KALENDARZ MODELARSKI   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Kalendarium imprez modelarskich. Zapowiedzi konkursów, wystaw, zlotów i spotkań. Proszę o wpisywanie dat spotkań w zapowiedziach.




Legenda:

Konkursy, wystawy, festiwale
Spotkania grupowe
Inne wydarzenia: pokazy lotnicze,
zloty pojazdów militarnych i żaglowców,
rekonstrukcje historyczne itp.



Link do wątku - kliknij w wydarzenie,
a następnie w link w wierszu "Opis"

Lokalizacja wydarzenia - kliknij
w wydarzenie, a następnie w "mapa"

Kopiowanie wydarzenia do swojego
kalendarza Google - kliknij w wydarzenie,
a następnie w "skopiuj do mojego
kalendarza"

W kalendarzu będą umieszczane tylko
poprawnie nazwane i oznakowane
wątki (data, pisownia itp.)



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
26-10-13 20:36  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wiedziałem .Przepraszam .jak cię obraziłem. Jak węglem zabronią palić, to na opony zimowe się przestawią.
Bez obrazy ja żartowałem.Ale nie w kwestii nagrody - podtrzymuję to inni wręczą a nie ja i po kłopocie.
Znaczy się- przerosło ciebie wyzwanie. Dla mnie jest sztuką ładnie zrobić to co dał wydawca ,a jak robi się od podstaw , szpachluje i maluje - to tylko umiejętności i inwencja wystarcza + opanowanie technik karate.
.Also byłeś to zdjęcia daj. Chwała za to ,że się trzymasz i znasz na dowcipach trochę chociaż.
Tu właśnie od brzegu były te malowane Sprzęty wojskowe .A przy tych UFOkach na zdjęciu stał Minenraumer - ten taki duży model piękny. nawet spawy realistycznie zrobione.
A jak masz więcej zdjęć to daj .
Jak to mówią ........chamy ,chamstwo po ....... ,mieć zdjęcia i nie wstawić.
Mi się modele podobały i prawie wszystkie ,ale teraz taka moda w kraju,żeby narzekać i szukać problemów .
Pewnie oczywiście, żal masz do mnie okrutny. Nie przejmuj się .Zmieni się czas na zimowy i wszystko wróci do normy.Dlaczego się pytam konkretnie wielu jest takich sztywniaków i obrażalskich ,nie można nawet powiedzieć co się nie podoba . Jak widzę to piszę - po to ,żeby była poprawa.Dla mnie to porażka .

Post zmieniony (26-10-13 21:05)

 
26-10-13 21:11  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Więcej zdjęć nie mam.
Były to kolejne Mistrzostwa Torunia w Skawinie i chwała że ostatnie (na 310 modeli wszystkich 85 było z Torunia)
Masz przerośnięte mniemanie o Sobie.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
26-10-13 21:13  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Szanowni panowie , moze jednak ktos sie w koncu pokusi o wrzucenie fotek, zamiast wypisywac durne posty. Bo przejrzalem te dziela literackie i nie za bardzo wiem o co chodzi. Jakies belkoty i klotnie bez sensu i celu.

 
26-10-13 21:23  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Były modele z Torunia i okolic Torunia i ze 20 moich modeli nie było zgłoszonych ,więc pytam o so chozi . Modele -są po to ,żeby je pokazać tym, co ich nie zobaczą - ,bo w Toruniu zostało jeszcze z 200 i to wiele takich ,które nigdy nigdzie nie były prezentowane. Nie chce się nawet ich pakować , bo trzeba opróżnić magazyn .( pełno nowych - moich modeli sond kosmicznych ,lądowników i rakiet nawet nigdy nie została spakowana .)

więc recepta jest taka - kleić,a nie narzekać . I tak wydają 5 X więcej niż jestem wstanie śledzić , w Polsce ,Rumuni , Niemczech , Holandii ,Japonii itd itd Co dzień znajduję w sieci jakiegoś zagranicznego wydawcę np . modeli krokodyli i fok , Pszczół półmetrowych ,Ptaków 1:1 Albatros - przecież to olbrzymi ptak Wiatraki , latarnie morskie australijskiego i holenderskiego wybrzeża .Rumuńskie samoloty. Na Holenderskich portalach aukcyjnych ,sprzedają samoloty lotnictwa holandii ,których w życiu nie widziałem od roku 1911
Statków i okrętów tylko niemieckich ,Holenderskich itd. Nie ma możliwości śledzić a nawet kupić tego co świat kartonowego modelarstwa oferuje.
Do roboty !!! była nawet taka piosenka.
Wystarczy zrobić jak pisałem ,Nimitza , Piłsudczyka, Tu 160 , Kurska, !/50 Superstar Constellation , i B767, Figurki z metr , Transportery do rakiety Zheng zheng, B52, Giganta , leopolda z bunkrem i WR360 i tymi 11 modelami kitujesz 20-25 metrów bieżączych sali wystawowej.To tylko 11 modeli ,więc do roboty.

