FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-08-06 18:49  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Kemot, gratuluje dokładności i dbałości o szczegóły. Bloczki przy szalupach mnie rozbroiły. Ile one maja średnicy?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
14-08-06 21:55  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W opracowaniu były białe więc tak pozostawiłem. Na zdjęciach cięzko określić.

Bloczki to fi 2mm w środku koleczko fi 1mm - trochę za duże ale nie miałem innego wycinaka. Poza tym robilem je przez 4 godziny. Nie wiem, czy przy mniejszych dałbym radę.

--
pzdr
Kemot

 
15-08-06 09:59  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Małe wycinaki można zrobić z igieł do zastrzyków, w normalnej aptece za złotówkę można kupić igły o średnicach od 0.5 do 1,2 - 0,4 też są ale one to sie już tylko na lufy nadają. Polecam kupić po dwie z każdej grubości i jedną zastrugać do otworów zewnętrznych a druga do wewnętrznych. W sklepach z zaopatrzeniem dla szpitali można kupić igły o jeszcze większych średnicach.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-08-06 07:29  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gratuluję mistrzowskiej pracy i wzorcowego prowadzenia relacji! Tylko: czy przypadkiem lufy nie powinny być czarne? Wydaje mi się, że w tym okresie (przynajmniej we flocie rosyjskiej) lufy wszystkich kalibrów, poczynając od małokalibrowych aż do artylerii głównej, pozostawiano z reguły w kolorze oksydowanej stali (czyli bliskim czerni). O ile pamiętam, na większości zdjęć z epoki lufy na różnych okrętach są zdecydowanie ciemniejsze od reszty malowania. Może wypowiedziałby się na ten temat jakiś znawca tematu?
Pozdrawiam - Andrzej Ł.
Niech MOC kleju będzie z Wami!

 
16-08-06 08:33  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Prawdę mówiąc lufy kleiłem jak w opracowaniu, czyli białe. Teraz zerknąłem na kilka fotografii jakimi dysponuję i rzeczywiście lufy są ciemne. Mało tego, całe działa 152mm są czarne. W związku z powyższym bardzo proszę o pomoc znawców tematu. Uzbrojenie jeszcze przede mną. Lufy w burtach dałoby się przemalować (choć nie będzie to prosta sprawa).

--
pzdr
Kemot

 
16-08-06 09:37  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Z tego co wiem lufy zostawały bez malowania czyli miały kolor oksydowanej stali.
Na zdjęciach trza brać pod uwagę tło: na białym okręcie gunmetal będzie ciemny, na "cuszimskim" - jaśniejszy.
Do tego oświetlenie.
Do tego jakość zdjęć...
Do tego czasem na lufach były pokrowce ;-)

 
16-08-06 12:40  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kemot ciężko tu coś będzie poradzić , jak wspomniał Marek luf rosjanie nie malowali , ale jak było w tym przypadku, ciężko będzie stwierdzić jednoznacznie .

--

Teoretyk ostatnio...

 
16-08-06 13:15  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Poszukałem w sieci trochę zdjęć różnych jednostek z tego okresu. Lufy na pewno będę przemalowywał.
Tylko co z 152mm - tylko lufa, całe działo łącznie z mechanizmem podnoszenia?

Jeszcze jedno. Natrafiłem na szkic działa z Uszakowa (z kazamat) - też 152mm. Na "pierwszy rzut oka" wygląda bardzo podobnie do tego z Aurory. Czy może ktoś to potwierdzić?

--
pzdr
Kemot

 
16-08-06 23:29  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bliżniacza Diana w 1904 roku .


Model Askolda , inny krążownik ale może interpretacja kolorów właściwa , działo 152 mm i też był z Aurorą pod Cuszimą .


A tu inne ujęcie Askolda , i już sam nie wiem


Niczym się nie sugeruj , jedyne co mnie , ale tylko mnie wydaje się właściwe to że osłona dział powinna być biała , i ja bym to zostawił tak jak jest w opracowaniu .

--


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (16-08-06 23:29)

 
16-08-06 23:38  Re: Biała Aurora [Raport z budowy - cz. 4]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zestawiłem jeszcze dwa inne zdjęcia razem , fotki są niestety również Askolda ale widać działa z pokrowcami i bez , może będzie coś przydatne .


--

Teoretyk ostatnio...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024