KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-10-13 17:07  Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolej więc na mnie.

W cyklu powieściowym Terry'ego Pratchetta o świecie Dysku w co najmniej kilku tomach pojawia się stwór będący dość jednoznaczną aluzją do pewnego detalu armii brytyjskiej. O kim/czym mowa i do czego się odnosi?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-10-13 18:55  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No dobra. Skoro nikt nie spróbował, pytanie odkładam ad acta i zadaję pytanie zastępcze.
A pytanie zastępcze brzmi:
Skroplone gazy przechowywane są albo w ciężkich ciśnieniowych butlach, albo w naczyniach Dewara będących odmianą termosu. Jednak w odróżnieniu od termosów, powiedzmy, żywnościowych - zamykanych szczelnie, te są tylko z grubsza zakorkowane. Dlaczego tak?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-10-13 19:54  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Żeby było połączenie z atmosferą - ciśnienie?
W naczyniach Dewara niską temperaturę np skroplonych gazów podtrzymuje się drogą ich wrzenia. Przy szczelnym zamknięciu ciśnienie w naczyniu by wzrosło i wrzenie ustało.

 
08-10-13 19:57  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O połączenie z atmosferą chodzi, owszem, ale z innego powodu.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
08-10-13 20:37  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Bo zawartość z czasem się ogrzewa, co skutkuje wzrostem ciśnienia i ma to zapobiegać rozsadzeniu termosu?

 
09-10-13 07:26  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Oczywiście, nie ma termosów idealnych, a ciśnienie, które mogłoby zatrzymać wrzenie, znacznie przekracza wytrzymałość naczynia. Ewentualnie można by sobie wyobrazić, że przy każdym otwarciu celem np. włożenia próbki do ciekłego azotu osoba to robiąca narażałaby się na poważne urazy.

Kantek, zadajesz.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-10-13 12:29  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Gwoli ścisłości należy dodać, że wszystkie zbiorniki, gdzie występuje faza gazowa (te z benzyną i ON - też), posiadają z tego powodu zawory bezpieczeństwa (odpowietrzające, odgazowujące).
A w powszechnie stosowanych kanistrach typu niemieckiego (z II WŚ) do tego służy ten charakterystyczny garb (dodatkowa objętość niezapełnialna przy nalewaniu paliwa)

 
09-10-13 19:12  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Edekyogi - zgoda. Ale przyjrzyj się wykresom fazowym i zobacz, przy jakim ciśnieniu azot wrze w temperaturze pokojowej. A idealnych termosów nie ma.
Stąd i mój passus we wstępie do pytania - dotyczący grubościennych butli ciśnieniowych, dosłownie pancernych. Jakoś nie zauważyłem przy nich zaworów bezpieczeństwa, tylko manometry.

--

Post zmieniony (09-10-13 19:14)

 
09-10-13 19:22  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Przy grubościennych - rzeczywiście - nie. Tutaj jest kilkukrotny zapas wytrzymałości ścianek butli.
Ja miałem na myśli cienkościenne zbiorniki na LPG lub paliwa ciekłe (np. takie jak na stacjach paliw) - tutaj zawory są.
A co do naczynia Dewara - absolutnie zgadzam się.

 
09-10-13 19:26  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Tak samo jak siłą rzeczy są zawory przy cienkościennych np. kotłach parowozów :-)
Ale dajmy w końcu Kantkowi zadać pytanie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-10-13 00:17  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pytać o nazwę tego pojazdu to przesada, jednak myślę, że wskazanie kraju, gdzie zrobiono to zdjęcie jest do odgadnięcia :)

 
10-10-13 07:52  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kierownica po prawej stronie, napisy w jęz.ang. - Wl.Brytania.

 
10-10-13 08:43  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Podoba mi się tabliczka "School bus".
To na wagarowiczów? ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
10-10-13 08:57  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

Raczej gdzieś w Azji. Indie?

 
10-10-13 09:08  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Na tej białej tablicy co jest pod czarną z napisem "SCHOOL BUS No 6" w dolnej części wygląda jakby było napisane jednym z alfabetów indyjskich.
Tablica rejestracyjna też wygląda na wojskową indyjską:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Militory_Vehicle_Registration_plate-India.JPG
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/48/India_Military_late.jpg
Stawiam na Indie
A ciężarówka to jakby indyjski Ashok Leyland Stallion 4x4

Post zmieniony (10-10-13 09:22)

 
10-10-13 11:15  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

yak zgadł pierwszy ale Edekyogi uzasadnił odpowiedź więc zadaje :) Zdjęcie zrobione w Indiach w Bombaju.

 
10-10-13 11:34  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

Ze dwie godziny szukałem tych tablic, też jestem pod wrażeniem znalezienia tych wojskowych wzorów.

 
10-10-13 19:42  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

No to coś lotniczego.

W 2009 roku miało miejsce udane wodowanie na rzece Hudson amerykańskiego Airbus A320. Nadano temu rozgłos porównywalny z lądowaniem Curiosity na Marsie.

