FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-06 16:22  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam

Finisz wakacji, a końca modelu nie widać ;-). Ostatnie tygodnie to przede wszystkim przygotowania do roku szkolnego i .... sezonu piłkarskiego, więc czasu na klejenie było jak na lekarstwo, mimo wszystko udało mi się coś tam zlepić :

Najważniejsze - ukończony napęd.... :



... pozwolił na zamocowanie wszystkich dotychczas zbudowanych elementów, na pokładzie, :



a w ramach pastwienia się nad nadbudówką dziobową ..... :


...prawie gotowy falochron.

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (28-08-06 16:39)

 
29-08-06 07:49  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czy mi się wydaje, czy kominy nie stoją w jednej linii? (patrząc od dziobu)

--
pzdr
Kemot

 
29-08-06 13:33  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tylni komin jest minimalnie krzywy , ale nie aż tak jak na fotce. Zwróć uwagę na to że model stoi "pod kątem" i sprawia to wrażenie że kominy nie są w jednej linii.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
15-10-06 09:58  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam po bardzo długiej przerwie.
Niestety nauka w liceum i sezon piłkarski dają się mocno we znaki, czasu na hobby jest jak na lekarstwo więc postępy w budowie mizerne.
Oto co udało mi się dotychczas skleić



I tu pojawia się problem, może mi ktoś powiedzieć, co to jest część 71?

W opracowaniu trochę dziwnie to wygląda i chciałbym ją poprawić . Wydaje mi się że jest to koło sterowe... lub coś podobnego, ale nie jestem pewien więc wolę zapytać.
Braki w retuszu nie są zbyt widoczne, ale na fotach wygląda to potwornie więc trzeba to poprawić ;-)

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (15-10-06 09:59)

 
15-10-06 17:09  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no wyglada jak kolo sterowe. moj przepis na jego wykonanie jest taki- bierzesz cieniutkie paski papieru [kartonu], sklejasz je na krzyż i jeszcze raz na krzyż, tyle, ile ma byc poprzeczek koła [poprzeczki to chyba nie jest odpowiednie okreslenie ale chyba wiesz o co mi chodzi ;]]. na tym etapie jeszcze moga byc długie, nawet z 5 cm, zeby bylo latwiej nimi manipulować. Potem bierzesz obręcz z ienkiego druciku i naklejasz na środku wczesniej przygotowanych poprzeczek. Obcinasz nadmiar pasków naokoło obreczy tak, zeby zostawic maly zapas naokolo zeby marynarz mial za co trzymac, malujesz i gotowe ;] oczywiscie sa lepsze metody wykonywania kół, ale ta do takiego modelu chyba zupelnie wystarczy pry czym jest dosc efektowna. nalezy pamietac tylko o tym ze paseczki musza byc naprawde cieniutkie zeby po ich pokrzyżowaniu nie "zapchać" wnetrza koła...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-10-06 17:31  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dzięki Korsarz. Już się bałem że prowadzę tu monolog i moje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, ;-) a jednak ktoś się interesuje tą relacją ;-)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
22-10-06 11:30  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Siemka
Pomost na śródokręciu gotowy. Wykonałem też koło sterowe metodą Korsarza (dzięki za poradę). Banderę dokleję na końcu (z wiadomych względów ;-))
[URL=www.fotosik.pl][/URL]




Teraz zabieram się za wyższe poziomy nadbudówki dziobowej.
Ps. Przepraszam, że nie kadrowałem i nie kompresowałem zdjęć, teraz znalazłem fajny program pakietu Microsoft Office 2003, w którym można łatwo obrabiać zdjęcia.


Pozdrawiam Chrisss

--

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (22-10-06 11:32)

 
22-10-06 12:33  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no i sliczne kółeczko. nawet niewiem czy nie za ładne bo niepasuje do reszty modelu- stary łamliwy karton, druk itp. [nie mowie oczywiscie o wykonaniu modelu bo to -wbrew wszystkiemu- jest dobre] ;] moim zdaniem powinieneś wziac sie za Garlanda z Qestu. ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
22-10-06 18:07  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarz mam Garlanda z Questu, ale troche się boję wziąć go na tapetę żeby go nie zniszczyć, więc wolę poćwiczyć na MM-ach. Wiem że ten model nie jest idealny, przedewszystkim retusz za bardzo rzuca się w oczy, ale w następnym modelu się poprawię.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
25-10-06 19:32  Re: [relacja ] ORP Garland - MM 9-1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nie wiem jaka to farbka, ale pewnie za gęsta. Ja używam farbki wodnej - akwarelki - i przy odpowiednim rozwodnieniu zostawia ładny retusz bez przerw i niedoróbek.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


_____________________________
Edited by Rafael - Korsarz, zwroc czasem uwage na duze litery i znaki przestankowe - wtedy nieco lepiej sie czyta ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024