FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-09-06 10:29  [Relacja/Galeria] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam serdecznie :)

Jako, ze koledzy z watku Spicie mnie zmotywowali, postanowilem podzielic sie ze wszystkimi moimi dotychczasowymi dokonaniami. Przedmiotem moich usilnych walk z celuloza z dodatkami jest ORP "Blyskawica" z wydawnictwa WAK. Na forum prezentowane byly chyba juz dwie lub trzy relacje, ale jeszcze jedna nie powinna przeszkadzac - to tak na przekor watkowi Lecha, ze u nas malo widac klejacych i ze boja sie krytyki. A pewnie spadnie ona na moja biedna glowe za wiele rzeczy, bo:
- model robie w standardzie, dokupilem tylko relingi w Draf Modelu, a jak wiadomo jestem zwolennikiem malowania i waloryzacji,
- jest to moj drugi okret (pierwszym byla HMS Penelope z MM, ale tamta kleilem jakies 15 lat temu),
- jakosc zdjec tez moze dac wiele do zyczenia, ale te, ktore do tej pory robilem, nie byly wykonywane specjalnie z mysla o relacji. Za ciemne toto i moze czasem lekko nieostre, ale jak sie robi fotki w nocy (bo wtedy ma sie czas na klejenie) to tak tez to wyglada...
Tak wiec relacje czas zaczac....

Klejenie zaczalem od podstaw :)



Potem przyszlo podklejenie i skladanie szkieletu. I tutaj wyszedl moj pierwszy blad - bo podkleilem poklad i elementy szkieletu za pomoca... BCG. W efekcie mialem pozniej robote ze skracaniem i docinaniem szkieletu, zeby mi sie zszedl z pokladem, jak sie pozniej okazalo, jeszcze za malo. Nauczka na przyszlosc (o czym juz byla mowa Forum nieraz - tylko klej bezwodny!!!).

Po tych przebojach zaczalem oklejanie szkieletu czescia podwodna... oraz nawodna :) juz z elementami nadbudowki na srodokreciu...



Oczywiscie nameczylem sie jak diabli z wyprofilowaniem burt w przedniej czesci kadluba - McGregor, naprawde nie mozna bylo tego inaczej rozplanowac? ;) Wyszlo tez zbyt male skrocenie szkieletu - w efekcie moja "Blyskawica" jest nieco dluzsza od oryginalu..

Dziobowa nadbudowka i komin przed i po zamontowaniu na kadlubie...



Oraz widok na rufe...



Obecnie ogolny wyglad przedstawia sie tak:



Na razie tyle. Na warsztacie mam wyrzutnie torped i na dniach biore sie za artylerie ciezsza i lzejsza... I mam problem, bo ktoregos pieknego wieczoru kadlub mi sie wyslizgnal i stuknal delikatnie dziobem, a nastepnie rufa o podloge - efekty dzialania grawitacji widac na niektorych fotkach...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (03-11-06 16:35)

 
13-09-06 11:53  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No dobra. Jako, że to ja "wysnułem" wątek o STRACHU zrobię pierwszy wpis ;-)
Po pierwsze rozumiem Twój stres spowodowany relacją, ale nie usiłuj dopasowywać pokładu do reszty uderzeniami o podłogę (a może po prostu zasnąłeś? ;-D ) Nie bój się przyznać, jako nie okrętowiec nie będę Cię pognębiał bo nie mam bladego pojęcia co to za motorówka - ale fajnie wygląda. Zasiadam w pierwszym rzędzie ;-))) I nie śpij ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
13-09-06 15:46  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"No nie poznaję Kolegi , cicha woda...! "
Rafael - podziwiam i tak.
Zwłaszcza , że czasami też by sie skleiło jakiś piękny okręt ( choć w zasadzie wszystkie są piękne! ).
Patrzę i się cieszę.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-09-06 22:21  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ja dodam jeszcze że za zwłokę Rafael otrzymał kilka żółtych kartek :-)))

WKOŃCU !!!

--

Teoretyk ostatnio...

 
17-09-06 21:03  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

OK, kolejna mala cegielka, czyli to co powstalo w ciagu kilku ostatnich wieczorow...

Wzialem na warsztat uzbrojenie i na poczatek skleilem wyrzutnie torped. Stozkowe czesci na koncach wymienilem na wytloczone koncowka pedzla kolka z papieru. Drugim przeprowadzonym doswiadczeniem byl montaz poreczy z relingu Draf Modelu....



Teraz mecze wieze artylerii glownej :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-09-06 22:03  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie, Panie samolociarz, ładnie :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
27-09-06 01:07  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Artyleria glowna juz prawie gotowa.



