FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-08-06 12:32  [relacja/galeria] BR 52 Kriegslok - Modelik
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model pochodzi z wydawnictwa Modelik nr. 15/03 opracwał go Dariusz Wandtke.

Budowe modelu rozpoczołem od naklejenia na tekturę 1mm części 1PW , 1PZ, 1LW i 1LZ. I tu pojawił się pierwszy błąd na arkuszu opisane są w taki sposób że z opisu tego wynika że należało by wszystkie te częsci nakleić na karton 1mm w rzeczywistości należy podkleić tylko części 1PW i 1LW, natomiat pozostałe dwie części doklejamy do już naklejonych i wyciętych z drugiej strony. Oto efekt:




Na przygotowane części następnie nakleiłem cz.2, 3 i 4 które takze trzeba podkleić na karton 1mm. I z tego powodu aby dobrze sięs kleiły z ramami ściskam je poprzez blaszki nierdzewne śćiskiem stolarskim.




A oto efekt prac:




Wszystkie krawędzi elementow przed naklejeniem wyretuszowałem.

Przeskalowałem też tory do tej lokomotywy ze skali 1:45 do 1:25 jeśli ktoś jest zainteresowany to prosze podać maila chętnie prześle



-----------------------------------------------
Dwie prośby :
1) Wstawiaj w miarę mozliwości miniaturki zdjęć z opcją zobaczenia zdjęcia w pełnym rozmiarze - wątek staje się wtedy bardziej czytelny i nie jest tasiemcowaty.
2) Po co tyle zdjęć jednej (jednych) i tej samej części? Spokojnie wystarczyłyby 2-3 ujęcia. jak dalej z taką "dbałością" będziesz pokazywać każdy element to Ci miejsca na photobuckecie nie starczy:)

Powodzenia.

StuG




Post zmieniony (20-08-06 12:22)

 
12-08-06 15:45  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Kiepsko wygląda ta krawędź boczna, mocno poszarpana. Proponowałbym delikatnie wszystko wyszlifować i okleić dookoła cieniutkim kartką (np z zeszytu) przyciętą na grubość tej ramy. Dopiero potem pomalować (wyretuszować)

--
pzdr
Kemot

 
12-08-06 20:03  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

a może krawędzie nasącz klejem typu kropelka ( nie będą się rozwarstwiać ) a potem wyszlifuj i nałóż retusz.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
12-08-06 20:24  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

nie wiem czy to od tych ścisków czy od czegoś innego... ale szczególnie na ostatnim zdjęciu widać jakieś wgniecenia w częściach... podejrzewam, że naprawić się tego już nie da, ale zwróć na to uwagę przy innych elementach... i faktycznie... nie wiem czym to było cięte, ale nie wygląda najlepiej... może następnym razem spróbuj ostrym skalpelem...

pozdrawiam... i kibicuję...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
12-08-06 20:56  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

podejrzewam ze to byl ostry skalpel tylko ze jak sie wycina nozykiem to tak to wlasnie wyglada- nozyczki "sciagają" krawedzie do srodka a nozyk rozpycha. Mysle ze wystarczy poproztu wygładzić to paznokciem. ew. zaimpregnowac jakims klejem.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-08-06 23:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

ale mi nie chodzi o te zewnętrzne nierówności... które faktycznie pewnie i paznokciem można wygładzić... ale o te co są na brzegach... dobrze to widać na tym zdjęciu ze ściskami... drugie od góry... ta krawędź nie wygląda na ciętą skalpelem...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
13-08-06 10:58  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

podejrzewam ze to byl ostry skalpel tylko ze jak sie wycina nozykiem to tak to wlasnie wyglada-

Korsarz, to co napisaleś to, delikatnie mówiąc, totalne nieporozumienie. Umiejętne posługiwanie się nożykiem pozwala uzyskać idealną krawędź nawet przy cięciu bezpośredniu 2mm tektury. Nie wiem skąd bierzesz takie pomysły i rady ale proponuje na przyszłość przemyśleć 3 razy i dopiero pisać post.

