KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 27Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
09-10-14 20:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Borowy - to miłe, jak przeczytałem, że poleciałeś do piwnicy po klaser.
Kto teraz zbiera znaczki ? Niewielu. W sklepach Dessy czy innych im podobnych z rzadka się widuje kogoś kto przegląda albumy. Jak już to właśnie dinozaura,
Lat nam przybywa i przeróżnych "klamotów", w które obrasta nasze siedlisko. Śpią snem wiecznym aż zdarzy się chwila gdy budzą się i wracają wspomnienia.Oby te dobre...

 
10-10-14 17:53  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kontynuacja wspomnień, tym razem są to książki. Dwie z moich najbardziej ulubionych:



Ciekaw jestem czy ktoś odgadnie autora i tytuł ?

 
10-10-14 18:25  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Obrazek z prawej to chyba "Dzieci kapitana Granta" tego z lewej nie znam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-10-14 18:46  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ten rysunek z lewej to chyba "Przygody Tomka na czarnym lądzie" ale pewności brak.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
10-10-14 19:07  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Dzieci kapitana Granta" - J.Verne OK, po lewej to nie przygody Tomka. Jest to okładka książki którą projektował ten sam rysownik co okładki "Tomków". Znana, bardzo znana książka przygodowa dla młodzieży.

 
10-10-14 22:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, pisze się :To se nevrati" :-) A co znaczków - kto by za naszych młodych lat pomyślał, że kiedyś de facto przestaną one istnieć? Wszystko, panie, bez te mejle i telefony komórkowe... Kiedyś pisałem listy opowiadające co u mnie, a teraz po prostu chwytam ze telefon.

Kiedyś zbierałem - jak wielu z moich kolegów - znaczki i zachodziłem często do sklepów filatelistycznych. A teraz... znaczki to przeżytek, a sklepów filatelistycznych niet! Zna ktoś jakie?. Kto by pomyślał, że kiedyś nadejdzie koniec i tych sklepów i tych znaczków ????

I tu łezka mi się wylała...

 
10-10-14 23:04  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiGu, miałem kiedyś do czynienia z mieszkającym w Szczecinie Czechem, więc wiem. Przy okazji: facet nigdy nie potrafił zrozumieć, dlaczego na przestawienie liter mówimy "czeski błąd" :-)

 
11-10-14 08:07  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Najdroższy znaczek świata: The British Guiana 1-Cent Magenta

Unikalny 1-centowy znaczek z Gujany Brytyjskiej został sprzedany na aukcji w słynnym domu aukcyjnym Sotheby’s w Nowym Jurku 17 czerwca 2014 roku.

Uzyskana cena to 9,480,000 USD.

Znaczek „British Guiana One-Cent Magenta”pochodzi z kolonii brytyjskiej i został wydrukowany w 1856 roku w ciekawych okolicznościach. W kolonii używano znaczków brytyjskich, ale ich dostawa opóźniła się. W związku z tym lokalna poczta zwróciła się do wydawcy gazety o wydrukowanie znaczków zastępczych, jedno i cztero centowych. Znaczki zostały wydrukowane, ale nie spełniały oczekiwań pocztowców. Zdecydowali oni, że aby uniknąć podróbek znaczki zostaną parafowane przez urzędnika poczty. W ten sposób na znaczkach pojawiły się inicjały E.D.W. (E.D. Wight).

Znany jest tylko 1 egzemplarz, który wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Ostatnim właścicielem była rodzina przemysłowców du Pont.

Co ciekawe znaczek jest wydrukowany na słabym papierze, kasowany i przycięty oktagonalnie. Co ciekawe w latach 60-tych krążyła pogłoska, że został on przerobiony z 4-centówki.



Przejrzyjmy więc nasze stare albumy...! ;-))

 
11-10-14 17:27  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Idzie (przyszło) nowe...

Tak było:



Tak miało być:



A tak jest:



Jest pięknie !
Plac Przyjaciół Sopotu zwany Placem Zebrań Ludowych.

 
12-10-14 14:26  Odp: KARTONOWE DINOZAURY III
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Śmieciarz"
Takim mianem ochrzcili mnie znajomi. Wiedzą, że wszystko, co inni uważają za zbędne, może mi się przydać. Jakiś czas temu zadzwonił kolega i spytał:
- Masz wolny czas ?
- Mam.
- A mógłbyś pomóc w przeprowadzce i przetransportować trochę klamotów ?
- Jasne, że tak -odpowiedziałem.
Pojechałem. Pomogłem.
- Zobacz i bierz co chcesz - zwrócił się do mnie pan domu Panie w tym czasie grzebały w szafach segregując ubrania. Na środku pokoju widniały obładowane papierzyskami i innymi gratami kartony do wyrzucenia. Gdy zajrzałem do pierwszego, ciśnienie skoczyło mi jak diabli !
- Mogę to zabrać, naprawdę ? - spytałem
- A bierz i się nie pytaj !
A o to co wyszperałem. Kilkadziesiąt starych pocztówek, w tym jeszcze z czasów
miłościwie panującego nam cara Mikołaja II.
Pocztówki "patriotyczne" (z odezwą Mikołaja po wybuchu I WŚ)










.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 27Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024