Po zrobieniu fotki w kupce czesci odnalazlem jeszcze kilka, ktore mialy byc doklejone do podstaw wiez.

Kojak, jesli tu moze zagladasz, powiedz mi, dlaczego wieze w twojej "Blyskotce" maja zamontowane a'la relingi?

A w sumie juz gotowe jest duzo wiecej, tylko zeby Wam to pokazac, to musze zrobic fotki za dnia, bo po ciemku to naprawde nic nie widac :) Do konca zostala mi reszta dzialek i km'ow, drutologia i relingi...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-09-06 08:04  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafał- jeśli decydowałbyś się na jakąś większą waloryzację- daj znać. Mam gdzieś schomikowane dwie części wielce przydatnej monografii AJ-Pressu o Gromie i Błyskotce
pozdrawiam
Maciek

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
27-09-06 10:02  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Macku, tym razem to tylko czysty model z wycinanki. Jak bede sie zabieral za egzemplarz na moja polke, na pewno sie odezwe :) A moze do tego czasu Homik wyda wznowienie z poprawkami od McGregora? ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-09-06 19:09  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Barbarossa 

 

Rafael: kibicuję od początku i fajowo wychodzi:)
W związku z ostatnim postem mały OT, fajnie by było, gdyby poprawionym (ale czy jest co poprawiać?:) okrętem był Grom w malowaniu spod Narviku. Wiem że to trochę koncert życzeń, a pytanie pewnie do McGregora lub wydawców, choć przeróbka nie byłaby trudna. Są już 2 Błyskawice w takiej konfiguracji uzbrojenia więc może Grom? Tak ku czci poległych marynarzy...

--
per aspera ad astra...

 
27-09-06 21:27  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Sebastian Cz. 



 - 16

Witam po dlugiej przerwie. Na razie Blyskawica, a wlasciwie jej poczatki wygladaja niezle. Ja tez sklejam moj drugi model. Jest nim ORP PIORUN ostatnie wydanie MM. Korzystajac z watku "okretowego" pozwole sobie niejako zaporzyczyc kawalek na moj post, poniewaz nie bede zasmiecal forum zbednymi tematami. Oto kilka fotek ( z gory przepraszam za tlo ale zdjecia byly robione " na szybko"):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2a14f934fa22fd6a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4e29e7cf15ce4ea6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8f5d8443c9443042.html
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/Obraz017.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/obraz014.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/obraz009.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/obraz015.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/obraz016.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/obraz010.jpg
http://i48.photobucket.com/albums/f237/sebastiano9871/Obraz004.jpg
Wszystkie elementy tz. maszty itp. wykonuje sam. Nie sa to elementy fototrawione. Dziala sa ruchome i lufy rozwniez.

--

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (27-09-06 21:28)

 
28-10-06 00:17  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zebyscie nie mysleli, ze nic nie robie, to kolejne fotki, chociaz zrobione dobrych kilka dni temu. Obecnie wieszam olinowanie - tutaj uklon w strone elessar.telc'a za pozyczenie monografii :) A fotki sa jeszcze z etapu "przedrelingowego" - ktory juz jest przyklejony...



--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-11-06 16:35  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

W koncu znalazlem chwilke czasu, wiec moge powiedziec, ze Blyskawica skonczona :) A ponizej mala galeryjka...










I tak oto samolociarz skonczyl okret ;-) Dodam, ze drugi w mojej karierze...

--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (03-11-06 16:37)

 
03-11-06 19:29  Re: [Relacja/Galeria] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zawsze uważałem, że albo ktoś umie sklejać modele, albo nie. I nie ma znaczenia czy jest to samolot, czołg czy może okręt. Oczywiście w swojej "specjalizacji" jest się zazwyczaj ciut lepszym.

Rafael, model jest piękniutki. Czysto, śliczny retusz, ładne olinowanie. Naprawdę moje szczere gratulacje. Liczę po cichu, że nie zakończysz na tej jednej "zdradzie".

Jeśli chodzi o jakieś uwagi, to trochę uciekł Ci reling na rufie. Myślę też, że ciut lepiej wyglądałyby drabiny na dziobowej nadbudówce, gdybyś przykleił je bardziej przestrzennie. Ale to co pisze to naprawdę drobiazgi. Jeszcze raz powtórzę. Skleiłeś świetny model!

--

pzdr
Kemot

Post zmieniony (03-11-06 19:29)

 
03-11-06 20:12  Re: [Relacja/Galeria] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak ładnie. Żebym jeszcze ja miał tyle czasu...
Uważaj, bo takie "zdrady" lubia wciągać :))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024