Tak się tnie 2mm tekturę nożykiem

--
pzdr
Kemot

 
13-08-06 11:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dobrze mowisz, Kemot. UMIEJĘTNE.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-08-06 15:12  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za opinie. Krawędzie te już w miare możliwości poprawiłem, wycinałem je ostrym nożykiem. A ten nieporządany efekt to przez tą moją pomyłke o której wspomniałem na począdku. Poprostu częsci wewnętrzne i zewnętrzne (każdą z osobna) nakleiłem na karton, potem jak juz się zorjentowałem że to błąd jedną z tych części musiałem troche zeszlifować na grubości. No i potem sklejanie ich razem, było cieżko. Trzeba przyznać ze też troszeczke nieprzyłożyłem się do efektu końcowego tego elementu. Ale jak już wspomniałem troche to porawiłem, głównie dzieki waszej dociekliwości -zmobilizowaliście mnie.
Zdjęcie umieszcze jak nakleje pozostałe elementy ramy, żeby niezaśmiecać tematu.
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Acha, wie ktoś moze, jak zamieszczać miniaturki zdjęć na forum tak aby po kliknieciu przechodziło do całego zdjęcia? Korzystam z Photobucket.




-------------------------------------------DOPISEK MODERATORA--------------------------------------
Ponieważ ja Cię prosiłem o miniaturki, więc odpowiadam (ale warto poszukać na forum - łatwo znaleźć poradnik - był o tym cały wątek). Podstawowym błędem, który zapewne popełniasz to korzystanie z jednego z trzech pól pod zdjęciem (pole IMG konkretnie). W takiej formie wyświetli Ci się na forum zdjęcie w pełnym wymiarze. Natomiast zauważ, że na dole strony masz przycisk o nazwie "Generate HTML and IMG code". Zaznaczasz najpierw zdjęcie (zdjęcia), które chcesz wstawić, klikasz na ten przycisk i ukazuje Ci się nowe okno z kilkoma mniejszymi okienkami z różnymi propozycjami linku do zdjęcia (zdjęć). Aby wstawić miniaturkę, zaznaczasz sobie wszystko z okienka o nazwie "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended", kopiujesz, a potem wklejasz do postu. I po sprawie:) radzę najpierw popróbować w dziale TESTY (po to on został stworzony), to wcale nie jest trudne!:)

Powodzenia!

Pozdrawiam

StuG
-------------------------------------------


Post zmieniony (13-08-06 15:31)

 
20-08-06 12:30  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na takim oto etapie jestem, jak widać pracuje jeszcze nad ramą.





Pozdrawiam wszystkich.



Post zmieniony (20-08-06 12:42)

 
20-08-06 18:00  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie śpiesz się,rama w modelu takiej wielkości to podstawa,sprawdż dokładnie symetrię
w pionie i w poziomie.Jeden mały błąd spowoduje że model bedzie ,,kulał" na torach.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-08-06 21:00  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

nie wiem... może to złudzenie... ale czy ty retuszujesz krawędzie?? bo mam dziwne wrażenie, że są jakieś jasne... osobiście proponuję robić to w trakcie budowy... bo tak o wiele łatwiej... ale jeśli są pomalowane na szaro [tylko np. lampa odbiła światło] to zwracam honor...
pozdrawiam... i czekam dalszych postępów...

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

Post zmieniony (20-08-06 22:03)

 
20-08-06 21:36  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak wszystkie krawędzie są retuszowane, nawet dosyć dobrze dobrałem odcień szarego.
Używam zwykłych farbek plakatowych.

--

 
20-08-06 21:43  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

moim zdaniem retusz jest dobry. aparat z lampą zawsze przekłamuje. a tutaj to przekłamanie itak wydaje sie być bardzo małe. ja też używam plakatówek, czy akwarelek. są tanie, latwe w użyciu i można dobrać kolor właściwie do wszystkiego... a jak sie rozrobi za dużo i sie nie wykożysta to nawet nie jest ich szczogolnie żal wlasnie dlatego ze sa tanie...
Powodzenia ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-08-06 21:49  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam pytanie do Kemota odnośnie przykładu który podał kilka postów wyrzej na tematwycinania tektury:
Jakiego nożyka urzyważ bo efekt jest piorunujący.
Może opisz pokrótce swoją metodę.

