FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-08-06 10:28  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Kemot dokładnie tego nienawidzę w białych częściach nie przeszkadza mi, że łatwo je pobrudzić z tym sobie już radzę. Doprowadza mnie do szału czarny obrys, który nie zawsze tak jak piszesz można ściąć. Wystarczy, że tylko wytniemy element po linii pod innym kątem i już na łączeniach widać to jako błąd, zabrudzenie albo coś w tym stylu a w rzeczywistości tak nie jest. Osobiście staram się ścinać czarny obrys a jak się nie da to ścieram go delikatnie najdrobniejszym papierem wodnym z różnymi skutkami, bo zdjęcia makro wyciągną wszystko :-). Swoja droga strasznie trudno dobiera mi się farbę do białego retuszu, nie lubię tego oj nie. Co do modelu …. !!! swój zachwyt wyrażałem we Wrocławiu przez pół dnia i nadal go podtrzymuje. Szacunek.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-06 11:00  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tomek, ręce precz od poprawek.
Chciałbym kiedyś zrobić reling chociaż tak, jak Ty w miejscach o których twierdzisz, ze jest "skopany".
No i przykra wiadomość , w przyszłym roku na ewnetualnych II Wrocławskich Spotkaniach Modelarzy Kartonowych nie będziesz już sędzią . Twoja "Aurora" to super pretendent do I miejsca i nie możemy Ci tego odbierać prosząc Ciebie o sędziowanie ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-08-06 17:44  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Większość wczorajszego popołudnia i dzisiejszy ranek poświęciłem na wykonanie czterech gigantycznych (w skali 1:1 oczywiście) pokręteł, bardzo podobnych do koła sterowego. Te z opracowania nie przypadły mi do gustu. Jako wzór, posłużyły mi współczesne zdjęcia krążownika. Dla odmiany powiem, że bardzo mi się one podobają. Warto było się troszkę pomęczyć.



Na koniec lampa, przygotowana do wklejenia na maszt. Błyszczący element to nie szkło, lecz ten sam materiał, który stosowałem w kompasach.



Obecnie pracuję nad olinowaniem na rejach. Dla mnie wzorem jest model HMS Hood Micha. Ale do takiego poziomu to trzeba jeszcze trochę "pdorosnąć".

--
pzdr
Kemot

 
23-08-06 18:05  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie będę pisał pochwał, bo koledzy to już zrobili o wiele lepiej niż ja mógłbym. Natomiast co do relingów, to nie są ani za cieńkie, ani bardziej krzywe niż te na oryginale.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
25-08-06 17:13  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Kemot
Bedzie mozna,zobaczyc Twoje cudo,no i oczywiscie Ciebie w Porabce ???To by bylo przezycie!! Pozdrawiam i do zobaczenia Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
25-08-06 19:52  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie bądź taki skromny :))

Sądząc po tych linkach, które są w tej chwili na twoim okręciku, wszystko będzie dobrze.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-08-06 19:56  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jeżeli nic nieprzewidzianego się nie stanie, to zawitam w Porąbce z gotową Aurorą :-)

--
pzdr
Kemot

 
27-08-06 14:50  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Niedziela, godzina 14-ta. Kubica już ostro pogina a u mnie maszty prawie gotowe. Zostały jeszcze drobiazgi oraz poprawienie malowania tu i ówdzie i będzie można go wkleić w pokład. Potem jeszcze trzeba ukształtować liny na rejach (drut 0,1mm). Trochę obawiam się naciągania tych wszystkich linek. Tym bardziej, że trzeba operować na całym modelu. W sumie praca nad masztami pochłonęła tydzień. Ale tak to jest, jak trzeba się uczyć budowy takich delikatnych części.
Może kilka słów o materiałach technice. Reje wystrugałem (a dokładniej wyszlifowałem) z patyczków od szaszłyków. Pomocna była tutaj miniwiertarka (miniszlifierka) - podróbka Dremela, w której mocowałem kijek, i papierem ściernym szlifowałem do odpowiedniego kształtu. Trzeba jedynie uważać aby siła odśrodkowa nie złamała patyczka. Liny z żyłki 0,1mm. Trochę wzmocniłem miejsce łączenia rei z pionową częścią. Obawiałem się, że sama spoina kleju będzie za słaba. Bloczki początkowo miały być z kropelek wikolu, zmieniłem jednak koncepcję i są wykonane z 1mm kółeczek wyciętych wycinakiem szewskim.
Do masztu dołożyłem stopnie. W sumie jest ich prawie 50. Wykonane z drucika 0,2mm. Na zdjęciu widać prymitywny przyrząd, pomagający zachować stałą długość stopni.



Do masztu rufowego dodam jeszcze własne wzmocnienia przy pokładzie (na podstawie współczesnych zdjęć).

Maszt dziobowy



Maszt rufowy



Uff, to tyle. Miłego oglądania.

--
pzdr
Kemot

 
27-08-06 15:37  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

:O ..... zatkało mnie...

--

 
27-08-06 23:52  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bez komentarza , zdjęcia mówią same za siebie ...

--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024