FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-06 21:24  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Doklejne zostały boki - na razie białe - zewnętrzne zielone nakleje na koniec







Powstały też krzesła pojedyncze i podwójne - wymagają pomalowania :)



tu widać różnice przed i po pomalowaniu - przyznam że zmęczyłem się przy tych powtarzalnych elementach

powstała też skrzynia akumulatorowa


aktualnie wklejane są okna

--

Post zmieniony (15-09-18 21:24)

 
17-11-06 14:46  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

grzejniczki pomiędzy przedziałami powinny być w sumie zdaje się, że 4... a na zdjęciach widać tylko 2...
czy podłoga docelowo będzie mieć taki kolor??
a kolor modelu ostatecznego przyznam, że jest dość wyimaginowany... nie sądzisz??

poza tym temat bardzo fajny... wybitnie mnie zainteresował...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
17-11-06 17:11  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Są 4 grzjniki pomiędzy przedziałami - po prostu z tego ujęcia nie widać pozostałych.
Docelowo myślę że podłoga będzie miała kolor jak najbardziej zbliżony - hmmm tylko ja widziałem pare róznych kolorów w agonach które widziałem na bocznicy.
Zewnętrzny kolor bedzie zbliżony do rzeczywistego.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
17-11-06 22:53  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jeżeli to ma byc wagon używany /tablice kierunkowe / to podlogę,trzeba trochę zdeptać,prawda?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-11-06 23:08  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Następna porcja zdjątek z placu budowy
zamocowane kibelki i prace przy wyposażeniu WC
zostały również zamontowane okna, przyklejone wszystkie siedzenia oraz takie wyposażenie jak śmietniczki, półki, dźwignie wywietrzników oraz hamulców ręcznych



w suficie zamonowałem łącznie 22 diody aby imitowały świetlówki - efekt przeszedł moje oczekiwania





z tyłu wagonu zamontowałem dwie czerwone diody

































będzie też zamontowane żółte podświetlenie stopni wejściowych

a tu widok na instalacje nad sufitem przed pokryciem dachu wagonu

a tak wyglada wycieta półka na bagaże przed pomalowaniem ( wyciete laserem :) )


a tak wygląda polryty dach wagonu przed szlifowaniem i malowaniem, brakuje równierz wywietrzników




teraz trwają prace nad wykończeniem dachu oraz nad wyposażeniem znajdującym się pow wagonem - zdjęcia niedługo

--

Post zmieniony (15-09-18 21:25)

 
19-11-06 00:00  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

"będzie też zamontowane żółte podświetlenie stopni wejściowych"

to te stopnie są poświetlane?? często zdaża mi się podróżować pociągami osobowymi, ale wspomnianych podświetleń moje piękne oczy nigdy jeszcze nie widziały...

ale wagonik coraz piękniejszy...
moje dłonie biją w tym momencie brawo...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
19-11-06 00:45  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

ramzes ano jest podświetlenie - tylko PKP chyba nie wymienia żarówek :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-11-06 11:47  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

(...). Maverick czy zakonczenie dachu /przedostatnia fotka/ skladające sie z dużych ,,listków" będzie oparte na skosnym ozebrowaniu?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Panowie politykę rządu i PKP proszę zachować na forum Onet-u.

 
19-11-06 13:15  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Iskra 

 

Nie no, Panowie - to granda!! Maverick zrobił parę zdjęć wagonu na jakimś dworcu i myśli, że damy się nabrać!!

A poważnie - naprawdę świetny model! Domyślam się, że nie będzie zbyt postarzony, skoro zamontowałeś wszystkie świetlówki i podświetlenie stopni? W dłużej używanych wagonach PKP takiego zestawu chyba nie uświadczy ;-)

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów ze 120A
Paweł vel Iskra


PS. Malutka prośba: czy dałoby się ustawiać miniaturki rzędami, nie w jednej kolumnie? Znacznie by to "skróciło" wątek - a że zainteresowanie jest duże, to na pewno ma znaczenie :-)

 
20-11-06 21:16  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

A więc powstały drzwi, brakuje jeszcze zewnętrznych zawiasów








widok na zamontowane drzwi od strony zewnętrznej


a tak widok na gotowe drzwi od strony wewnętrznej





a tak poświetlane będą stopnie ( jeszcze będzie maskownica )

Drzwi po przeciwnej stronie do tych zamkniętych będą w pozycji otwartej - zostaną doklejone na końcu - teraz by mi przeszkaszały jak kładę model na bok.
Następne zdjątka będą ukazywać wyposażenie znajdujące się po wagonem.

--

Post zmieniony (15-09-18 21:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024