 
20-08-06 22:02  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

o wycinaniu warto poczytać tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=85273&t=84927#reply_85273

nadmienię iż doskonałe do wycinania są nożyki olfy... lub inne ostre skalpele... zarówno prostych elementów jak i zakrzywionych, oraz otworów...

co do techniki to ja robię najpierw ślad przy linijce [delikatne nacięcie-ale to tylko linie proste], a potem prowadzę ostrze od ręki... i radzę nie naciskać zbyt mocno... można wtedy pogiąć lub zniekształcić karton lub papier... lepiej wynonać kilka cięć tym samym torem, ale z mniejszą siłą...

pozdrawiam...

Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

Post zmieniony (20-08-06 22:02)

 
21-08-06 07:15  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witaj, te wycięte wręgi to nie moje dzieło (niestety). Link podany powyżej przez Ramzesa wszystko wyjaśnia. To żadna sztuka tajemna. Wymaga jedynie sporo cierpliwości.

U Ciebie jednak długie proste krawędzie, należało po prostu ciąć kilkukrotnie przeciągając nożykiem, przy linijce. W zależności od ostrza, pewnie trzebabyło wykonać kilka do kilkunastu nawet ruchów. Ważne, żeby materiał nas interesujący (w tym przypadku rama) był przyciśnięty linijką a nie na odwrót. Odcinany spad jest widoczny podczas cięcia (jest poza linijką). I nic na siłę. Lepiej kilka razy przeciągnąć nozyk ale z mniejszym naciskiem, niż raz na "ile masz pary w rękach".

--
pzdr
Kemot

 
26-08-06 10:43  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto kolejny gotowy element.



Na prośbe Ramzesa:



Wiem jest troche nieostre ale takie warunki były w pokoju ani światło z żarówki ani lampa błyskowa nie pomogła jak będzie słonecznie wymienie to zdjęcie na lepsze



Post zmieniony (27-08-06 15:15)

 
27-08-06 13:53  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

może jakieś zbliżenie boków... albo chociaż zdjęcie zrobione centralnie [nie pod kątem]...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
27-08-06 15:18  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto pdwozie z zamonotowanymi resorami:



Będe musiał jeszcze raz wyretuszować te resory bo dopiero na tym zdjęciu wdać niedociągnięcia. Funkcja makro jest bezlitosna
Pozdrawiam zainteresowanych tematem.



Post zmieniony (27-08-06 15:20)

 
27-08-06 18:30  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

http://ziza.ru/2006/08/23/nu-prosto-obaldennaya-model-57-foto.html
może to się na coś przyda?

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
27-08-06 22:21  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

poza resorami to retusz popraw też na szarych elementach... jeśli jest to za jasny, a jak nie ma to go zrób... i na tym zdjęciu co wstawiłeś są trzy dziury... i pomimo nieostrości widać, że z ich krawędziami jest coś nie tak... nie znam tego opracowania modelu i nie wiem czy to będzie potem widoczne... ale jeśli tak to spróbuj je troszkę wyszlifować od środka... by wyrównać...

pozdrawiam...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
29-08-06 12:24  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z tym wicinaniem otworów w elementach to mam od zawsze problemy wycinam ostrym nozykiem ale karton z jednej strony zawsze sie rololuje mimo ze robie kilka ruchów. Przy szlifowaniu otworów skolei karton przy krawędziach otworów rozszeza sie. Musze nauczyć się jakoś wycinać to porządnie. Bo sam widze ze to nie wygląda najlepiej. Musze opracować jakąś swoją technike.
A tak na marginesie to w rzeczywistości te wszystkie elementy wyglądają naprawde lepiej niż na zdjeciach.
Pozdrawiam



Post zmieniony (29-08-06 12:26)

 
29-08-06 13:19  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zimer moim zdaniem jest dobrze, popraw ten cały retusz i będzie super bo wygląda to na naprawdę czystą robotę. Będę zaglądał bo kiedyś byłem blisko rozpoczęcia sklejania tego Modelika, ale zdecydowałem się na coś innego. Jak na razie dobrze Ci izie, a ja będę trzymał kciuki.

