ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 38Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
07-04-22 07:26  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brakuje tylko kluczowej informacji: jaka to farba... U Adama Jońcy tych odcieni przewija się cała masa i nie ukrywam, że myśmy z Wojtkiem zęby zjedli na tym temacie już lata temu.... Kolor w okolicach H-150 wydaje się najbardziej "sympatyczny" ale nie możesz być go tak do końca pewnym. Robiłem kiedyś na zajęciach próby wg instrukcji z bodajże 1926? roku czyli ugier i umbra 2:1 w pokoście lnianym i to też dawało różne wyniki od ciemnej zieleni po sraczkę w stylu H-155... Prawdy nie dojdziesz, bardziej mi chodziło o możliwość zużycia połowy słoika farby dla której zastosowania już raczej nie znajdę :P

--

Post zmieniony (07-04-22 07:29)

 
07-04-22 14:44  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Co do Twojej "połowy słoika farby" to Ci nie pomogę. Natomiast ja maluję modele farbami akrylowymi HATAKA. W tym konkretnym przypadku to B-085 Polish AFV Khaki Green.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-04-22 15:25  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki, sprawdzę czy są w Poznaniu dostępne ;)

--
GG 6801515

 
07-04-22 16:04  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na alleżdrogo są dostępne. Wpisz hataka B085 i wyjdzie Ci tego trochę. Tylko pytanie czym malujesz. Jak pędzlem to ok,ale jeśli aerografem to zamiast B szukaj A lub C.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
07-04-22 16:12  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobrze wiedzieć, nie malowałem jeszcze Hatakami. Powoli zjeżdżam z Humbroli, z których najstarsze pamiętają '96 rok :D

--
GG 6801515

 
07-04-22 23:03  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

1996 rok ?!!! To to jeszcze zdatne do użytku ?!!! Kiedyś bawiłem się troszkę REVELami i Humrolami, ale to był krótki epizod mego życia. Więcej wiem o użytkowaniu farb w spreju. A Hataki zacząłem stosować za namową kolegi plastikowca. Są o tyle fajne,że mają w ofercie kolory stosowane w pancerce Polskiej z 20 lecia międzywojennego i obecne NATO-wskie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-04-22 23:19  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam. Kilka nowych fotek 152-ki. Nie będę "gorszy" od Chopina :))))) Choć mam wrażenie,że model Chopina jest "precyzyjniej" zrobiony.



I takie porównanie PZInż 152 z C2P.



--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-04-22 14:27  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus ja robię dokładnie tak, jak fabryka dała. Nie dodaje nic od siebie, bo traktuje ten model jako surówkę. Dlatego tak niecierpliwie czekam na kolejne części. Ty robisz tzw scratch build, więc ciężko robić porównania i oceniać, który "lepszy" lub "gorszy". Surówka zawsze zostanie gdzieś z tyłu (choć ja osobiście uwielbiam surówki, i uważam, że można by utworzyć oddzielną klasę modelarską).

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-04-22 16:02  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to jest nas dwóch :) Ja czekam na wiatrochron. I zastanawiam się jak zrobić opończę (materiałowy dach) i jej szkielet - oczywiście w wersji złożonej.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-04-22 20:52  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

W jakiej formie zrobić amortyzatory ?
Walca o średnicy 2 i 4mm, czy w formie zwijanej spiralki ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 38Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024