia i robi przez to matowe... ;) Mnie jednak ten matowy wydaje się bardziej realistyczny, no ale na pewno jest mniej efekciarski, hihihi. ;)

 
07-12-06 20:47  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Maciej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W monografii KI-43 z wydawnictwa AJ-Press są na stronach m.in 40 oraz 53 zdjęcia Hayabusy w podobnym malowaniu, gdzie widać bardzo wyraźnie połysk aluminium. Zresztą często jest podawany w literaturze o malowaniu samolotów bojowych z II Wojny swiatowej, przykład matowych farb, nabierających lekkiego połysku pod wpływem różnego rodzaju czynników zewnetrzych. Czy model jest efekciarski czy efektowy, zależy to głównie od modelarza, który go skleja. Na pewno Hayabusa na kredzie będzie się "rzucała w oczy". Oczywiście poglądów, która wersja jest lepsza będzie tyle ile osób, które kupią ten model. Nie da się ukryć, ze dawno nie było modelu, który wzbudził tyle emocji i to pozytywnych. Gratulacje dla wydawcy.

--
Maciej

 
07-12-06 20:53  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Gratulować można, tylko nie wiem po co wydawać kolejny model tego samego samolotu (dwie Hayabusy, dwa BF-109, trzy Mustangi!!!). Rozumiem, że miłośnicy lotnictwa japońskiego są w siódmym niebie, ale ja nadal zastanawiam się czy ktoś kiedykolwiek wyda model np. Hortena Ho-IX V-3? Gdyby jeszcze Horten został wydany przez AH to byłoby coś.

 
07-12-06 21:04  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No to i ja dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. W weekend mam zamiar ruszyć z relacją z budowy tego modelu. Wybrałem wersję na zwykłym kartonie. Na razie arkusze z częściami zostały powieszone na sznurku na strychu niczym bielizna, by farba drukarska dobrze wyschła. Potem impregnacja specmiksturą i...do dzieła! :)

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (07-12-06 21:04)

 
07-12-06 21:44  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

no to Marcin czekamy na relacje :)

 
07-12-06 22:29  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Wacek   

Marcinie: albo mi coś uciekło albo napisz coś o „specmiksturze”

 
07-12-06 22:31  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piter - dyskusji na temat dlaczego znowu Mustang, znouwu 109 , znowu Spitfire było już naprawdę wiele. I wniosków też było wiele. A tak naprawdę odpowiedź jest prosta. Modelu samolotu o którym piszesz raczej nikt nie wyda z prostego powodu - nie sprzeda się, a wydawanie modeli kartonowych to biznes jak każdy inny i służy zarabianiu pieniędzy. Chyba, że ktoś zrobi to non-profit. Jeśłi uda Ci się kogoś namówić, to Twoje szczęście. A Mustangi od Hala były dwa - nie trzy ;-)

MarcinG - a co to za specmikstura do impregnacji jeśli można wiedzieć ? Bo impregnacja lakierem ma tą wadę, że przy długotrwałym mieleniu w łapkach zaimpregnowanego segmentu lakier się od łapek grzeje i zaczyna lepić. Skutkuje to brudeniem się części - czego doświadczyłem niestety przy budowie Iskry ... Byłbym wdzięczny za info - chyba, że to jakiś straszy sekret ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024