--

 
13-09-06 12:06  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam Po dłuższej przerwie, ale koniec urlopu a początek pracy niestety. Oto kolejna porcja zdjęć z postępów w budowie "ciuchy".

.
Tak to teraz wygląda zaznaczam że te elementy jeszcze ostatecnie nie są skończone trzeba je bedzie jeszcze dopieścić.
W między czasie zabieram się do budowy silników lokomotywy. Po przeszukaniu wydania w celu wyboru potzrebnych częsci do tego zadania efekt jest następujący:


Jak widać troche tego jest. Więc zabieram sie do dalszej pracy.

Tak troche z innej beczki: W Bytomiu otwierają nowy sklep modelarski na ul. Katowickiej otwarcie zapowiadają na 14.09.2006 o godzinie 10.

Pozdrawiam wszystkich modelarzy



Post zmieniony (27-12-06 14:52)

 
24-09-06 15:11  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto gotowe silniki:



Jakoś na "żywo" wygląda to lepiej, niż na zdjęciach



Post zmieniony (27-12-06 14:53)

 
24-09-06 20:44  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Popracuj koniecznie nad retuszem,widac na silnikach białe krawędzie.Im więcej zbudujesz,tym większe płaszczyzny bedziesz kleił i tam dopiero bedzie widać na maxa np kociol lub tender.

 
24-09-06 21:29  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

i wyprostuj trzon tłoka aby z przodu i z tyłu trzymały poziom

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
25-09-06 19:40  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do retuszu to go poprawiłem chociaż te jaśniejsze krawędzie są spowodowane odblaskiem lampy w aparacie. Natomiast co do tego tłoka to ok, poprostu zapomniałem to zrobić przed zdjęciem i sam to zauwarzyłem także na zdjęciu.
Czy Ty Maverick33 też robisz tą lokomotywe czy mi się zdaje?

 
25-09-06 22:19  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

rozpocząłem prace nad nia ale zawiesiłem bo robie teraz SP 45 w ramach testu

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
08-10-06 17:06  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No nareszcie zakończyłem zabawe z kołami są to pierwsze koła dlamnie (wcześniej jeszcze kół nie robiłem), tak jak cały model zresztą, więc niesą najlepsze ale się starałem.



Jaśniejsze miejsca to niejest brak retuszu tylko poprostu jasniejszy odcień szarości.

Proszę o wyrozumiałość jesli chodzi o jakość tych elementów ale przy kolejnym modelu napewno będą lepsze.

 
27-10-06 17:52  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wybrałem się dzisiaj do sklepu po małe zakupy, zakupiłem cyrkiel olfy - rewelacja, żeby koła w tendrze były lepiej wykonane niż te w lokomotywie. Kupiłem też lakier, aby pomalować już zrobioną część podwozia lokomotywy żeby móc pracować dalej (potem było by kłopotliwe dojść pędzlem w niektóre miejsca). Z rozpędu pomalowałem też zaczątek podwozia "węglarki". A co robiłem do tej pory? Ano bawiłem się ze śrubami, oj było trochę wycinania, zrobiłem zbiorniki na powietrze, które przymocowałem dopiero po pomalowaniu, podkleiłem wręgi do węglarki - tu mała uwaga: w instrukcji jest napisane, że należy je podkleić na karton 0,5 mm w rzeczywistości należy to zrobić na kartonie 1mm, zacząłem też sklejać podwozie tendra. Jeśli chodzi o rozpoczęcie prac nad tendrem to ze względu na przedłużające się poszukiwania odpowiedniego lakieru.


Oto koło wycięte nowym rewelacyjnym cyrklem.