Jednak pierwsze wodowanie pasażerskiego samolotu odrzutowego (i też całkowicie pomyślne) miało miejsce wcześniej.
Proszę podać gdzie, kiedy (rok) oraz typ samolotu

 
10-10-13 20:11  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

Leningrad (Newa), 21.08.1963, Tu-124?
Nie mogę się powstrzymać przed nieco złośliwym dodaniem znaku zapytania.

 
10-10-13 20:43  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Dokładnie tak!
Poniżej fotki z tego wydarzenia
Yak - zadajesz





Post zmieniony (10-10-13 20:44)

 
10-10-13 20:58  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

Jakiej narodowości był najbardziej chyba znany podwodniak XIX wieku?
Myślę, że do dziś postać tego podwodniaka jest powszechnie znana w wielu krajach.

 
10-10-13 21:11  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Panda   

Hindusem a nawet Polakiem :)

 
10-10-13 21:22  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

No i brawo. Kapitan Nemo w rękopisie 20.000 mil podmorskiej żeglugi był powstańcem styczniowym. Tak jakoś wydawca perswadował, perswadował aż się powstaniec shindusił.
Panda w Twoje ręce!

 
10-10-13 21:45  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Panda   

Pomysłów nie mam więc będzie łatwo:

Kiedy i gdzie walczyli ostatni polscy kosynierzy?

 
10-10-13 22:21  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Kosynierzy gdyńscy, inaczej czerwoni kosynierzy – podczas działań wojennych we wrześniu 1939 r. w Gdyni i na Kępie Oksywskiej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kosynierzy_gdynscy.jpg

 
11-10-13 07:20  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Panda   

Z tego co mi wiadomo to tak.
Kontynuuj.

 
11-10-13 08:35  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Coś z gąsienic

Przeznaczenie pojazdu, jego nazwa, w oparciu o jakie podwozie zbudowany


 
11-10-13 09:58  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pojazd arktyczny (łatwo było poznać po szerokich gąsienicach) a i kółka wyglądały znajomo jak jakiś ruski wynalazek :)

Kharkovchanka antarctic all-terrain vehicle na podwoziu ciągnika artyleryjskiego AT-T (lekko przedłużonym)

 
11-10-13 11:17  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Dokładnie tak!
Po polsku po prostu "Charkowczanka". Taki arktyczny camper - miejsca w środku od cholery. Ma pomieszczenie radioopertora, nawigatora, kuchenne, toaletę, pomieszczenie sztabowe / sypialnię, suszarnię, przedsionek wejściowy / szatnię. Bardzo duża autonomiczność. Co ciekawsze - pływa i to nieźle - chociaż to nie było zamierzone przez konstruktorów. Wydłużone o dwa koła nośne podwozie AT_T. W późniejszej uproszczonej wersji "Charkowczanka-2" nawet kabinę od AT-T zastosowano.
No to Kantek - zadajesz.




Post zmieniony (11-10-13 11:26)

 
11-10-13 12:24  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jakoś nie mam pomysłu na zagadki :P

Co to za czołg:

 
11-10-13 13:11  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Amerykański lekki czołg Stingray. Nazywany też "ekonomicznym" czołgiem podstawowym.
USA nie przyjęły go na uzbrojenie. Jedynym użytkownikiem jest Tajlandia

 
11-10-13 13:21  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Trafione

 
11-10-13 14:18  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Coś tramwajowego.

Gdzie i kiedy w Polsce krzyżowały się tory z szynami rowkowymi (typu tramwajowego) o rozstawie standardowym (europejskim) z rozstawem szerokim ("rosyjskim")?

 
13-10-13 12:15  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Podpowiedź:
Oba systemy torowo-transportowe istnieją do dzisiaj, tylko już w zmienionej formie, nie krzyżują się i mają standardowy (1435 mm) rozstaw szyn.

 
13-10-13 12:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mogłaby być Warszawa, do 1948 był rozstaw szyn tramwajowych 1525 i wyobrażam sobie okres przejściowy przy wymianie na standard 1435. Ewentualnie krzyżowanie się szerokich torów tramwajowych z szynami kolejki podmiejskiej wpuszczonymi w jezdnię, jeśli takie były (np. przed wojną) - nie mogę się doszukać.

--

Post zmieniony (13-10-13 12:36)

