FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-12-06 13:57  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
ESP   

wina okladki
w Hayabusie lotki i stery byly kryte plotnem - a skrzydla duraluminium - dzieki czemu pomalowane po pewnym czasie znaczaco roznily sie kolorem - w modelu jest to dobrze odwzorowane

--

Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

Post zmieniony (03-12-06 13:59)

 
03-12-06 15:08  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


to wszystko jasne. więcej pytań nie mam

 
03-12-06 21:58  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>dzieki czemu pomalowane po pewnym czasie znaczaco roznily sie kolorem<

Tak z ciekawości, czy ktoś wie jaki był średni czas życia pilota w jednostkach japońskich ? Bo w rosyjskich podobno 2 tygodnie (informacja ta pochodzi z książki "Akwarium" W.Suworowa)

--
Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
04-12-06 15:40  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

dzisiaj rano zamiast po bułeczki poszedłem po Oscara. Hm, coż powiedzieć... ładny jest, nawet bardzo... mam egzemplarz na offsecie więc jeszcze powęszę w większym mieście;-) i jak znajdę "kredziulkę" to zaraz się zaopatrzę. Będzie do kolekcji!!! Dobrze że mam wyrozumiałą żonę;-)))))

pozdr. Łukasz

 
04-12-06 17:32  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odnośnie tych płóciennych pokryć sterowych - w początkowych wersjach (I i II) stery i lotki pokryte płótnem malowano zasadniczo kolorem FS 36307 lub FS 26314. Kolory te określa się często mianem jasnoszarozielony, dlatego wybrałem pierwszy z nich. Mój wybór był konsultowany z p. W. Pajdoszem, który od momentu ukazania się monografii o Ki-43 (AJ-Press nr 48) mocno wzbogacił swoje zbiory dot. tego samolotu. Także dostępne mi publikacje japońskie potwierdzają tą tezę. Kolory te dość szybko płowiały, stąd na niektórych zdjęciach prawie nie widać różnicy pomiędzy jasnoszarozielonym a srebrnym. Niektórzy opierają swoje opinie na egzemplarzach muzealnych - może to wypaczać ich opinie, gdyż kolory tam użyte niekiedy mocno odbiegają od rzeczywiście używanych podczas wojny. Od wersji III spód samolotu malowano kolorem jasnoszarozielonym, a boki i górę kolorem brunatnym lub brunatnooliwkowym (łącznie z elementami płóciennymi). Jeżeli samoloty wcześniejszych wersji były pokryte kamuflażem, to bardzo często kolor kamuflażu pokrywał od góry elementy płócienne, natomiast od spodu na płótnie pozostawał kolor jasnoszarozielony.
Pozdrawiam
A.Haliński
ps. trochę może nie na temat: w książce "Bronietankowaja technika CCCP wtaroj mirowoj wojny 1939-45" podano, że T-34/76 model 1943 wypusk 1942 (co można odczytać, że była to tzw. seria przedprodukcyjna z 1942 r.) posiadał m.in. nową 5-biegową skrzynię biegów i wzmocnione opancerzenie.

 
04-12-06 17:50  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
Legionista   

Także już nabyłem, jak zwykle, moim skromnym zdaniem, model najwyższej jakości, Miałem do wyboru na kredzie albo na papierze matowym, nie mogłem się zdecydować więc kupiłem oba ;)

--
Better Dead Than Red

 
04-12-06 17:58  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
mac 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


 - 1

Kupiłem dziś pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak waloryzacji. O jakości modelu niema się co rozpisywać jak zwykle najwyższy poziom.

--

 
04-12-06 18:07  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Przecież jest waloryzacja!
Wprawdzie nie mam modelu w tej chwili przed sobą, ale z tego co pamiętam to np. są ślady (i to wyraźne) obtarć farby na skrzydłach.

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
04-12-06 18:10  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Widziałem go dziś w sklepie. Jest super:) na gwiazdke w sam raz:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
05-12-06 08:10  Re: Nowość od Hala czyli NAKAJIMA Ki-43-II HAYABUSA
yak   

Na gwiazdkę???? Jutro Mikołajki, podarujmy sobie odrobinę luksusu.......

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024