Post zmieniony (26-10-13 22:37)

 
26-10-13 21:38  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolego ABC, bo takie były te mistrzostwa jak i poprzednie.
Chcesz odczuć wspaniałą atmosferę zawodów? To przyjedź do Przeciszowa, Wrocławia, Jaworzna czy Krakowa.

Pozdrawiam

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
26-10-13 23:01  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Atmosfera była fajna i fajnie się pogadało z modelarzami ,co i jak i dlaczego .
Ja nie silę się na wykłady jak kleić modeliki . Bo to pachnie mi zarozumialstwem. Jak niektórzy z kolegów .Wiedzą co mam na myśli . Typu jak pomalować model z wydawnictwa ,żeby wyglądał na moje samodzielne dzieło .
A ja sprowadzam tylko do publikacji rozwiązań stosowanych przez projektantów w instrukcjach montażu - czyli ogólnie znanych .
Piszę tylko co mi się podoba i nie podoba. Wiele z tych modeli było też na fotkach z wystaw po całym kraju.
Dlatego bardzo ważne jest ,to ,że można było je Life zobaczyć . . Z żadnym z kolegów modelarzy się nie" pokłóciłem ani nie pobiłem "- wręcz przeciwnie.

Rannych w wymianie zdań nie było. Nawet od lat się mijaliśmy na różnych wystawać a teraz dopiero pogadaliśmy i to jest cenne.
A formuła konkursów w formie konkurs , nagroda - to jak w Psach Pawłowa wygląda
żałośnie.
Niestety jakoś nikt nie chce robić wystaw - o co apeluję ,bez jakichkolwiek nagród. Bo ktoś to potrzebuje i nie bardzo wiadomo po co i dlaczego.
Zresztą takowych nagród rzeczowych od np wydawców tu nie ma i od bardzo dawna nie było ., więc to nie impreza dla łowców nagród,tylko dla modelarzy ,którzy coś chcą pokazać.



A jeżdzić też nie trzeba dalej niż 150 km - po co sobie horror robić . można się bawić w swoich okolicach - jak najwygodniej dla każdego. Jedzie się tam niedobrze , nie jedzie też niedobrze.

Zresztą uważam ,że kto miał coś do pokazania to pokazał i to były naprawdę modele z górnej Półki - co miedzy innymi były na Jaworznie , Przeciszowie, Wrocławiu - czyli spotkanie było celowe. I jak najbardziej udane . A jeśli ktoś ma inne zdanie - to z tego wynika ,że modele co były na Przeciszowie ,Jaworznie ,Wrocławiu i Krakowie ,były teraz gorsze niż tam, a jednocześnie te same w Skawinie.
Dlatego galerie z tamtych konkursów powinny wystarczyć + nasza makulatura .


Jeszcze należy pochwalić modelarzy z klubu Odek
Posłuchali rady i kleją modele Pana Mistewicza z MM i efekty są .


Już kiedyś pisałem ,wystarczy przyjeżdzać na wystawy - jeśli się tylko ma możliwość.

Jakby to było więcej uczestników, to ten wstrętny Toruń leży i kwiczy.Każdy ma równe prawo uczestnictwa i żadnych limitów nie było.Więc nie rozumię ciągłego szukania problemów, że te same modele- albo takie same ,
że 3 a nawet 4 miejsca zajeły, te same wstrętne typki jakoś dziwnie to wygląda jak się poczyta listę - z innych klubów, te same osoby też zajmowały miejsca od 1 do 3 a nawet 4 i to znani modelarze.
Proponowane było kiedyś ,że ocena modeli w klasie może się odbyć tylko jeśli jest 5 modeli różnych autorów - dzięki czemu na szczęście - już nie będzie żadnych medali, bo w klasach byłyby np: po 2 albo 1 modele.

Albo będą wystawiali 4 , 5 malowanych np: bomb latających okha ,różnych modelarzy ,co zniszczy współzawodnictwo.( jego jakość) , malowane kaiteny, 5 malowanych i 5 niemalowanych figurek Piłsudskiego , malowane latarnie morskie ,
.Formalne wymagania regulaminu się spełnia i nikt nie ma prawa się przyczepić.

Zmiana ,że ocenia się tylko - plebiscyt publicznośći i zero sędziowania - zupełnie jest niestety bez szans na wprowadzenie.Tak samo 3 puchary dla 3 najlepszych zdaniem publiczności modeli wystawy.
Uczciwy ,bezstronny plebiscyt jest niewykonalny .
Chyba ,że będą rozdawane publice numerowane karty np od 1do 1000 ale tylko tyle kart (np ostatni chętny miał numer 764) ilu było chętnych do wzięcia udziału widzów i losowane ,będą
dla uczestników plebiscytu upominki ,w postaci wycinanek za udział w plebiscycie.

