FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-03-06 08:59  [Relacja/Galeria] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam serdecznie i zapraszam na relację z budowy modelu Miga-29.

Zapowiedzi wydawców zawsze mogą narobić nam smaku na różnego rodzaju modele. Nie inaczej było w przypadku tego tematu. Żywa legenda, czyli Mig-29. Wydany był wielokrotnie, ale zawsze zostawiał jakiś niedosyt. Z małym wyjątkiem...
Na początku lat 90 pojawiło się na krótko wydawnictwo, które pokazało, że można robić naprawdę świetne opracowania- DESIGN.
Do dziś nie ma lepszego wydania tej maszyny.

Model miał dla mnie jednak poważną wadę- czerwone gwiazdy na skrzydłach. Jako, że od zawsze mieszkałem bardzo blisko 23 bazy lotniczej w Mińsku Mazowieckim, na której stacjonuje 1 Eskadra Lotnictwa Taktycznego, to bardzo chciałem mieć na półce w domu model pomalowany w jej barwy. I tu pojawił się problem, bo żaden wydawca nie pokusił się o opracowanie w tej kolorystyce. Owszem w 2002 roku Mały Modelarz wznowił stare wydanie w nowych, polskich barwach, ale miało ono niewiele wspólnego ze stanem faktycznym.
Pozostało więc tylko jedno wyjście:
Wziąć najlepsze wydanie miga i zrobić mu polskie barwy.
I tu w ruch poszedł skaner i programy graficzne. Jaki jest efekt prac pokaże ta relacja.
Model będzie przedstawiał maszynę z numerem 77 z Mińska Maz. (fotka poniżej)



Oto pierwsze efekty pracy przy modelu:



Zapraszam.

--

MIG-29

Post zmieniony (30-03-09 15:11)

 
23-03-06 09:29  Re: [Relacja] polski MIG-29
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Design... Skleiłem kiedyś ich F-5E - na owe czasy jak nawet na dzisiejsze, jest to model doskonały i z nwatorskimi rozwiazaniami - ten Mig jak mniemam też. Licza części składowych fotela, albo podwozia mówiła sama za siebie. Co prawda ich "Czapla" jest na miarę ówczesnego MM:) Czy model będziesz robić z oryginału czy całość drukujesz - chodzi mi o to, że moga być problemy ze zgodnością kolorów dodrukowywanych części z polskimi znakami.

PS. Ten F-5E jest jeszcze do kupienia:)

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (23-03-06 09:33)

 
23-03-06 10:20  Re: [Relacja] polski MIG-29
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Opracowanie jest rewelacyjne. Wcale nie widać, że ma już tyle lat. Model jest przemalowany i wydrukowany w całości od podstaw. Nie powinno być problemów ze zgodnością kolorów.

 
24-03-06 11:44  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dla zainteresowanych oryginalna okładka:



A teraz postępy w pracy przy modelu:



Udało się okleić trochę poszycia wokół kabiny. Spasowanie elementów jest wzorowe. Wszystkie widoczne błędy wynikają wyłącznie z mojej niedokładności. Jak na razie przy modelu pracuje się bardzo przyjemnie.

--
MIG-29

 
24-03-06 13:08  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dla mnie miodzio. Będę śledził Twoje postępy w pracy. Jestem niezmiernie ciekaw nowego kakmuflażu.

--
Lotnictwo, czołgi

 
25-03-06 10:41  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wykonałem ramkę wokół kabiny pilota. Spasowanie części jest nie do opisania. Same wskakują na swoje miejsca. Nie udało mi się jednak uniknąć małego błędu. Widoczne przesunięcie plamy kamuflażu na pierwszej fotce, jest efektem delikatnego przycięcia poszycia. W przyszłości postaram się unikać takich pomyłek. No i jeszcze to, co tygryski lubią najbardziej... Syrenka nieistniejącego już 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.



--
MIG-29

 
25-03-06 16:21  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ukasso istnieje mozliwosc nabycia Twojego poprawionego modelu ?
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci!

--
Pozdrawiam !

 
25-03-06 16:51  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Na razie wstrzymam się z udostępnianiem przemalowanego miga. Najpierw chcę go zbudować i poprawić ewentualne błędy w malowaniu.

--
MIG-29

 
27-03-06 13:59  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A oto co do tej pory zrobiłem:



Wnętrze kabiny klei się przyjemnie. Obrazki zawarte w instrukcji wyjaśniają dość dokładnie jak zamocować poszczególne części. Są jednak wyjątki. Przy niektórych elementach trzeba było nieźle pogłówkować, żeby je odpowiednio uformować. Do zrobienia został jeszcze fotel pilota i kilka drobiazgów.

--
MIG-29

 
28-03-06 11:48  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To już ostatnie zdjęcia z budowy kabiny. Fotel K-36 zrobiony.



A tak prezentuje się gotowe miejsce pracy pilota.



Od teraz powinno już być mniej monotonnie, bo będę się brał za resztę kadłuba. Prace powinny więc nieco przyspieszyć. Jak będzie na prawdę, to się zobaczy. Większość osób na tym forum wie jak ciężko nieraz wygospodarować trochę czasu na klejenie.

--
MIG-29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024