ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 38Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
13-03-22 12:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Nie umiem powiedzieć kiedy będzie ostateczne rozwinięcie.
Ciągle jak rozwijam, to wychodzą drobiazgi - takie jak np. nie zaznaczenie na jednym z elementów miejsca naklejenia drugiego.
Drobiazgi, ale upierdliwe. Bo czasami zmuszają do kilkukrotnego rozwijania tego samego elementu.

Tak patrząc na ten model zastanawiałem się nad tym jak by mogła wyglądać prowadnica kolejowa dla takiego ciągnika.
Bo 152-ka jest niewiele mniejsza niż C7P: [C7P] 4600x2410x2400 <=> [PZInż 152] 4135x2120x1775
Więc może ta sama co dla C7P ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
13-03-22 13:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Według mnie to kwestia szerokości najazdu i przeniesienia napędu z ciągnika na drezynę. Na tym etapie jednak chyba nie myślano o takich rzeczach jak drezyny.Nic nie piszą o takich eksperymentach. Raczej skupiono się na dopracowaniu konstrukcji. Więc lepiej nie zapuszczać się na takie "głębokie wody".

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-03-22 20:58  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, odłóż te dywagacje co by było gdyby babcia miała wąsy, na bok i skup się na samym PZInż-152, bo mi na ten moment brakuje dość istotnych części do zakończenia wózków jezdnych:
-> na czym mam zamocować koła nośne do wahaczy? Brakuje osi do kół.
-> czy pomiędzy tymi rogami, na wahaczach, nie powinno być jeszcze amortyzatorów drgań w postaci sprężyn? Coś takiego dopatrzyłem się na zdjęciach.
-> w 4TP i na 152ce pomiędzy kołami jezdnymi z osi wahaczy wystaje taki trzpień, aż po za obrys samych kół z felgami. Jest dobrze widoczny na zdjęciach. Niby miejsce na części zaznaczone, ale co tam przykleić?
-> czy same wahacze mają tak ściśle przylegać do kadłuba? Czy jednak powinien tam być jakiś dystans, łożysko?

To tyle co potrzebuję na już. Ale pewnie coś jeszcze wyjdzie w praniu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-03-22 00:35  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, i co dalej?
https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/527792278920555

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-04-22 00:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Przepraszam, ale ostatnie dwa tygodnie były na tyle intensywne u mnie w pracy, że nie miałem czasu żeby się po przysłowiowej d** podrapać a co dopiero mówić o projektowaniu. :(

Mam nadzieję, że najgorsze już za mną i będzie trochę więcej spokoju to pokończę brakujące elementy ze 152-ki

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-04-22 18:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyły mi się części:

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/535517931481323

...choć i tak kilka drobiazgów dodałem od siebie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-22 08:34  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak się zastanawiam?
Rzućcie okiem na mojego Ansaldo MIAS w relacjach, czy ten kolor był by przesadzony dla PZInż322?

--
GG 6801515

 
06-04-22 10:37  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Patrząc po tym "jaśniejszym" zdjęciu z FT-17 wydaje mi się 'ciut' za ciemny ...
Ale to może być też efekt odwzorowania barw na monitorze.

Swoją drogą przydało by się zrobić jakiś wzornik RGB/CMYK dla kolorów polskiego sprzętu pancernego (i może nie tylko pancernego) i zacząć go stosować wszędzie?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
06-04-22 11:40  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gdzieś mam taki wzornik dla barw kamuflażu od Pawła Mistewicza i moim zdaniem jest on najlepiej wyważony z dostępnych, kolory stonowane i współgrające z sobą tak jak w modelach Pawła.

--
GG 6801515

 
06-04-22 22:49  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jarosłav,jeżeli potrzebujesz "wzoru koloru" to spojrzyj na "moją 155-kę" stronkę wcześniej. To ten sam kolor co stosowany w "plamiastym" kamo w Wojsku Polskim od 1936 roku,aż do tego nieszczęsnego września 1939 r. Tym kolorem malowano też ciężarówki i artylerię, także pojazdy prototypowe.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 38Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024