ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 38Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
15-02-22 15:22  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Musze pomyśleć, bo nie wiem na ile to moje błędy, a na ile nieścisłości projektu. Przede wszystkim Wojtek projektuje na tak zwane 0.0 -. zero kleju, zero luzu, co ma swoje zalety i wady: mamy zapas na korekty, ale nie wybacza braku precyzji.
Dodatkowo to jest szkic do modelu więc niektóre rozwiązania wymagają korekty: np. osłona silnika, wisi w powietrzu i ja dorobiłem wręgi podtrzymujące. Na pewno miałem potkniecie z prawą ścianką (patrząc z perspektywy kierowcy), na błotniku. Wyszła mi za długa o jakieś 0,5-1.0 mm. To zresztą widać na zdjęciach, że trochę pręży z przodu. Podłoga w przedziale desantowym nie doszła mi do tylnej ścianki i jest szpara około 2,5 mm. Na pewno źle jest rozwinięta przednia oklejka skrzyni biegów; jest za krótka. No i łożyska w zwolnicach to jest sztuka dla sztuki. Wystarczą dwa podklejone krążki i oklejka. No chyba, że ktoś chce zrobić działające łożyska ;-) to jak najbardziej jest OK ;-)
Ogólnie klei się przyjemnie.
No ja czekam tylko na zmiłowanie Wojtka, żeby uzupełnił wnętrze o resztę widocznych detali, nawet jeżeli miało by to być SF ;-)
A w miedzy czasie skleję sobie koła i resztę detali zawieszenia.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
15-02-22 18:45  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki.Tak,tę podłogę to widziałem na zdjęciach i byłem ciekaw co poszło nie tak.Ale błotnika nie zauważyłem. Co to za "krążki" są za oparciem desantu na lewym błotniku? Czyżby pod podłogą był zbiornik paliwa?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-02-22 19:59  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To dekle zewnętrznych sprzęgieł w zwolnicach ;-) Zapomniałem wyjąć do zdjęcia :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-02-22 13:29  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojtku,zajrzyj na pocztę. Daj znać czy wiadomości doszły.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-02-22 13:39  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Właśnie się zorientowałem, że chyba zap***łem totalnie sprawę. :(
Wychodzi mi, że w opublikowanych plikach wanna kadłuba nie ma drugiej warstwy dennej - tej samej, która przechodzi w zakończenie przedziału bojowego oraz wzmacnia przód kadłuba a do którego w środku ma być mocowana kierownica i wskaźniki pracy silnika ....

Ale wstyd .... :((
Ciekawe ile jeszcze takich 'klocków' zostawiłem ...

P.S.
Rodrus - już patrzę.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-02-22 14:23  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

Bardzo Was przepraszam, ale zawaliłem i to jest moja wina.

Rozwijając kadłub nie dołączyłem jednego elementu który powinien być wklejony do wnętrza a na dokładkę nie dopasowałem podłogi do kształtu kadłuba.
https://drive.google.com/file/d/146Bo2hWwqdVJqgx5Zdevlr2iQU1yiP7b/view?usp=sharing
To jest rysunek obrazujący co zawaliłem brak tego elementu wpływa na niemożność zainstalowania kierownicy (nie ma jej jak umiejscowić, nie ma jak zamocować pedałów i skrzynki ze wskaźnikami)
I teraz nie wiem co zrobić.
Bo o ile jestem w stanie dołożyć ten element pod przednim pancerze, żeby było jak zamocować (przynajmniej w jednym punkcie) kierownicę i zestaw wskaźników o tyle wklejenie czegoś 'pod' podłogę będzie trudne.

Dla tych co jeszcze nie zaczęli 'ciąć' modelu - proszę o wstrzymanie się.
Dziś najdalej w piątek zamieszczę poprawki i resztę elementów (kierownice, wskaźniki, sygnał dźwiękowy, reflektory i wiatrochron)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
16-02-22 14:28  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Uffff !!! Dobrze,że utknąłem z aktualnym projektem :))) i nie zacząłem chlastać 152-ki. Chopin,współczuję :(

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-02-22 16:13  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No nic... Wojtek dostanie po uszach i tyle ;-)

Wojtku rozwija to co masz, a ja zobaczę co się da z tym zrobić, żeby wkleić w kadłub, który już mam sklejony.

Ja zabieram się za rolki podtrzymujące i koła nośne. Napinacz i koła napinające oraz napędowe zostawiam na koniec, jak już będę miał gotowe stonogi, bo do nich trzeba je będzie dopasować.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
18-02-22 11:38  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pytania do wszystkich zainteresowanych projektem 152-ki.
- Tak się zastanawiam,w jakim stopniu model PZInż 152 byłby kompatybilny z modele czołgu 4TP z MM-a lub Sklej Model ?
- I który model 4TP jest lepiej opracowany,ten z MM-a czy ze Sklej Model?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
18-02-22 12:09  Odp: [model] Nauka Rhino - efekty [PZInż-152]
Wojciech Cięciwa   

W jakim stopniu kompatybilny ( - co to ma znaczyć?) to nie mam pojęcia.
Starałem się go robić od samego początku w oparciu o zdjęcia i własne 'pomiary' (jak to fantastycznie brzmi - w rzeczywistości bardziej bazowałem na proporcjach).

Co do tego który model jest lepiej opracowany to się nie wypowiadam - po prostu nie sklejałem ani jednego, ani drugiego.

Co do 152-ki mam już rozwinięte brakujące elementy wnętrza - powinny się dziś pojawić.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 38Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024