FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-09-06 10:29  [Relacja/Galeria] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam serdecznie :)

Jako, ze koledzy z watku Spicie mnie zmotywowali, postanowilem podzielic sie ze wszystkimi moimi dotychczasowymi dokonaniami. Przedmiotem moich usilnych walk z celuloza z dodatkami jest ORP "Blyskawica" z wydawnictwa WAK. Na forum prezentowane byly chyba juz dwie lub trzy relacje, ale jeszcze jedna nie powinna przeszkadzac - to tak na przekor watkowi Lecha, ze u nas malo widac klejacych i ze boja sie krytyki. A pewnie spadnie ona na moja biedna glowe za wiele rzeczy, bo:
- model robie w standardzie, dokupilem tylko relingi w Draf Modelu, a jak wiadomo jestem zwolennikiem malowania i waloryzacji,
- jest to moj drugi okret (pierwszym byla HMS Penelope z MM, ale tamta kleilem jakies 15 lat temu),
- jakosc zdjec tez moze dac wiele do zyczenia, ale te, ktore do tej pory robilem, nie byly wykonywane specjalnie z mysla o relacji. Za ciemne toto i moze czasem lekko nieostre, ale jak sie robi fotki w nocy (bo wtedy ma sie czas na klejenie) to tak tez to wyglada...
Tak wiec relacje czas zaczac....

Klejenie zaczalem od podstaw :)



Potem przyszlo podklejenie i skladanie szkieletu. I tutaj wyszedl moj pierwszy blad - bo podkleilem poklad i elementy szkieletu za pomoca... BCG. W efekcie mialem pozniej robote ze skracaniem i docinaniem szkieletu, zeby mi sie zszedl z pokladem, jak sie pozniej okazalo, jeszcze za malo. Nauczka na przyszlosc (o czym juz byla mowa Forum nieraz - tylko klej bezwodny!!!).

Po tych przebojach zaczalem oklejanie szkieletu czescia podwodna... oraz nawodna :) juz z elementami nadbudowki na srodokreciu...



Oczywiscie nameczylem sie jak diabli z wyprofilowaniem burt w przedniej czesci kadluba - McGregor, naprawde nie mozna bylo tego inaczej rozplanowac? ;) Wyszlo tez zbyt male skrocenie szkieletu - w efekcie moja "Blyskawica" jest nieco dluzsza od oryginalu..

Dziobowa nadbudowka i komin przed i po zamontowaniu na kadlubie...



Oraz widok na rufe...



Obecnie ogolny wyglad przedstawia sie tak:



Na razie tyle. Na warsztacie mam wyrzutnie torped i na dniach biore sie za artylerie ciezsza i lzejsza... I mam problem, bo ktoregos pieknego wieczoru kadlub mi sie wyslizgnal i stuknal delikatnie dziobem, a nastepnie rufa o podloge - efekty dzialania grawitacji widac na niektorych fotkach...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (03-11-06 16:35)

 
13-09-06 11:53  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No dobra. Jako, że to ja "wysnułem" wątek o STRACHU zrobię pierwszy wpis ;-)
Po pierwsze rozumiem Twój stres spowodowany relacją, ale nie usiłuj dopasowywać pokładu do reszty uderzeniami o podłogę (a może po prostu zasnąłeś? ;-D ) Nie bój się przyznać, jako nie okrętowiec nie będę Cię pognębiał bo nie mam bladego pojęcia co to za motorówka - ale fajnie wygląda. Zasiadam w pierwszym rzędzie ;-))) I nie śpij ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
13-09-06 15:46  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"No nie poznaję Kolegi , cicha woda...! "
Rafael - podziwiam i tak.
Zwłaszcza , że czasami też by sie skleiło jakiś piękny okręt ( choć w zasadzie wszystkie są piękne! ).
Patrzę i się cieszę.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-09-06 22:21  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ja dodam jeszcze że za zwłokę Rafael otrzymał kilka żółtych kartek :-)))

WKOŃCU !!!

--

Teoretyk ostatnio...

 
17-09-06 21:03  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

OK, kolejna mala cegielka, czyli to co powstalo w ciagu kilku ostatnich wieczorow...

Wzialem na warsztat uzbrojenie i na poczatek skleilem wyrzutnie torped. Stozkowe czesci na koncach wymienilem na wytloczone koncowka pedzla kolka z papieru. Drugim przeprowadzonym doswiadczeniem byl montaz poreczy z relingu Draf Modelu....



Teraz mecze wieze artylerii glownej :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-09-06 22:03  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładnie, Panie samolociarz, ładnie :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
27-09-06 01:07  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Artyleria glowna juz prawie gotowa.



Po zrobieniu fotki w kupce czesci odnalazlem jeszcze kilka, ktore mialy byc doklejone do podstaw wiez.

Kojak, jesli tu moze zagladasz, powiedz mi, dlaczego wieze w twojej "Blyskotce" maja zamontowane a'la relingi?

A w sumie juz gotowe jest duzo wiecej, tylko zeby Wam to pokazac, to musze zrobic fotki za dnia, bo po ciemku to naprawde nic nie widac :) Do konca zostala mi reszta dzialek i km'ow, drutologia i relingi...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-09-06 08:04  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rafał- jeśli decydowałbyś się na jakąś większą waloryzację- daj znać. Mam gdzieś schomikowane dwie części wielce przydatnej monografii AJ-Pressu o Gromie i Błyskotce
pozdrawiam
Maciek

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
27-09-06 10:02  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Macku, tym razem to tylko czysty model z wycinanki. Jak bede sie zabieral za egzemplarz na moja polke, na pewno sie odezwe :) A moze do tego czasu Homik wyda wznowienie z poprawkami od McGregora? ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-09-06 19:09  Re: [Relacja] - O tym, jak samolociarz kleil okret, czyli ORP Blyskawica 1:200 (WAK)
Barbarossa 

 

Rafael: kibicuję od początku i fajowo wychodzi:)
W związku z ostatnim postem mały OT, fajnie by było, gdyby poprawionym (ale czy jest co poprawiać?:) okrętem był Grom w malowaniu spod Narviku. Wiem że to trochę koncert życzeń, a pytanie pewnie do McGregora lub wydawców, choć przeróbka nie byłaby trudna. Są już 2 Błyskawice w takiej konfiguracji uzbrojenia więc może Grom? Tak ku czci poległych marynarzy...

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024