Ja powtarzam nie jadę odczuć tak zwanych " zawodów "jak np Pan Propeler tylko zobaczyć i pokazać te modele co są tylko na zdjęciach w internecie a ,nieczęsto widać je razem i w tej liczbie , w jednym miejscu.
I co nikt nie przyjechał ?- bo atmosfery rzekomo nie było a liczba zgłoszonych modeli przekroczyła i tak 310 sztuk - tylko kartonowych ma się rozumieć .
Na upadłej już !!! imprezie z wielkim cycem van Klumpa

A pisanie ,że tylko Kraków , Wrocław są najważniejsze i najlepsze jest nieuczciwe względem np: Olsztyna ,Gdańska,Chełmży Kruszwicy, itd - tak z tego można wywnioskować .Tylko my a reszta to pustynia i nic .
Ale chyba niektórzy nie lubią innych .

Ja to widzę tak zrobić jeszcze trochę kultowych modeli ,Połączyć parę dużych kolekcji i od np 500 sztuk już można tworzyć polską stałą ekspozycję ,którą będzie się stale powiększać ,wymieniać co bardziej zniszczone eksponaty- przez czas.
Wtedy największy pożytek z tej naszej zabawy będzie.
Czesi potrafią , Holendrzy potrafią , Niemcy potrafią a u na s niema nic takiego . Niestety.

Zapraszam do oglądania ,bo i tak z nas tam raczej nikt , nie pojedzie.
http://www.youtube.com/watch?v=tC8bVUYen20
http://www.youtube.com/watch?v=XYtVde5m0hM

http://www.youtube.com/watch?v=FeY_YPpdiFE

http://www.youtube.com/watch?v=KtCmYua804E
http://www.youtube.com/watch?v=K-SPKWiAHao
http://www.youtube.com/watch?v=K-SPKWiAHao

Zeby nie obrażać Włocławia wpiszę Inowrocławkotoruń - to był tylko przykład a nie wyjazd z żalami do Wrocławia.Chodzi tylko o to żeby się ktoś z południa zapuszaczał do np Gdańska , Olsztyna , i pamiętał ,żę jak nie będziecie tam jeżdzić to nikt do was nie będzie jeżdził - takie same odległości macie tam jak my do was.

Nie chodzi o konkretne miejsce
. To jakie miejsce wymienione tylko dla przykładu a co Wrocław mam napisać "najgorszy"
Napiszę ,najgorszy to się obrażają,napiszę najlepszy to się obrażają .
Zupełnie to nie obraża waszej imprezy .Zapraszamy !!!! przyjeżdzajcie ,też częsciej w większej reprezentacji , do polski północnej nie tylko do Inowrocławia, Kruszwicy tylko dalej i częściej.Tylko o to chodzi.

Post zmieniony (27-10-13 09:31)

 
27-10-13 08:43  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Chyba lekko zaczynam tracić cierpliwość.
Modellocie1, kto z Wrocławian twierdził, że Wrocław jest najlepszy , a reszta beeeeeeeeee ?
Przestań już bełkotać, bo to co wypisujesz od kilkudziesięciu postów to tylko bicie piany.
Gdybyś choć trochę się interesował innymi imprezami niż te z cyklu " wystawa objazdowa samych swoich" to już dawno byś zauważył, ze są w Polsce imprezy, na których nie ma wyścigów po setki medali, dziesiątki metrowych pucharów itd. Są spotkania , których założeniem jest SPOTKANIE SIĘ pasjonatów ugniatania papieru, a nagrody są ograniczone do minimum.
Zejdź z wyżyn swojego Olimpu i poczytaj trochę o innych imprezach, to może zauważysz wiele ciekawych rzeczy.
Nie oczekuję odpowiedzi na swój wpis, a jeżeli będziesz coś jeszcze dodawał do tego wątku, to bacz, żeby dotyczyło WYŁĄCZNIE imprezy w Skawinie.
Inaczej wątek zablokuję , a otwierać będę tylko na maile od osób, które będą chciały zamieścić zdjęcia z konkursu.




Rajkub - ten, który nie potrafi kleić, a tylko lepi z pogniecionego papieru i potem maluje, żeby ukryć swoje papierowe dyletanctwo, bo to mu sprawia najwięcej radości.

 
27-10-13 09:29  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Foty -wytropione

http://krakow.naszemiasto.pl/galeria/opis/2039332,skawina-mistrzostwa-polski-modeli-kartonowych-zdjecia,galeria,7082260,id,t,tm,zid.html

Kto da więcej?
No i ładny Lancaster zapomniałem pochwalić

Post zmieniony (27-10-13 16:28)

 
27-10-13 23:05  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

No nic, a szkoda już myślałem że Toruń słynie nie tylko z pierników i Copernicusa. Szkoda. Fotek jak nie ma tak nie ma............... Myślałem............ale chyba stlali w kolejce po medale zamiast robić fotki..

 
28-10-13 10:09  Odp: XX Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych - Skawina 2013. 19 i 20.10.201
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Wrzucam kilka fotek - jak już wcześniej zaznaczyłem, do Skawiny dotarłem przed południem w niedzielę i... niewiele już na stołach zostało.
P.S. Przepraszam, że fotki z całym fotosikowym śmietnikiem są - wrzucam je na szybko, jak znajdę chwilę to poczyszczę linki tak, żeby "normalnie" można było oglądnąć.




--

Post zmieniony (28-10-13 10:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024