 
13-10-13 14:06  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Oto potęga dedukcji. Brawo Sturmovik!!
Chodzi własnie o ten drugi przypadek.
Na początku XX wieku, w ramach rozwoju komunikacji w obszarach zurbanizowanych, istniała potrzeba połączenia "centrum" z obszarami "podmiejskimi". W Łodzi powstała np. linia tramwajowa do Pabianic, która była niezależnym od miasta przedsiębiorstwem ale system torowy był zintegrowany (połączony) z systemem torowym miejskim.
W Warszawie w 1927 r też powstała taka linia łącząca centrum miasta z obszarami podmiejskimi o nazwie EKD (Elektryczna Kolej Dojazdowa). Rozstaw szyn był standardowy (kolejowy 1435 mm). Ale w ścisłym centrum miasta szyny były właśnie żłobkowe (tramwajowe) normalnie wpuszczone w nawierzchnię ulic. Dopiero poza ścisłym centrum tor był wydzielony z szynami kolejowymi. Ze względu na żłobkowe szyny profil kół taboru EKD był zbliżony to tramwajowego - ale nie identyczny (miał nawet swoją specyfikację jako "profil EKD"). No a tramwaj do 1948 miał rozstaw 1525 mm (przekuwano w latach 1945-1948) i w dwóch miejscach ta EKD krzyżowała się z tramwajami (ul. Nowogrodzka - Chałubińskiego i Niemcewicza - Grójecka). Obie krzyżówki istniały jeszcze po przekuciu tramwaju (sam je pamiętam) a kolejka w międzyczasie zmieniła nazwę na WKD (Warszawska Kolej Dojazdowa). Później kolejkę w centrum miasta przesunięto do wykopu z normalnymi torami kolejowymi i skrzyżowania z tramwajem wyeliminowano.
Jako ciekawostkę przyrodniczą mogę dodać, że wszystkie cztery niezależne szynowe systemy transportowe (tramwaj, WKD, PKP, metro) są mimo wszystko technicznie ze sobą połączone i tramwajem da się wjechać do tunelu metra lub na linię WKD a w przyszłości Pendolino będzie mogło wjechać do metra, na tory tramwajowe lub WKD ;-))
Jedno z tych skrzyżowań z zagadki (ale już po przekuciu) - na fotce poniżej.
Sturmowik - zadawaj :-))



Post zmieniony (13-10-13 14:56)

 
14-10-13 07:35  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Istnieje kategoria modeli samolotów, budowanych z polistyrenu, których sposób budowy ma jednak więcej wspólnego z modelarstwem kartonowym. Z jakiego dokładniej materiału są wykonywane?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 07:51  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Pachnie mi to vacuuform'em, choć to bardziej technika powstawania "wytłoczki", niż sam materiał.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
14-10-13 07:59  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Istotnie, tworzenie wytłoczki tak, montaż nie. A tu chodzi o montaż. Elementy wycina się własnoręcznie z płaskiego materiału.
Podpowiedź: piszę o modelach tylko samolotów - a to duża wskazówka.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 09:26  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Czy chodzi o polistyren wysokoudarowy, tzw HIPS (high-impact polystyrene)?

 
14-10-13 09:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...nie.
Kolejna podpowiedź: od jednej z potocznych nazw tego materiału wzięła się zbiorcza nazwa grupy (może "klasa" to troszkę za duże słowo) modeli.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 09:46  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

"styropianowce" - czyli polistyren spieniony?

 
14-10-13 14:06  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jesteś na dobrym tropie :-) ale to też nie tak. Styropian można, owszem, ciąć samemu, ale otrzymuje się bloki, które się skleja jak kawałki modelu plastikowego. A tu chodzi o to, że się tnie materiał nożem, wygina, kształtuje i skleja podobnie jak karton (no dobrze, w rurkę się nie da), i może opiera na szkielecie z tego samego tworzywa lub daje inne wzmocnienia.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 14:17  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Sorry za off.
Czy dobrze rozumiem, że w tej metodzie papier z MM po prostu zastępuję jakby tym plastikiem w arkuszach, tylko pociętym na znacznie mniejsze kawałeczki. Tak jakby poszczególne arkusze poszycia na prawdziwym samolocie (no tak w wielkim uproszczeniu)?

Post zmieniony (14-10-13 14:23)

 
14-10-13 14:20  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Bardzo dobrze. Można z tego zrobić modele sylwetkowe, ale widywałem też pełne z giętego ww. materiału.
Jest do dostania w różnych grubościach w marketach budowlanych... oj, wiele więcej już podpowiedzieć się nie da.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 14:35  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Styrodur ???
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/25409-samolot-rep-typ-n-styrodur-relacja-z-budowy/

 
14-10-13 14:48  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Prawie, prawie... szczerze mówiąc, nie mogę wynaleźć różnicy między nim a - no właśnie. Poza paroma intuicyjnymi. Ale powiem tak: "moim" materiałem spokojnie by się ten kadłub w części obłej pokryło i mogłaby to być konstrukcja skorupowa, z poszyciem pracującym.
No dobra, poczekam jeszcze do 17 i przy barku innych uznam tą odpowiedź.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 17:07  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Siedemnasta minęła, więc uznaję. Chodziło mi o depron (i deproniaki). Taki nieco włóknisty styropian, jak w tackach z np. wędliną w marketach.
Edek, w Twoje ręce...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-10-13 18:07  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Już miałem się nawet zapytać o ten depron - ale to byłoby już strzelanie na "wyniszczenie przeciwnika", pytając się o kolejne materiały. O możliwości wykorzystania tego materiału nawet nie wiedziałem.

To ja znowu wracam na tory kolejowe.
Jak się nazywa i jaką osiągnęła prędkość najszybsza lokomotywa spalinowa (diesel) świata? Ale taka prawdziwa, przeznaczona do ciągania normalnych wagonów (tak osobowych jak i towarowych) - a nie jakaś głowica napędowa do różnych TGV, ICE czy innych Talgo

 
16-10-13 11:39  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Czy pytanie za trudne czy znudziła się już ta zabawa?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024