KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-10-13 09:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...nie.
Kolejna podpowiedź: od jednej z potocznych nazw tego materiału wzięła się zbiorcza nazwa grupy (może "klasa" to troszkę za duże słowo) modeli.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 09:46  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

"styropianowce" - czyli polistyren spieniony?

 
14-10-13 14:06  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jesteś na dobrym tropie :-) ale to też nie tak. Styropian można, owszem, ciąć samemu, ale otrzymuje się bloki, które się skleja jak kawałki modelu plastikowego. A tu chodzi o to, że się tnie materiał nożem, wygina, kształtuje i skleja podobnie jak karton (no dobrze, w rurkę się nie da), i może opiera na szkielecie z tego samego tworzywa lub daje inne wzmocnienia.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 14:17  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Sorry za off.
Czy dobrze rozumiem, że w tej metodzie papier z MM po prostu zastępuję jakby tym plastikiem w arkuszach, tylko pociętym na znacznie mniejsze kawałeczki. Tak jakby poszczególne arkusze poszycia na prawdziwym samolocie (no tak w wielkim uproszczeniu)?

Post zmieniony (14-10-13 14:23)

 
14-10-13 14:20  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Bardzo dobrze. Można z tego zrobić modele sylwetkowe, ale widywałem też pełne z giętego ww. materiału.
Jest do dostania w różnych grubościach w marketach budowlanych... oj, wiele więcej już podpowiedzieć się nie da.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 14:35  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Styrodur ???
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/25409-samolot-rep-typ-n-styrodur-relacja-z-budowy/

 
14-10-13 14:48  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Prawie, prawie... szczerze mówiąc, nie mogę wynaleźć różnicy między nim a - no właśnie. Poza paroma intuicyjnymi. Ale powiem tak: "moim" materiałem spokojnie by się ten kadłub w części obłej pokryło i mogłaby to być konstrukcja skorupowa, z poszyciem pracującym.
No dobra, poczekam jeszcze do 17 i przy barku innych uznam tą odpowiedź.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 17:07  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Siedemnasta minęła, więc uznaję. Chodziło mi o depron (i deproniaki). Taki nieco włóknisty styropian, jak w tackach z np. wędliną w marketach.
Edek, w Twoje ręce...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 18:07  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Już miałem się nawet zapytać o ten depron - ale to byłoby już strzelanie na "wyniszczenie przeciwnika", pytając się o kolejne materiały. O możliwości wykorzystania tego materiału nawet nie wiedziałem.

To ja znowu wracam na tory kolejowe.
Jak się nazywa i jaką osiągnęła prędkość najszybsza lokomotywa spalinowa (diesel) świata? Ale taka prawdziwa, przeznaczona do ciągania normalnych wagonów (tak osobowych jak i towarowych) - a nie jakaś głowica napędowa do różnych TGV, ICE czy innych Talgo

 
16-10-13 11:39  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Czy pytanie za trudne czy znudziła się już ta zabawa?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024