ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 38Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
18-02-22 17:24  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No,chodziło mi o to ,czy można będzie się "posiłkować" elementami 4TP do 152-ki i odwrotnie. Zamierzam kupić 4TP,żeby ciągniczek nie czół się samotny :)) Dla tego pytam o ewentualne różnice między tymi konkretnymi trzema modelami.
A że Twój model powstaje na podstawie analizy zdjęć, to akurat nie zaskoczenie. 4TP też z pewnością projektowano na podstawi zdjęć i różnych obliczeń i domysłów. Ważne,że powstają,że są ludzie tacy jak Ty ,którym się chce z "odmętów zapomnienia" wyciągnąć takie CACKA . Z niecierpliwością czekam aż skończę obecny projekt i wezmę się za 152-kę.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
19-02-22 13:14  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku i jak idą prace nad rozwijaniem wnętrza i detali?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-02-22 11:21  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Przepraszam ale od piątku rana w zasadzie nie miałem dostępu do kompa :(
W pliku wnetrze2.pdf jest:
- brakujący element kadłuba (to długie na dole - Chopin w Twoim wypadku trzeba w odpowiednie miejsce wkleić sam segment "A" .
- poprawiona podłoga
- skrzynka ze wskaźnikami
- kierownica (oznaczona K1..K8) (*) - podkleić zwykłym kartonem.

Zanim zaczniecie 'ciąć' nawet wirtualnie - sprawdźcie czy wszystko jest jasne.

Miłej nocy, znaczy się dnia, eee - już sam nie wiem czego ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-02-22 11:32  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dnia ,szanowny kolego :) Wrzuciłem Ci coś na pocztę,może się przydać.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
21-02-22 12:01  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Tak, patrzyłem dziękuję :)
Do rozwinięcia zostało:
- wiatrochron przedni (z szybą)
- reflektory
- sygnał dźwiękowy

Do poprawy (w trakcie) :
- osłona silnika

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-02-22 18:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i widzisz Wojtku... ;-) Z każdego szamba da się wyjść ;-P

A tak na poważnie, to tak miałem zamiar to właśnie zrobić, że tylko dokleić tę część pod okapem, więc wielkiej krzywdy nie doznałem ;-)

Do mnie dotarły wreszcie sztance do biopsji, więc mogę śmiało zabierać się za koła podtrzymujące :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-02-22 20:52  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku, w C2P jest taki sam klakson (sygnał dźwiękowy). Jeśli chcesz to służę Ci zdjęciem części ,a nawet skanem. Reflektor - szperacz też były analogiczne w tych pojazdach,ale ten z C2P ni groma nie przypomina oryginału - nawet po dużej dawce alkoholu,no po prostu nie przypomina. Dla tego poczekam ,aż zrobisz ten szperacz. Ewentualnie mogę zrobić zdjęcia z WLU o C2P tego szperacza i podesłać.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
03-03-22 13:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Witam,

"Jak ktoś się spieszy to się diabeł cieszy" - tako powiada stare mądre przysłowie.
Wczoraj, a w zasadzie to dziś w nocy pomyliłem pliki 152-ki i nadpisałem nowy starym. Na całe szczęście 'straty' są niewielkie. I będę się starał je jak najszybciej 'odrobić'.

Czy ktoś ze śledzących moje potyczki z modelem sprawdzał jak się sprawuje koło napędowe? I czy pasuje do gąsienic QŃa ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-03-22 17:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyłem rolki podtrzymujące, zabieram się za koła nośne. Do stonóg jeszcze daleka droga, ale korektę zębów będę mógł zrobić sam. Jak ogarnę czasowo się, to podeślę Ci pliki z naniesionymi moimi uwagami i poprawkami. Raczej nic, co by wymagało zmiany w projekcie, a tylko poprawiało ergonomie montażu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
03-03-22 17:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nie wiem jak wyjdzie spasowanie Twoich napędówek z gąskami Qnia, ale do gąsek 4TP ze Sklej Model powinny pasować. Po za tym ,jak by co w 4TP też jest opcja pojedynczych ogniw.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 38Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024