Zbiorniczki i śruby które nalezy jeszcze raz wyretuszować poniewarz lakier troche zmył farbkę.


Początek tendra.


No i lakier którego się troche na szukałem. Jest to dobry lakier wodorozcięczalny w cenie 6.40 za 0,2ml. Niezmienia kolorów.

 
27-10-06 18:39  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jeżeli ten lakier rozcieńcza się wodą to zrób jakieś testy przed położeniem go na duże powierzchnie kartonowe. Wszak woda potrafi pięknie zdeformować karton.

--
pzdr
Kemot

 
27-10-06 18:45  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Narazie malowałem nie rozcięczonym lakierem sztywne elementy modelu. Po zatym nie zamierzam go rozcięczać, ponieważ dobrze nakłada się go w takiej konsystencji, jaką ma oryginalnie.

Zabrałem się właśnie za układ hamulcowy lokomotywy.



Post zmieniony (27-10-06 18:46)

 
05-11-06 15:12  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po wielkich męczarniach z układem hamulcowym prezentuje garść fotografii z budowy tego elementu konstrukcji



Namęczyłem się z tym trochę, dały o sobie znać błędy jakie popełniłem przy kołach i innych elementach, ale jakoś sam nie wiem jak udało mi się to w końcu poskładać.



Post zmieniony (27-12-06 14:54)

 
22-11-06 16:21  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, Poniżej przedstawiam moje najnowsze wypociny:



Jak widać zakończyłem prace na układem napędowym i rozpocząłem nad kotłem.
Na kotle jest jeden błąd zaznaczenie części nr 107 jest w złym miejscu, ponieważ miejsce dla niej jest przy części 105 a powinno być przy 106. Po za tym chyba wszystko w porządku.



Post zmieniony (27-12-06 14:54)

 
22-11-06 22:24  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Oj zimer ,zimer tak skopać napęd,Wiazary i wszelkie części dlugie wycinaj zawsze na arkuszu. Krzyżulec jest za nisko, prowadnica tłoka powinna wychodzic z silnika prosto.
Nie trzeba było na początek wziąć coś prostszego? Link poniżej pokazuje zasadę działania i wzajemne ułożenie mechanizmów napędowych:
http://www.arikah.net/enzyklopadie/Dampflokomotive
przewin stonę do dolu.
Zle to wygląda i psuje efekt,proponuję zerwać i zacząć od nowa.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
22-11-06 22:47  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiem że nie jest prosto ten zespół elementów, ale oglądałem przymierzałem zastanawiałem się i analizowałem gdzie popełniłem błąd, że inaczej to nie pasuje ale nie wiem. Silniki Przyklejone są w odpowiednim miejscu nie za wysoko ani za nisko ta poprzeczka do której się mocuje większość elementów też jest równo (ta część przed silnikiem)też jest wycięta dobrze i też jest przyklejona w odpowiednim miejscu. Więc gdzie tkwi błąd, że nie można tych elementów zamocować poziomo?

 
23-11-06 08:58  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Prowadnica krzyzulca jest do gory nogami.

 
23-11-06 10:10  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Zimer porównaj te dwie fotki i będziesz wiedział, gdzie zrobiłeś błąd.



To drugie zdjęcie jest z parowozu Ol49, ale zasada i rozmieszczenie jest takie same. Jak widzisz, że coś nie tak pasuje, to nie przyklejaj tylko zapytaj najpierw na forum. Każdy modelarz na początku popełniał błędy. Ważne, by się uczyć i wyciągać z tego wnioski. Na Twoim miejscu odżałowałbym te parę dych, kupiłbym drugi egzemplarz Kriegsloka, pozrywał te wiązary i wyciął na nowo te elementy (najlepiej nożykiem) i przykleił je poprawnie. Inaczej to zostaniesz z bardzo kiepsko wykonanym modelem i nie sądzę byś miał satysfakcję z włożonej pracy. A i sam model raczej nie będzie ozdobą Twojej kolekcji

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
23-11-06 10:39  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Wojciech Cięciwa   

Po co drugi model kupowac?
Lepiej poprosic kogos, kto ma o skan potrzebnych czesci ...
(ja nie mam...)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-11-06 11:50  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Sas istnieje jeszcze coś takiego jak dbałość o szczególy. Wiązary sa bardzo wyeksponowane i skupiają uwagę oglądającego model. Zimer robi model w standardzie, więc nie malowany. Moim zdaniem zeskanowane elementy (a jest ich sporo, zapewne po obu stronach modelu) i wydrukowane na drukarce będą różniły się w kolorze od oryginału. No chyba, że koledze Zimerowi na tym nie zależy.

