FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-11-06 20:30  [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pewnie juz większość forumowiczów czytała o tym samolocie w innych wątkach, więc nad jego historią nie będe się rozpisywał. Czemu popadło właśnie na ten model? Odpowiedź jest bardzo prosta: kupiłem (skuszony dobrą jakością druku i ilością arkuszy) a dopiero później sprawdziłem na forach co to za model :-)
Miałbyć łatwy i przyjemny model, a co z tego wyjdzie to zobaczymy?

--------------------------------------------------------------------------------------------------

To stan aktualny (po za słynną juz wręgą 5e wszystko było "cacy") :



ps. sorrki za jakość zdjęć, obiecuje, że następne będą lepsze.

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
28-11-06 20:35  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Skoro przebrnąłeś przez ta feralną wręgę to już chyba wszytko powinno pójść gładko :)

PS, robisz sprawozdanie z laborków z fizyki?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-11-06 20:52  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

tia. 5e. próba smierci :P Na forum byla juz relacja z tego modelu ale zapewne ją widziales.
Ale wręgi to ja bym pomalował raczej na szaro...
Z tego co widac na zdjęciach, ładne wykonanie [jak na razie ;) ] -to chyba nie jest Twój pierwszy model, prawda? ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-11-06 21:02  Re: [relacja] PZL- 23B
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Kat laborki z fizyki mam juz dawno, dawno za sobą (2 lata) :), a te co się sfotografowały to robiłem dla kumpla z 1-ego roku
KoRsarz jesli policzyć tą nieszczęsną Yamahe XVS która jest na razie tylko ramą i amortyzatorem, to ten model jest trzeci w mojej kolekcji :)

--

GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377


Post zmieniony (28-11-06 21:03)

 
28-11-06 23:13  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Na razie nieźle się zapowiada :) Będę śledził z uwagą bo mimo wielu krytycznych opinii na temat tego wydania, sam mam na niego ochotę.

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
30-11-06 11:23  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Przedstawiam ciąg dalszy problemów z "Karasiem".
(zdjęcia wychodzą mi coraz lepsze, jeszcze kilka sesji i bedzie juz w miarę dobrze :-) )


Jeśli ktoś skleja ten model i jeszcze nie wkleił wręgi 9j na swoje miejsce to proponuje by podkleił ją trochę grubszym kartonem niż 1 mm i najsampierw wpasował ją w część 15. Ja zrobiłem tak jak pan Sałapa zaproponował i niestety musiałem nieszczęsna wręgę wycinać, co oczywiscie pozostawiło po sobie znaki, ale nie jest najgorzej

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
03-12-06 22:33  Re: [relacja] PZL- 23B
Inarus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Źle wkleiłeś poszycie wewnętrzne nr 19. Ma być wklejone odwrotnie. Otwór dla fotoaparatu ma być po prawej stronie u ciebie jest po lewej.
Pozdrowienia dla wszystkich.

--

MetallicA 4ever

Post zmieniony (03-12-06 22:34)

 
05-12-06 20:40  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Żeby nikt nie pomyślał, że zwątpiłem i nic nie robie wstawiam foteczke z postępem prac


--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
17-12-06 11:15  Re: [relacja] PZL- 23B "KARAŚ" (MM)
Lowrider   

Mam jedno pytanie.
Czemu wręgi są czarne?
Fajnie to nawet wygląda.Wręgi już takie były czy sam je pomalowałeś jak sam to czym??
Zapraszam na mojego bloga tam takze jest relacja z budowy karasia. lowrider14.blog.onet.pl

 
18-12-06 11:41  Re: [relacja] PZL- 23B
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jak widać na innych relacjach wręgi nie są czarne tylko szare, niestety trzeba bylo je pomalowac z powodu niespasowania się w niej otworów a czarny kolor wyszedł jakoś przypadkowo.
Niestety jako świeży w temacie, lecz świadomy swoich poczynań, modelarz odstawiłem na czas nieokreślony ten model, bo poprosu nie chcem go spaprać i wróciłem do Yamahy

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024