FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
05-02-07 19:55  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
kemok   

Usunę wszystkie posty. Nie mam zamiaru z nikim zadzierać ale od kąd tu jestem to tylko wszyscy sie czepiaja!

 
05-02-07 20:00  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
butterfly222   

Zimer fajnie wyszedł ci ten model i przyłączma się do precyzyjnego zmniejsz bryłki węgla bo jak robić model w skali to robić od a do z a nie. Poza tym model ładny ale w bardzo śmiesznym malowaniu. Co to była lokomotywa wojenna czy co?

 
05-02-07 20:13  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kemok ile ty masz lat [nie czepiam sie tylko pytam] ??

--
May the force of superglue be with you :-)

 
05-02-07 20:34  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
kemok   

25

 
05-02-07 20:54  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak butterfly222 to była lokomotywa która transportowała rózne tam jakieś na front wschodni. Tak piszą przynajmniej w opisie modelu.

 
05-02-07 20:57  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie rezygnuj tak szybko z forum. Połowa urzytkowników to ludzie starsi od ciebie i coraz bardziej zrzędliwi. Ja też kiedyś się denerwowałem jak sie mnie czepiali ale pomyslałem gdzieś to mam ważne abym przestrzegał reulaminu. Zastanów się. :-). Teraz jest już ok.

--

May the force of superglue be with you :-)

Post zmieniony (05-02-07 20:57)


dopisek moderatora - starego zrzędy
Eryk, jak kiedyś mi wpadniesz w łapy to najpierw zdzielę Ciebie przez łepetynę słownikiem ortograficznym, a potem pogadamy o wieku i zrzędliwości ;>

 
05-02-07 21:01  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Widziałem na zdjęciu jakąś Br-kę w oryginalnym malowaniu z okresu II wojny światowej. Kolor rzeczywiście był inny niż na wycinance. Ostoja parowozu, była pomalowana na kolor czerwony. Tak samo jak i zresztą koła.

 
05-02-07 21:12  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Już to pisałem - powtórzę: parowozy używane wewnątrz rzeszy miały kolory takie jak teraz: czerwone podwozia i czarną resztę. Natomiast na bezkresnych obszarach ZSRR objętych działaniami wojennymi niczym nie różniły się od okrętów na morzu: były malowane we wzory kamuflażowe. Były nawet białe w czarne ciapy - jak krasule. I nie ma w tym chyba nic śmiesznego, skoro służyło to ochronie sprzętu i ludzi.
http://www.museum-sinsheim.de/00004211CB4F_D4E3D357_00003F45_0001.html

http://rlhs.org/rrhistry/rrh187/main187.html



Post zmieniony (05-02-07 21:30)

 
05-02-07 21:27  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
kemok   

Do Zimera model bardzo OK! Oby tak dalej!

Robert kierownik ma rację parowozy urzywane na froncie były malowane w najróżniejsze wzory i kolory to zależało od potrzeby i warunków.

Eryk dzięki za słowa otuchy! Zastanowię się. Wiesz, nikt nie lubi jak sie po nim jeżdzi.

Moderatora przepraszam dzialanie pod wpływem chwili:-)

 
05-02-07 21:34  Re: [relacja]BR 52 Kriegslok
kemok   

Do butterfly222: BR52 byla podstawowa konstrukcją używana na froncie wschodnim. Była specjalnie projektowana i budowana do tego celu. Była tania i składała się ze stosunkowo małej liczby częśći ( ok 5000) gdzie normalnie parowozy składane byly z ponad 6000. To w czasie wojny było bardzo ważne: koszty i prostota, a wiec mniej części do zepsucia sie!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024