FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-12-06 09:52  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Też go kupiłem, w wersji mat. Po dokładnym obejrzeniu zauważyłem że wszystkie powierzchnie sterowe są oddzielne, z wyjątkiem steru kierunku. Trochę to dziwne...

 
05-12-06 11:30  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Przecież nawet na tych zdjęciach u góry widać, że ster kierunku jest oddzielny.

 
05-12-06 11:53  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jako maniak sprzetu z wojny na Pacyfku oczywiście kupiełm wczoraj dwie sztuki Ki-43 - kreda i karton.
I teraz mam problem. Cokolwiek napiszę, Wydawca uzna to i tak zapewne za nieuczciwe, a forumowicze pewnie uznają, że coś ze mną nie tak, bo przecież zawsze muszę się do czegoś doczepić.

A ja chciałem po prostu spontanicznie napisać, że model jest rewelacyjny!
Podoba mi się w nim wszystko, dokładnie wszystko w 100% i jest to dokładnie taka Hayabusa, jaka powinna być.

Najchętnie rzuciłbym wszystko i natychmiast zaczął sklejać...

--
MacGregor

 
05-12-06 13:07  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Byłem w Empiku i miałem dylemat który z modeli kupić ten na kredzie czy na zwykłym kartonie. Dobrze, że byłem sam bez żony bo zdecydowałem się na oba i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Naprawdę piękna wycinanka i wspaniały model.
MacGregor a Ty nas nie strasz i z Ki-43 się wstrzymaj bo Hiei jest najważniejsze.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
05-12-06 13:13  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Również od wczoraj wpisałem się w grono osób posiadających Ki-43 w nowym opracowaniu, bo jest ono zdecydowanie nowe. Początkowo zastanawiałem się, co można tam zmienić, ale po porównaniu pierwszego wydania z obecnym okazało się, że wiele.
Posiadam wersje mat i nie miałem tu dylematów co kupić …moim zdaniem świetna waloryzacja kapitalne oddanie koloru aluminium (pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą, ale takie jest moje odczucie), ciekawy kamuflaż.
W porównaniu z pierwszym wydaniem tak na szybko …bogatsze wnętrze kabiny, atrapy silnika, oddzielne powierzchnie sterowe, zmienione nity, wiele elementów przeprojektowanych i podzielonych na mniejsze w celu uzyskania lepszego odwzorowania kształtu, uplastycznienia ich, zegary do wyboru w wersji płaskiej lub trójwymiarowej, powielone elementy, przy których wycinaniu istnieje możliwość łatwego uszkodzenia inne rozwiązania w szkielecie kadłuba i skrzydeł itd. To wszystko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to nie do końca jest tak jak było sugerowane „ odgrzewany kotlet” dla mnie profesjonalne podejście do tematu i kolejne świetne opracowani.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-12-06 13:30  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Przyznaję się bez bicia, że obleciałem wszystkie punkty sprzedaży prasy na moim osiedlu :) W końcu wylądowałem w centrum miasta... Kupiłem, oba :) To jakaś choroba chyba... Model jest rewelacyjny, tylko, kiedy ja to wszystko skleję...
Pozdrawiam :)

--

 
05-12-06 14:42  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,
Swinger: Zgodnie z tym co napisano wyżej powierzchnie sterowe mają kolor inny niż skrzydła i stateczniki ponieważ są kryte innym materiałem. Jeśli dobrze się przyjrzysz to zauważysz, że na dole ciemniejszego steru kierunku widać jaśniejszy pasek koloru metalowego poszycia. Ta część łączy się z częścią koloru też srebrnego, a nie wyblakniętego. Czyli wychodzi że pół steru wyblakło a pół nie. (Z tym nieruchomym sterem kierunku to moja pomyłka, zmyliło mnie to przejście barw. Ale samo przejście to ciekawa sprawa, przynajmniej u mnie takie jest.) Model jest na prawde super, nie czepiam się tylko mnie to trochę zdziwiło.

 
05-12-06 15:21  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Caped, w Oskarze dolna część steru kierunku była pokryta blachą, a tylko górna płótnem. W modelu jest to dobrze odwzorowane.

Pozdrawiam

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
05-12-06 19:41  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

:-) a jednak...jestem szczęśliwym posiadaczem Hayabusy w wydaniu na papierze matowym:-) coś pięknego:-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-12-06 19:44  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

A ja w stolicy czuję się jak "na zadupiu", zwiedziłem kilkanaście kiosków i dwa empiki a hayabusy brak. :-(((

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024