FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-04-09 23:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Koszałek, jaką tekturę zastosowałeś na podposzycie? Zwykłą czy piwną?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-04-09 23:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ceva
Dennica - piwna, wzmocnienie burt- introligatorska, wyełnienie pomiędzy dennicą a burtami - tektura z reklamowego stendu ( jednostronnie kredowana ) gr. dokładnie przed chwilą zmierzyłem 0,67mm. Całość klejona Patexem expres.
Z Poważaniem
Koszałek

 
03-04-09 07:35  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Postąpił bym dokładnie tak jak pisze Jarod. Nawet wklęsłość 0,2mm potrafi nieładnie zarysować się na poszyciu. To tak jakbyś kleił na zakładkę. Pomyśl o taki finalnym oklejeniem podposzycia. Potem szlif i można czymś lekko zaimpregnować, żeby papier nie był bardzo kosmaty. Według mnie powinieneś doprowadzić kadłub do takiej postaci, aby kładąc np linijkę na wręgach nie miał prześwitu na podposzyciu - zwłaszcza na prostych odcinkach kadłuba, gdzie zapadnięcia są mocno widoczne.

--
pzdr
Kemot

 
21-06-09 18:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Prace w stoczni trwają cały czas. Tylko fotoreporter nie nadąża z dokumentowaniem postępów. Na tą chwilę ukończyłem montaż podposzycia . Pomny rad kolegów Kemota i Jaroda starałem się uzyskać jak największą gładkość powierzchni bez szlifowania wręg czy podłużnic . Całość była naprzemian caponowana i szlifowana. Ubytki wypełniałem stosując metodę "kartonowego szpachlowania". Co to oznacza ? Wszelkie ubytki uzupełniałem różnej maści tekturą i kartonem a potem szlifowałem do poziomu wręg. Nie wynika to z mojej ortodoksyjności kartonowej a jedynie z faktu, że przy tej metodzie nie trzeba czekać na schnięcie szpachlówki. Tektura piwna bardzo dobrze się obrabia !. Poniżej kilka zdjęć z postępu prac
, , ,
, , ,
, , ,
Na ostatnim zdjęciu starałem się pokazać iż udało się uzyskać idealną linię przebiegu podposzycia w stosunku do wręg i to nie kosztem szlifowania tych ostatnich a właśnie podposzycia. Na koniec jeszcze jedno pytanie do kolegów, którzy używają do gruntowania caponu. Jak zachowują się białe powierzcnie zagruntowane caponem w miarę upływu czasu? Czy nie żółkną?. Oczywiście oczekująć na pytania i konstruktywną krytykę
Z Poważaniem
Koszałek



Post zmieniony (21-06-09 18:46)

 
21-06-09 22:45  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Tak przeczytałem o tym "kartonowym szpachlowaniu" ;) i tknęło mnie żeby sie podzielić swoim niezafajnym doświadczeniem z tym sposobem.
Też wyrównywałem powierzchnię podposzycia naklejając miejscami płaty kartonu i szlifowałem ję do uzyskania zadowalającej gładkości - ale dopiero oklejenie kadłuba pokazało jak niedokładnie oszlifowałem kadłub.

Przyklejane cała powierzchnią paski poszycia jakoś tak zaczęły mi przylegać do podposzycia że bezlitośnie uwidoczniły wszystkie "granice/obwódki" łat, pomimo że wydawało mi się że ładnie je zeszlifowałem/zrównałem mimo wszystko po oklejeniu pokazały się nierówności, dlatego zwróć szczególną uwagę na tym etapie na równość zeszlifowywania tych łat kartonowych, bo później nie ma szans zamiast zamaskować mały uskoczek on zostanie nieładnie uwypuklony :)

Oczywiście patrząc na Twoją pracę wydaje mi się że nieporównywalnie bardziej przyłożyłeś się do wyrównania swojego podposzycia ale w myśl zasady lepiej dmuchać na zimne skrobnąłem co nieco od siebie, myśle że nie zaszkodziłem ;)

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
22-06-09 19:46  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Varran Twoja informacja jest jak najbardziej cenna. Juz wcześniej zastanawiałem się czy przklejać całą powierzchnią poszycie , czy tylko na krawędziach. Twoje uwagi przkonują mnie do wyboru tej drugiej koncepcji. W dalszym ciągu ponawiam pytanie o caponowanie białych powierzchni. W oczekiwaniu na opinie i pytania
Z Poważaniem
Koszałek

 
23-06-09 09:18  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Teoretycznie nie powinno. Dlatego teoretycznie iż zadaniem Caponu jako lakieru do drewna jest zapobieganie zmiany barwy właśnie tego materiału. Tak więc zakładam, że żółknąć nie powinien.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
11-07-09 18:21  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Jakie wymiary ma ten model?

--

 
14-07-09 20:00  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale ale aktualnie urlopuję i odpowiedzi udzielam z "drogi"
Wymiary modelu:
długość 138,5 cm
szerokość 14,7 cm
Z Poważaniem

Koszałek

 
21-09-09 22:07  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Witam po dłuższej przerwie w relacji. Prace w stoczni trwają cały czas choć tempo daleka odbiega od moich planów. Przygotowania do oklejenia kadłuba , rozpocząłem od wypełnienia pokładów , które będą zasłonięte częściowo przez burty lub , które technologicznie muszą być doklejone przed burtami. poniżej kilka zdjęć.
, , ,
,

No a potem zaczęła się zabawa z poszyciem.

, , , ,
, , ,
Tu muszę oddać rację kolegom , którzy uprzedzali mnie że jest dokładnie zaprojektowane. Prawda!!! Tu nie ma miejsca na pomyłki. Minimalne szczeliny ( poniżej 0,1 mm ) pomiędzy segmentami , których pomimo wysiłków nie udało mi się zniwelować , spowodowały że na dziobie zostało mi około 1mm poszycia za dużo. No ale z tym można sobie poradzić . Jeszcze raz powtarzam oklejki są zaprojektowane idealnie i nie ma tu miejsca na niedokładności. Mam natomiast małe pytanie. Czy ktoś kto buduje model odnalazł na arkuszach części będące osiami steru oraz czym wypełnić ( od środka tzn. od strony śruby Krawędź będącą zawieszeniem steru ? Na koniec jescze jedna uwaga, która już kosztowała mnie trochę niepotrzebnej pracy. Na arkuszach znajduję się elementy oznaczone * tzn. podkleić tekt. 1mm, natomiast z opisu wynika - podkleić do grubości 1mm ! Tego trzeba się trzymać bo w tym modelu 0,1 czy 0,2mm to naprawdę istotna różnica. Jak do tej pory nie znalazłem żadnych problemów ( no może poza moim brakiem umiejętnoci ). Mogę tylko dodać , że model należy do bardzo wymagających. Praca nad podposzyciem opłaciła się. Kadłub nabrał sztywności a oklejanie jest znacznie ułatwione. Oczekując na konstruktywną krytykę
Z Poważaniem
Koszałek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024