FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-08-06 12:32  [relacja/galeria] BR 52 Kriegslok - Modelik
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model pochodzi z wydawnictwa Modelik nr. 15/03 opracwał go Dariusz Wandtke.

Budowe modelu rozpoczołem od naklejenia na tekturę 1mm części 1PW , 1PZ, 1LW i 1LZ. I tu pojawił się pierwszy błąd na arkuszu opisane są w taki sposób że z opisu tego wynika że należało by wszystkie te częsci nakleić na karton 1mm w rzeczywistości należy podkleić tylko części 1PW i 1LW, natomiat pozostałe dwie części doklejamy do już naklejonych i wyciętych z drugiej strony. Oto efekt:




Na przygotowane części następnie nakleiłem cz.2, 3 i 4 które takze trzeba podkleić na karton 1mm. I z tego powodu aby dobrze sięs kleiły z ramami ściskam je poprzez blaszki nierdzewne śćiskiem stolarskim.




A oto efekt prac:




Wszystkie krawędzi elementow przed naklejeniem wyretuszowałem.

Przeskalowałem też tory do tej lokomotywy ze skali 1:45 do 1:25 jeśli ktoś jest zainteresowany to prosze podać maila chętnie prześle



-----------------------------------------------
Dwie prośby :
1) Wstawiaj w miarę mozliwości miniaturki zdjęć z opcją zobaczenia zdjęcia w pełnym rozmiarze - wątek staje się wtedy bardziej czytelny i nie jest tasiemcowaty.
2) Po co tyle zdjęć jednej (jednych) i tej samej części? Spokojnie wystarczyłyby 2-3 ujęcia. jak dalej z taką "dbałością" będziesz pokazywać każdy element to Ci miejsca na photobuckecie nie starczy:)

Powodzenia.

StuG




Post zmieniony (20-08-06 12:22)

 
12-08-06 15:45  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Kiepsko wygląda ta krawędź boczna, mocno poszarpana. Proponowałbym delikatnie wszystko wyszlifować i okleić dookoła cieniutkim kartką (np z zeszytu) przyciętą na grubość tej ramy. Dopiero potem pomalować (wyretuszować)

--
pzdr
Kemot

 
12-08-06 20:03  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

a może krawędzie nasącz klejem typu kropelka ( nie będą się rozwarstwiać ) a potem wyszlifuj i nałóż retusz.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
12-08-06 20:24  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

nie wiem czy to od tych ścisków czy od czegoś innego... ale szczególnie na ostatnim zdjęciu widać jakieś wgniecenia w częściach... podejrzewam, że naprawić się tego już nie da, ale zwróć na to uwagę przy innych elementach... i faktycznie... nie wiem czym to było cięte, ale nie wygląda najlepiej... może następnym razem spróbuj ostrym skalpelem...

pozdrawiam... i kibicuję...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
12-08-06 20:56  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

podejrzewam ze to byl ostry skalpel tylko ze jak sie wycina nozykiem to tak to wlasnie wyglada- nozyczki "sciagają" krawedzie do srodka a nozyk rozpycha. Mysle ze wystarczy poproztu wygładzić to paznokciem. ew. zaimpregnowac jakims klejem.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-08-06 23:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

ale mi nie chodzi o te zewnętrzne nierówności... które faktycznie pewnie i paznokciem można wygładzić... ale o te co są na brzegach... dobrze to widać na tym zdjęciu ze ściskami... drugie od góry... ta krawędź nie wygląda na ciętą skalpelem...

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 
13-08-06 10:58  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

podejrzewam ze to byl ostry skalpel tylko ze jak sie wycina nozykiem to tak to wlasnie wyglada-

Korsarz, to co napisaleś to, delikatnie mówiąc, totalne nieporozumienie. Umiejętne posługiwanie się nożykiem pozwala uzyskać idealną krawędź nawet przy cięciu bezpośredniu 2mm tektury. Nie wiem skąd bierzesz takie pomysły i rady ale proponuje na przyszłość przemyśleć 3 razy i dopiero pisać post.

Tak się tnie 2mm tekturę nożykiem

--
pzdr
Kemot

 
13-08-06 11:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

dobrze mowisz, Kemot. UMIEJĘTNE.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-08-06 15:12  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za opinie. Krawędzie te już w miare możliwości poprawiłem, wycinałem je ostrym nożykiem. A ten nieporządany efekt to przez tą moją pomyłke o której wspomniałem na począdku. Poprostu częsci wewnętrzne i zewnętrzne (każdą z osobna) nakleiłem na karton, potem jak juz się zorjentowałem że to błąd jedną z tych części musiałem troche zeszlifować na grubości. No i potem sklejanie ich razem, było cieżko. Trzeba przyznać ze też troszeczke nieprzyłożyłem się do efektu końcowego tego elementu. Ale jak już wspomniałem troche to porawiłem, głównie dzieki waszej dociekliwości -zmobilizowaliście mnie.
Zdjęcie umieszcze jak nakleje pozostałe elementy ramy, żeby niezaśmiecać tematu.
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Acha, wie ktoś moze, jak zamieszczać miniaturki zdjęć na forum tak aby po kliknieciu przechodziło do całego zdjęcia? Korzystam z Photobucket.




-------------------------------------------DOPISEK MODERATORA--------------------------------------
Ponieważ ja Cię prosiłem o miniaturki, więc odpowiadam (ale warto poszukać na forum - łatwo znaleźć poradnik - był o tym cały wątek). Podstawowym błędem, który zapewne popełniasz to korzystanie z jednego z trzech pól pod zdjęciem (pole IMG konkretnie). W takiej formie wyświetli Ci się na forum zdjęcie w pełnym wymiarze. Natomiast zauważ, że na dole strony masz przycisk o nazwie "Generate HTML and IMG code". Zaznaczasz najpierw zdjęcie (zdjęcia), które chcesz wstawić, klikasz na ten przycisk i ukazuje Ci się nowe okno z kilkoma mniejszymi okienkami z różnymi propozycjami linku do zdjęcia (zdjęć). Aby wstawić miniaturkę, zaznaczasz sobie wszystko z okienka o nazwie "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended", kopiujesz, a potem wklejasz do postu. I po sprawie:) radzę najpierw popróbować w dziale TESTY (po to on został stworzony), to wcale nie jest trudne!:)

Powodzenia!

Pozdrawiam

StuG
-------------------------------------------


Post zmieniony (13-08-06 15:31)

 
20-08-06 12:30  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na takim oto etapie jestem, jak widać pracuje jeszcze nad ramą.





Pozdrawiam wszystkich.



Post zmieniony (20-08-06 12:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024