FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-11 21:29  [Nowość] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W najnowszym, dziesiątym numerze Kartonowej Kolekcji opublikowałem model amerykańskiego samolotu pokładowego SB2U "Vindicator". Skala to oczywiście 1:33, autor Paweł Mistewicz. Model zawiera się na 8 arkuszach kartonu i można go wykonać w jednym z dwóch wariantów oznakowania: SB2U-1 z dywizjonu VB-2 (lotniskowiec USS "Lexington", 1939 r) lub SB2U-2 z dywizjonu VB-3 (USS "Saratoga", 1941 r). W skład opracowania tradycyjnie wchodzą między innymi krótki rys historyczny wsparty archiwalnymi fotografiami, szczegółowy opis budowy oraz tajniki malowania i oznakowania samolotów US Navy z lat 1920-40. W druku zastosowano kolor srebrny. Model (562 części kartonowe) można wykonać z dzielonymi powierzchniami sterowymi (lotki, stery, klapy) i dość bogatym wnętrzem. Przeznaczony jest dla modelarzy z conajmniej średnim doświadczeniem. Cena detaliczna to 25 zł. Model dostępny w sprzedaży od poniedziałku, a w Empikach powinien pojawić się we wtorek. Poniżej okładka i fotki modelu roboczego.



--

Post zmieniony (20-05-11 21:46)

 
20-05-11 21:31  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ooo tego tematu brakowało na rynku :) a co cieszy jeszcze bardziej -sklejalny (bo innej opcji nie ma).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-05-11 21:41  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Jestem na TAK! ;-) I to koniecznie z żółtym ogonem!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
20-05-11 21:55  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ooo Pawle, takie perełki cieszą niewątpliwie niejedną fejs. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
20-05-11 21:57  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

pojechałeś :-) Świetny temat, jeszcze lepsze malowanie.

We Wrocku będzie(sz)?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-05-11 22:14  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Oooo, wibrator ! :D
Aż dziw, że tak długo trzeba było czekać na tą maszynę. Sądząc po widoku i opisie chyba było warto :) Super !

--

 
20-05-11 22:23  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Oooooo, ze sie powtorze :) To teraz jeszcze Devastatora brakuje... Pawle, jak rozumiem, to bedzie we Wroclawiu dostepny?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-05-11 22:29  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
GrzechuM 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1


 - 0

OOOOOO !!!!!! I to się nazywa nowość przez duże N !!!!

--

 
20-05-11 22:34  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Uff, już się bałem, że Kartonowej Kolekcji coś się stało, bo ostatnia nowość była jesienią. Bardzo fajny temat i piękny model, Panie Pawle! Podoba mi się, z pewnością trafi i do mnie.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-05-11 23:17  Odp: [NOWOŚĆ] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Łosiu, Rafael - we Wrocławiu będę z modelem, o czym świadczy info o WSMK na mojej stronie.
Ponieważ jest to dziesiąty, czyli jubileuszowy numer KK wypadałoby krótko podsumować czteroletni okres działalności wydawnictwa. Za sukces mogę uznać wytrwanie w prowadzeniu firmy i wydanie 10 numerów, co jak na wydawnictwo autorskie (czytaj jednoosobową firmę) należy raczej do rzadkości. Wszystkie trudności, z którymi mam do czynienia na codzień staram się zwalczać zapałem i wytrwałością, i odpukać oby udawało mi się to dalej.
W najbliższej przyszłości czekają mnie 2 wyzwania, którym nie dałem rady dotychczas. Pierwsze to zwiększenie liczby wydawanych numerów KK - narazie jak łatwo policzyć to 2,5 modeli rocznie. Drugie to poprawa jakości druku, co wiąże się ze znalezieniem nowej drukarni potrafiącej sprostać takiemu wyzwaniu. Jak sił, zapału, samozaparcia i czegoś tam jeszcze wystarczy to może uda się w końcu stworzyć Kartonową Kolekcję, taką jaką sobie wymarzyłem, z pożytkiem dla wszystkich modelarzy kartonowych.
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--

Post zmieniony (20-05-11 23:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024