KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-11-13 22:59  [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Założyłem ten wątek w związku z informacją ze strony wydawnictwa Dom Bumagi, że rozważają wydanie w przyszłym roku modelu tego lotniskowca. Z tego co zrozumiałem, po pojawieniu się zapowiedzi o wydaniu Akagi przez Answera, DB próbuje zorientować się na swoim forum, czy kontynuować prace nad modelem, czy je zawiesić. Chciałbym, żebyśmy też uczestniczyli w tej sondzie.
Dlatego ja jestem za tym, aby Dom Bumagi kontynuował prace i wydał swoją wersję Akagi. Tym bardziej, że ostatnie modele DB stoją na bardzo wysokim poziomie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (24-11-13 22:25)

 
21-11-13 23:28  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak najbardziej powinni dalej projektować - dwa światy, kto rozumie to wie o co chodzi. Poza tym od przybytku głowa nie boli i wybór będzie.

 
21-11-13 23:33  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Marcin K.   

Bardzo bym chciał żeby Dom Bumagi wydał Akagi.

--

 
22-11-13 01:32  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Trudna decyzja dla nich na pewno. Jeśli są pewni jakości opracowania i mają chyba dość mocno zaawansowany projekt, czemu nie.
Ja bym zaryzykował...
Choć z mojego punktu widzenia na rynek polski przygotowałbym deskę z jakąkolwiek inną banderą.
No Akagi na stertę nie kupię, ale jakiegoś Brytola czy fajnie pomalowanego Jankesa to myślę że bym sobie rzucił :-)
Róbcie panowie Eagla tego mi trza :-) Zresztą to nie koncert życzeń.
Pzdr

Post zmieniony (22-11-13 09:14)

 
22-11-13 02:15  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jak najbardziej jestem ZA kontynuowaniem projektu modelu IJN AKAGI przez Dom Bumagi.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
22-11-13 06:45  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jestem ZA.

P.S. Coś czuję jak już DB wyda ten model pojawia się głosy, że wycinanka za droga i że konkurencja tańsza.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
22-11-13 07:47  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

A może ktoś w końcu wyda Arizonę , HMS Dorsetshire i Tirpiza na litość boską , starczy tych skośnookich :)

 
22-11-13 08:10  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

no tak, ale pytanie NIE co ma wydać, tylko CZY ma wydać Akagi DB. Wracając do tematu, to odpowiedź jest prosta: dobrych modeli nigdy dość, nawet skośnookich

 
22-11-13 08:16  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jestem za, tylko ciekaw jestem czy za ciosem nie pójdzie wydawnictwo Halinski ;-)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
22-11-13 08:26  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Więc odpowiadam , lepiej niech nie wyda i zajmie się czymś innym np z mojej listy :) ,

a "haliński" za ciosem nie pójdzie, bo to nie jego cios, chociaż jak ktoś pamięta pryma aprilis z przed paru lat okładkę już mają,

Post zmieniony (22-11-13 08:39)

 
22-11-13 08:36  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

DB charakteryzuje przede wszystkim przystępna cena, więc o cenę AKAGI byłbym spokojny. Dla nas modelarzy im więcej modeli, nawet tych samych z różnych wydawnictw tym lepiej - po prostu większy wybór.

Ja jestem za tym aby DB wydawało jak najwięcej bo dobrze im to wychodzi, z niecierpliwością czekam na SCHARNHORSTA a z AKAGI też bym skorzystał.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-11-13 10:45  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oni mają dopiero 30 % a nasz jest gotowy, będzie jak z Taiho z tematu o projektowaniu modeli tu na forum -w końcu dojdą do wniosku że lepiej się nie da zrobić i porzucą projekt.
No chyba że ktoś lubi ładne rysuneczki w 3D to owszem, ale w monografii AJ Presu są o wiele ładniejsze.

 
22-11-13 10:58  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

DARECKI życzę wam jak najlepiej ale TAKAO tez wydali mimo że wyd. Haliński też go zapowiedziało a jak dobrze wiemy można się z góry spodziewać wysokiego poziomu.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-11-13 11:48  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Rafal_T 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 26
 

Jestem ZA wydaniem IJN Akagi przez Dom Bumagi.

Co prawda lista zapowiedzi wydawnictwa Answer w dziedzinie okretow dluga, jednakze ostatni (i na razie jedyny) wydany model (IJN Taiho) byl zapowiedziany w.... 2012 roku? Z tegorocznych zapowiedzi na razie posucha - wiec nie sadze ze Akagi pojawi sie na rynku przed 2015...

--

 
22-11-13 11:59  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wydaje mi się, że na stronie DB jest napisane, że zostało do opracowania 25-30%. Czyli projekt jest zaawansowany.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
22-11-13 12:15  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Też jestem za wydaniem Akagi przez DB. Na pewno wtedy kupię jak jakość będzie taka jak poprzednich modeli z tego wydawnictwa [tak z wyglądu jak i ze sklejalności].

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
22-11-13 12:22  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Lubię każde wydawnictwo modeli kartonowych jednak po TYM mam troszeczkę mieszane uczucia ;-)
Dla tego jestem za tym, aby DB dokończyło swój projekt :-)))

P.S. podrzucił by ktoś link do tej dyskusji na ukraińskim forum ?

