KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-06-17 10:56  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ustawa przewiduje nagrody za maksimum 45 laty pracy, w wysokości 400 procent wynagrodzenia miesięcznego, więc wynikałoby z tego, za kolejne lata jubileuszówka nie jest już przewidziana! Skąd zatem te 50.000?

A poza tym: jeśli ktoś pracuje w PŻM 55 lat to ma pewnie lat 75-80. Jeżeli zatem dostał jubileuszówkę za 55 lat oznacza to, że w wieku 60 lat NIE PRZESZEDŁ NA EMERYTURĘ. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

Sądziłbym raczej że gość przeszedł swojego czasu na emeryturę, w związku z czym zwolniono go z PŻM, po czym ponownie - od następnego dnia - zatrudniono. Dzięki temu brał jednocześnie pensję i emeryturę (lege artis, oczywiście).

ALE PRZY ZWOLNIENIU/PONOWNYM ZATRUDNIENIU TRACI FORMALNIE CIĄGŁOŚĆ ZATRUDNIENIA I NIE NALEŻY MU SIĘ JUŻ ŻADNA JUBILEUSZÓWKA! To znaczy należy, ale dopiero po 20 latach "nowego" zatrudnienia.

 
18-06-17 14:38  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Akra w gazetce amatorskiej był opisany ten przypadek. I prawdą jest ze za taki staż pracy ustawa nie przewiduje nagrody. Niemniej jednak osobnik ten takową otrzymał. Określenie Biały Anioł nie jest przypadkowe w tym wypadku. Biały oznacza rodowód tego pana, to tzw "biała mafia" mówiąc wprost Pan jest ostatnim ochmistrzem, który pobiera regularną pensję z tytułu tego stanowiska, natomiast anioł oznacza że jest nieśmiertelny.,gdyz on sam zapewne zapomniał ile to już wiosen ma na karku. Tak Koledzy to jest właśnie PZM.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
19-06-17 08:09  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

DLA ROZRZEDZENIA ATMOSFERY

Oto książeczka dla dzieci. STATKI WODNE. Tak tak, jak wiem że można mówić o statkach powietrznych czy nawet kuchennych, ale moim zdaniem wydawca się wygłupił dając taki tytuł.



--

 
19-06-17 08:55  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przykro mi, u mnie się pięknie otwiera. A jak u innych?

 
19-06-17 09:01  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Piękna łajba. I otwiera się bezboleśnie.
Co prawda jako staroświecki czepiacz powiedziałbym, że to okręt, a nie statek...
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
19-06-17 09:42  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ważne że WODNY :-)

 
19-06-17 09:46  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie,

ani statek (skarbie,pozmywałeś już statki, jak ci kazałam? , bo nie bedzie ciumkania dzisiaj!)

ani okręt, (okręcić to se można korbłom ! )

Ino: Wojowiec !!

Powyższe to było również do rozrzedzenia,
a tu poniżej do zagęszczenia:

Czytając Wasze dogłębne analizy bidy w PŻM
oraz recepty na cudowne uzdrowienie,

stierdzam z dumą i satysfakcją, w jakim to wspaniałym kraju jestem,
gdzie każdy jest trenerem pilkarskim, lekarzem, ekonomistą , jasnowidzem i samym mesjaszem.

:))))
A tera prosze o łagodny wymiar kary

 
19-06-17 09:53  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

O tak, o piłce to ja chętnie podyskutuję, też wiem jak uzdrowić naszą kadrę!
Biskie memu sercu jest hasło "bramka jest okrągła a piłki są dwie"!

PS. Medycyna też nie jest mi obca, wczoraj wyciągnąłem psu kleszcza.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-06-17 10:43  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Stwierdzam z dumą i satysfakcją, w jakim to wspaniałym kraju jestem,
gdzie każdy jest trenerem piłkarskim, lekarzem, ekonomistą , jasnowidzem i samym mesjaszem."

Brystolu drogi, zabierałem tu głos jako osoba która przepracowała już 40 lat w firmach żeglugowych PLO/Euroafryka (w lipcu zainkasuję jubileuszówkę za 40 lat :-) - i to nie na szeregowych stanowiskach - oraz znająca wielu ludzi z innych firm (PŻM, stocznie, Pol-Levant, Chipolbrok) związanych z gospodarką morską. Śmiem twierdzić że przez te 40 lat nabyłem wystarczająco dużą wiedzę fachową żeby móc zabierać głos na te tematy.

Nie należę do "specjalistów" takich jak np. dr Kazimierz Nowaczyk z Uniwersytetu Maryland który nie ma nic wspólnego z inżynierią, a wątpliwy jest nawet jego dorobek w dziedzinie którą się zajmował, czyli fotoluminescencji. Obecnie jest administratorem sieci komputerowej. A zajmuje się badaniem "zamachu" na Tu-154.

P.S. "Czytając Wasze ... recepty na cudowne uzdrowienie" [sytuacji w PŻM] - przecież nikt tutaj nie przedstawiał żadnej recepty, nieprawdaż?

 
19-06-17 11:00  Odp: Trzymajmy kciuki za PŻM
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

:)
Akra, przecież nie podważam tu niczyich kompetencyj i obywatelskiej czujności.

Tak se tylko pisnąłem. :)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 19Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024