FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-04-06 13:42  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
Sebastian Cz. 



 - 16

Na mocne to rzeczywiscie wyglada, ale w miejscu wneki podwozia glownego z lewej strony wrega jast chyba troche do srodka wgieta. Czekam na dalszy efekt pracy. Powodzenia

--

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (01-04-06 14:38)

 
03-04-06 10:18  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sebastian1987-jeśli chodzi Ci o tą długą wąską wręgę, na której będzie zaczynać się skrzydło, to faktycznie jest ona wgięta do środka. Jednak nie tylko z lewej strony, ale i z prawej. Może nie widać tego dokładnie na fotkach. Tak właśnie powinien wyglądać szkielet według wycinanki.

Okleiłem dwa pierwsze elementy poszycia na szkielecie i połączyłem je z przednią częścią samolotu.






Był to najtrudniejszy jak dotąd etap budowy. Nie obyło się niestety bez komplikacji. Nie wiem gdzie dokładnie popełniłem błąd, ale za nic nie mogłem dopasować przedniej i tylnej części kadłuba bez kilkumilimetrowej szpary. Jedynym ratunkiem okazało się rozcięcie i przycięcie części 40a. Aby było to jak najmniej widoczne, cięcie zrobiłem na lewej krawędzi natarcia. W rzeczywistości nie wygląda to źle i nie rzuca się zbytnio w oczy. Na zdjęciach poniżej dokładnie widać przecięcie. Łączenie nie wyszło mi zbyt ładnie, ale po nerwach, jakich się nabawiłem przy łączeniu przedniej i tylnej części samolotu, nie miałem już siły tego poprawiać.




--
MIG-29

 
03-04-06 10:45  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Pieknosci - cieszy mnie jako fana rurek taki wysyp migow nagle :)) i to jeszcze w roznych malowaniach. Tylko jedna mala uwage mam - jesli bedziesz robil samolot stojacy na podwoziu to fajnie by bylo wyciac i odgiac zaluzje wlotowe na gornej powierzchni skrzydel zamiast robic otwarte glowne wloty powietrza - wtedy bardziej by to przypominalo rzeczywistosc :)

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
04-04-06 12:37  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

robal-to, że samolot stoi na ziemi nie oznacza, że żaluzje muszą być otwarte. Mogą być one w dowolnej pozycji niezależnie od sytuacji. Na zdjęciach poniżej widać wyraźnie, że są zamknięte, mimo iż samolot nie jest w powietrzu.




Mój mig mimo wypuszczonego podwozia będzie miał zamknięte żaluzje. Co do wlotów powietrza, to się jeszcze zastanowię i zobaczę jak będą wyglądać w obydwu pozycjach.

Prace przy modelu powolutku idą naprzód. Udało się dokończyć owiewkę kabiny pilota. Wykorzystałem do tego gotową wytłoczkę firmy Gomix.





Co ciekawe zamówiłem sobie taką samą do miga z Małego Modelarza i wygląda ona zupełnie inaczej. Dwa modele tego samego samolotu i dwa całkowicie inne kształty. Ta z MM jest zdecydowanie większa i ma za mało "kropelkowy" kształt.



Poza tym okleiłem już prawie do końca górną powierzchnię kadłuba. Została tylko końcówka. Na tym etapie obyło się bez większych trudności. Części wzorowo do siebie psują. A odwzorowanie w stosunku do prawdziwego samolotu stoi na najwyższym poziomie.




--

MIG-29

Post zmieniony (04-04-06 13:17)

 
04-04-06 15:04  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
Seweryn 

 

Piekna robota :-) i nie mam tu na mysli czysto modelarskich umiejętności, które posiadasz wysokie, ale całego przedsięwzięcia. SUUUUUUUUUPER

--
Seweryn

 
12-04-06 10:50  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ostatnio prace trochę zwolniły, ale wcale nie oznacza to, że straciłem zapał do budowy. Chęci są, tylko czasu brak. Ale na szczęście udało się coś zdziałać. Powstały stateczniki pionowe wraz z kilkoma antenami umieszczonymi na ich końcu. Tutaj nie było większych kłopotów z montażem. Wszystko dobrze pasowało.




No i w końcu widać polską szachownicę :D

--
MIG-29

 
12-04-06 17:40  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
Seweryn 

 

Genialne !!!!

--
Seweryn

 
12-04-06 21:45  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

budowla wygląda niesamowicie - polskie szachownice na niej też !!!

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
14-04-06 15:22  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Gondole silników wraz z wnękami podwozia gotowe. Główne chwyty powietrza, podobnie jak górne, wykonałem jako zamknięte. Czyli samolot będzie w całkowitym spoczynku.



Całość, po zmontowaniu dokleiłem do reszty samolotu. Nie było to łatwe zadanie. Wprawdzie silniki pasowały dość dobrze, ale wklejenie ich przysporzyło trochę problemów. Na ostatniej fotce widać, że wręgi OL i OP nie są w jednej płaszczyźnie z ostatnią wręgą kadłuba. Nie wiem z czego wyniknął ten problem, bo reszta zeszła się bez problemu. Zauważyłem, że w relacji moresa także występuje ten błąd, ale w nieco mniejszym stopniu. Może to być wada opracowania. Różnica zostanie zniwelowana podczas montażu dysz wylotowych.



To już ostatnie zdjęcia przed Wielkanocą, więc życzę wszystkim oglądającym WESOŁYCH ŚWIĄT

--
MIG-29

 
20-04-06 10:51  Re: [Relacja] polski MIG-29 (Design)
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Pora na kolejne fotki z budowy.
Święta nie sprzyjały zbytnio postępom w pracach. Obżarstwo i lenistwo górowało. Ale udało się coś tam dłubnąć. Zrobiłem hamulec aerodynamiczny wraz z osłonką spadochronu oraz stateczniki poziome.



W dalszej kolejności będę się brał za dysze wylotowe silników.

--
MIG-29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024