FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-07-06 23:13  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam serdecznie,

Dziś zaatakuję Was drodzy Forumowicze serią zdjęć Hellcata, kończących jego budowę.


Uprzejmie donoszę, że rurka Pitota została poprawiona do stanu „jak trza” ;-)
Niestety Mariuszu, wcześniejsza propozycja TADa zmiany wyglądu rurki Pitota, o której pisałem, pod wpływam niezbitych dowodów i miażdżącej dokumentcji zdjęciowej "by Gienek" (dziękuję Gienku) zostałe odrzucona. Rurka Pitota już w stanie przedrewolucyjnym:



Teraz (wreszcie) model w całej krasie:



I jeszcze raz szczegółowo:



Tu rozgrzewający silnik - chce wreszcie wzbić się w przestworza: ;-)



No i kilka zdjęć na tzw. wolności:



Pozdrawiam serdecznie
Glutation

P.S.
Przypominam, że to jeszcze nie koniec relacji. Pracuję nadal nad czymś związanym z tym modelem. Niedługo sekret się wyjaśni...

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
24-07-06 23:51  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Lancaster 

 

Te zdjęcia z pleneru możesz z powodzeniem dac histerykom zeby sobie łamali głowy skąd pochodzą :P

 
25-07-06 02:10  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piekna ''DIABLICA'' .................

Swietnie by wygladala na pokladzie lotniskowca .............typu ''ESSEX'' ...............;-D

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-07-06 08:30  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Janisz .... w skali 1:33 ;-)
Glutation świetny model , moje gratulacje.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
25-07-06 08:44  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie,

Bardzo dziękuję za wszelkie miłe słowa pod adresem mojego modelu :-)
Przyjemnie jest wiedzieć, że moja praca się Wam podoba. ...a ja umiem zlepić lepiej, lub gorzej jakiś model ;-)

... wiecie, z tym pomysłem pokładu 1:33 to wcale nie jesteście tak odosobnieni... ;-)

Pozdrawiam
Glutation

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
28-07-06 21:10  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam serdecznie,

Dawno nic nie pokazywałem, więc czas najwyższy (choć to już sprawy nieco inne).
W związku z podjętą decyzją o ludzkim traktowaniu i przechowywaniu modelu Hellcata, aby dożył sędziwej starości, postanowiłem wykonać dla niego mieszkanko:



Dół jest moim rękodziełem (takim sobie), ale góra jest wykonana przez dzielnego Pana szklarza ;-)

Mieszkanko to będzie wypełnione elementem plastycznym - fragmentem pokładu lotniskowca:



W puste miejsca między deskami pokładu (te czarne pasy) wklejone będą listwy (malowane jakimś ciemnym metalicznym kolorem), których dzierganie - o Bogowie! – doprowadza mnie do ekstazy:



Tak przy okazji: czy te perforowane listwy rozdzielające „sekcje” pokładu były jakimś zabezpieczeniem/odpływem na wypadek rozlania się paliwa?

Pozdrawiam serdecznie
Glutation

--

Baka ni tsukeru kusuri wa nai

Post zmieniony (28-07-06 21:12)

 
21-05-07 22:52  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich ponownie w swojej zakurzonej relacji ;-)

Model Hellcata prawie rok temu skończony, a dopiero dziś doczekał się obiecanej podstawki.
Wycinanie otworków w listwach nie było nawet takie straszne. W każdym razie z perspektywy czasu tak to wygląda ;-) Gorzej było z tekturą, z naklejonym pokładem. Zmieniła ona sobie, jak gdyby nigdy nic, kształt w radosne fale i musiałem potraktować ją spryskiwaczem z wodą oraz uniwersalną prasą z książek. Po nocy takiego traktowania, jeszcze wilgotną, nakleiłem przy pomocy solidnej warstwy Pattexu na sklejkę i pozwoliłem wyschnąć. Teraz, jak widać jest ok.
Czynności końcowe, tj.: malowanie listew między deskami, naklejanie ich na pokład, a następnie malowanie pokładu i brudzenie go przebiegło już bez zakłóceń. Zdjęcia poniżej:



Niniejszym postem definitywnie kończe przygodę z tą relacją.

Pozdrawiam serdecznie
Glutation

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
21-05-07 23:03  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

witam !

Duzo kosztowała Cie ta gablotka (pytam o oszklenie)?

--
Pozdrawiam !

 
21-05-07 23:18  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Świetny! Gratuluję!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-05-07 03:24  Re: F6F-3 Hellcat - relacja
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak przy okazji to te perforowane listwy sluzyly do mocowania samolotow do pokladu. Lina z oczkiem wchodzila w ten otwor w ksztalcie litery U, potem naciag liny i samolot zamocowany "na sztywno". Podstawka piekna :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024