FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-01-07 13:56  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak mówił tak zrobił. Pitt wpadł, pocmokał, popstrykał zdjęcia i poszedł :D. Zostawił pare fotek na moim twardzielu, coś się wybierze. To stan prac na dziś - zdjęcia nie są rewelacyjne, ale są :)

Od ostatniego wywnętrzniania się dokleiłem maszt, pomalowałem i przykleiłem grila na komin. Masz był klejony z żyłkami jak wcześniej wspomniałem, więc pod hasłem "przykleiłem maszt" jest całe chrzanienie się z ożyłkowanie. Osobiście nie jestem zbyt zadowolony z efektu, żyłki są koloru żyłkowego więc bardziej przeźroczyste niż np szare jakie bym wolał. Wcześniej próbowałem z nićmi nylonowymi ale mi się nie podobało dlatego zrobiłem z żyłki 0.08mm. Następnym razem jednak spróbuje z tymi nićmi. Maszt i grill wymaga retuszu farbkami, oprócz tego muszę pomalować miejsce łączenia żyłek z dziobową nadbudówką (te pionowo od do tylnej części nadbudóki), nie mogłem przykleić na styk, to przykleiłem miedziany pierścień, przewlekłem je i przykleiłem glutem. Widać to trochę na dwóch ostatnich fotach.

Mało części zostało, wyścig z czasem trwa. Mój leń też pewnie nie pomaga :)

Na paru zdjęciach na sucho postawione maski dział z wystającymi lufami, położyłem je tylko do zdjęcia więc nie przejmucie się ich położeniem.





--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-01-07 14:36  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Losiu
Jak dla mnie ( nie jestem super modelarzem ),Twoj model jest bardzo ladny,O.K ,tu czy tam jest moze cos za grobe,ale ogolnie wyglada estetycznie .Tak mysle ze moze sprobuj nastepnym razem skali 1.200,bo niszczyciel w 1:300 to dlubanina.Pozdrawiam Krzysztof .
P.S najwazniejsze ze ty jestes zadowolony ,i tobie sie podoba co skleiles .

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
06-02-07 23:20  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Budowa Błyskawicy skończona :-).
Model zacząłem w czerwcu, skończyłem 30 stycznia. To mój pierwszy skończony okręt w życiu, pierwszy w którym bawiłem się w druty i linki oraz lufy inne niż z pomalowane zapałki i krzywe spinacze :-) Do tego zrobiony po kilkuletniej przerwie w klejeniu.

Model kleił sie praktycznie bezproblemowo (jedyny problem to wielkość elementów, ale nikt nie zmuszał mnie do robienia go w 1:300... ). Wszystko pasowało (no może tylko burty, ale do końca nie wiem czyja to wina :) pewnie moja.. ), nie kleił się jednak sam i musiałem mu pomóc. Wielkie brawa dla Autora opracowania, będę je stawiał jako przykład "idealnie opracowanego modelu" i polecam każdemu okrętowcowi.
Model zacząłem tylko i wyłącznie dzięki dołączeniu ciętych laserem wręg (to dla przeciwników tych wynalazków ;-) ). Po przyniesieniu modelu do domu, postanowiłem je sobie wypróbować i po 15 minutach miałem szkielet :-) - a później to już z górki :D.

Zdjęcia autorstwa Piterpanzera, zrobione na spotkaniu w Osowie.





Dziękuję za uwagę. Czekam na pytania i krytykę (czy obelgi, jak zwał tak zwał :-) ). Szczególnie zależy mi na pochwał... tzn krytycznej opinii Gości z loży dla VIPów. Ostatnie rzędy dla NJM jakby mnie mniej obchodzą :-)
A teraz wracam do latadeł :-D

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-02-07 23:32  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Widzialem na żywo,gratulacje.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
06-02-07 23:49  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Ja również widziałem ten model na żywo , przyjmij moje gratulacje.
Pozdrawiam

 
07-02-07 06:51  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Gratulacje. Zgrabny okręt, ładny komin i linki. Żyłka ?
Może mi się wydaje, ale czy wały śrubowe nie odstają za bardzo ?

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
07-02-07 18:30  Re: [Relacja] Błyskawica 1:300 MO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki :-)
Zawstydzacie mnie :-) - gdzie mi do kołowych (rewelacyjne DUT i GCBA!! no i czołgi! ) i skrzydlatych (japoniec Marcina) cudeniek pokazanych w Gdańsku. Z Waszych ust komplement liczy się razy 10 :-)

Robert - linki przy masztach to żyłka 0.08mm, reszta linek to druty (naciągi komina i relingi). Wały wydają się OK, w każdym razie po porównaniu z rysunkiem w monografii.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
22-06-11 20:28  Odp: [Relacja/Galeria] Błyskawica 1:300 - MO
Kamil1983 

 

Czy te spotkania w Osowie już nie funkcjonują?-czy chodzi o ten Ossów koło Warszawy?
Mieszkałem dosyć niedaleko i dlatego mnie to interesuje?

--

 
22-06-11 22:20  Odp: [Relacja/Galeria] Błyskawica 1:300 - MO
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdańsk Osowa ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024