--

 
22-11-13 13:12  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Mówisz masz Dyskusja AKAGI Dom BUMAGI

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-11-13 13:25  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

DZIĘKI konradoo :-D

--

 
22-11-13 13:36  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegow modelarzy i przylaczam sie do wniosku Spychacza ze Wydawnictwo Dom Bumagi powinien wydac model Akagi. Po rozmowie z kolegami napewno wezmiemy kilka egzemplarzy, gdyz lotniskowce japonskie mialy cos pieknego w swojej sylwetce i warto je miec na polce. Mam pytanie do kolegi spychacza
ISE z Answera i tak samo bardzo się tym modelem zawiodłem?
czemu, pytam bo sam sie przymiezalem do tego modelu. Ja kupilem Z Answera Grafa i tez nie bylem z tego powodu happy, spodziewalem sie czegos wiecej, ale wszystko sie okaze podczas sklejania, prace nad Kingiem dobiegaja konca i to napewno bedzie to drugi projekt. Co do wydawnictwa Dom Bumagi przyznam ze po sklejonym modelu kolegi z forum "Tone" bylem pod wrazeniem prac wydawnictwa i dbalosci o szczegoly. Dlatego jesli model akagi ma byc wykonany tak samo to juz mowie ze biore od razy. Podsumowujac dolaczam sie do zachety kolegi Spychacza zeby wydawnictwo kontynuowalo prace mad modelem.

 
22-11-13 14:54  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ja jestem jak najbardziej za tym żeby DB kontynuował dzieło ;)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
22-11-13 16:49  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja też, ja też - niech wydają bo jak jest wybór to jest : )

 
22-11-13 18:49  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Też jestem za Akagi z DB (prawie jak z Dragon Balla :D )
Powody dla których powinien być wydany już są podane, a moja opinia na temat dublowania tematów?

Najlepszą reklamą dla modelu jest pokazywanie jak powstaje i to zaostrza apetyt na kupno, widać czarno na białym z czym ma się do czynienia i można porównać, który wybrać, jeżeli poprzedni jest już wydany.

PS: Sie robi może jutro wstawię :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-11-13 22:30  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

15 osób - jest za... jest moc : )

 
23-11-13 11:32  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Greg77   

Dlaczego powinien powstać model Akagi z Domu Bumagi?
1.Może i Answer nawypuszcza wiele modeli IJN ale z każdym coś jest nie tak.Są niedopracowane , ubogie, potraktowane po macoszemu.
ISE- pokłady? ubogie wyposażenie?sposób zaprojektowan- wystarczy pooglądać - jak ktoś poczyta do tego to rozpacz http://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=53&t=2405
Chciałbym zobaczyć tego sklejonego.
TAIHO- ta sam historia http://photo.qip.ru/photo/valerik1976/151220374/middle/178359090.jpg
a tu cała relacjahttp://wmc.kvaksiuk.com/viewtopic.php?f=53&t=3975
Jakie będzie Akagi?Chyba nie lepsze. Cytuje wypowiedź Dareckiego:
"Oznaczenia dla drabinek są zaznaczone, o poręczach wzdłuż kadłuba i hangarów oraz na kominie pomyślę, może da się coś zrobić, jak wiadomo model jest przygotowany do druku ale na dniach przyjdzie do mnie do sprawdzenia więc zamienię linie ciągłe na kropki specjalnie pod poręcze :-)"
Może da się coś zrobić!!! - szczerze wątpię.
A modele z DB jakie są każdy widzi. Mają braki ale nie aż takie.
I mam wrażenie że jakoś im bardziej zależy.
Zawsze warto mieć wybór. Ise z Answera nie kupie- czekam na kogokolwiek innego- DB to byłaby niezła opcja. Może GPM?
Akagi z Answera nie kupię na bank! poczekam na DB- bo myślę, że warto.
Widząc starcia z nowymi modelami Answera tak swoją drogą zastanawiam się co się stało- bo kiedyś wypuszczali modele na dużo wyższym poziomie.
Teraz przyszła ilość. Można siedzieć i zachwycać się zapowiedziami a potem dostajesz ....w sumie co?? ......- jak dla mnie gniota(ale z masą laserów i takich tam)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
23-11-13 11:32  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Myślę, że można zamknąć temat i wrócić do klejenia. Kto miał się wpisać, prawdopodobnie już to zrobił.
Podsumowując, jeżeli dobrze policzyłem:
16 głosów ZA, 1 zdecydowany PRZECIW i kilka NEUTRALNYCH. To i tak dużo więcej niż na ich forum:)


Dzięki za wpisy.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (24-11-13 22:36)

 
23-11-13 16:11  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to jeśli można, przypominam o wątku gdzie można wpisać swoje uwagi co do tego jak byście chcieli aby był zaprojektowany okręt : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=243424&t=243424&filtr=3&page=2
Jak widać temat się nie rozwinął, a pomysły są. Może lubicie sobie tylko sobie docinać, przy okazji? O problemach wróbelka i reszty się nie wypowiadam, wolę robić szkielet...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-04-15 22:06  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Wiadomo coś na temat Akagi z DB, czy jednak wydawnictwo porzuciło temat?

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
09-04-15 19:24  Odp: [Dyskusja] IJN Akagi Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdzieś, chyba na stronie DB czytałem, że najpierw będzie Rodney, a potem Akagi. Temat jest chyba aktualny, bo do modelu Nagato dorzucona jest pocztówka z Akagi.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024