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (23-11-06 12:57)

 
23-11-06 14:19  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nadal nie wiem, czemu to tak się stało przecież wszystkie części są przyklejone w odpowiednich miejscach cały czas to porównuje. Może jest jakiś błąd w opracowaniu.
Faktem jest, że u Precyzyjnego niektóre elementy są po drugiej stronie (bliżej silnika), ale chyba nie oto chodzi. W rysunkach montażowych jest tak jak u mnie tylko jest to trochei bardziej poziomo.
Trochę się zniechęciłem do tej lokomotywy nie wiem, co dalej.

 
23-11-06 14:22  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Wojciech Cięciwa   

Odstaw na jakis czas 4-5 dni, zrob jakis inny model, ale taki niemal prymitywny, co to sie go skleja w 2-3h ...
A potem przeanalizuj raz jeszcze instrukcje, rysunki, elementy - pewnie sam dojdziesz, gdzie jest blad.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
23-11-06 14:32  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już wiem i właśnie nad tym pracuje tzn. ratuje :)



Post zmieniony (23-11-06 15:16)

 
23-11-06 15:16  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A oto i efekt:


Myślę ze najbardziej rażące błędy zostały poprawione.
Co do jakości wycięć to poprawie to przy następnym modelu.
Dzięki wszystkim za krytykę gdyby nie Wy to bym to tak zostawił i by było jeszcze brzydsze.



Post zmieniony (27-12-06 14:55)

 
28-11-06 20:48  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejne zdjęcia z kotła:


Po ukończeniu kotła pojawił się problem z połączeniem go w całość i zamocowaniu go w ramie w odpowiednim miejscu. Ale proszę spojrzeć na zamieszczone poniżej zdjęcia one wyjaśnią w czym problem



jak widać na pierwszych dwóch zdjęciach wszystko jest na swoim miejscu



na kolejnych już nie wszystko ale nadal przyklejone w zaznaczonym przez projektanta miejscu. Z resztą wydaje misie ze nie jest to przyczyna problemu.



Tutaj też ok.



I tutaj ok.

Więc dlaczego powstała luka widoczna poniżej?



Może ktoś mi wyjaśni? W sumie nie jest to tragedia zawsze można okleić to paskiem z zapasu koloru, ale gdybym tak zrobił od razu i pokazał to tutaj to bym sie chyba musiał gorzej tłumaczyć :)



Post zmieniony (27-12-06 14:56)

 
28-11-06 23:13  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Stachu   

Cały kocioł masz za bardzo wysunięty do przodu. Jak porównasz zdjęcie kotła i rysunku (tych gdzie jest szpara (nr 6 i 7 zdjęcie od dolu)), to od razu widać, że jest przesunięcie, bo wg rysunku, element nad zbiornikiem w kształcie walca jest niemal centralnie nad nim, a u ciebie jest z boku.

 
28-11-06 23:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Stachu: to nie gra roli akurat.
Zimer: przymierz pomost budki - Jesli BR52 ma tak samo jak Ty2 tego samego autora, to sie okaze ze i tak trzeba przesunac stojak kotla (znaczy ten ostatni element) do przodu i wtedy sie wszystko zgodzi.

 
29-11-06 11:58  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uboottd ma racje przesunięcie pomogło, ale wystąpił inny problem. Przy przymierzaniu pomostu budki maszynisty wyszło ze kocioł jest za wysoko czyli dwa elementy podpierające go musiałem obciąć o około 5mm.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024